Skocz do zawartości
andrzejstany

modyfikacja audio - dodanie subwoofera

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poczuć dobry masaż pleców w moim pasiorze przy pełnym wykorzystaniu sprzętu zachowując dobrą jakość dźwięku.

Zastanawiam się nad kupieniem Lanzar MAX12 http://allegro.pl/lanzar-max12-1000w-potega-basu-kurier-gratis-i2425191758.html pod mojego Peyinga. Co myślicie o tym głośniku ? Możecie doradzić ewentualnie coś innego ?

 

W samochodzie zamontowane:

Alpine 102Ri

przód Hertz DSK165 160, 80rms

tył Pioneer 120, 30rms

Peying B2H76R http://www.peiying.pl/wzmacniacz_samochodowy/py_b2h76r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Peying w życiu nie zasili ci tego 500W Lanzara. Producent podaje że na mostku ma 500 W - co jest nierealne. Właśnie takiego PY podpinałem ostatnio pod swojego RE 10-S4 pod 175W i powiem ci że jakoś sobie radzi. Ja bym się nie rozpędzał na twoim miejscu - moja rada jest taka:

- albo wzmak do wymiany na coś konkretnego

- albo głośnik nie większej mocy niż 200W rms-u

 

P.s. A czyn napędzasz przednie Hertz'e ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z radia aktualnie

to jaki głośnik proponujesz w tej cenie?

Edytowane przez andrzejstany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam brać pod uwagę budżet jaki przeznaczyłeś na Lanzara to np. RE 12 S4 zdałby egzamin. Szkoda tylko że Hertze zasilasz tylko samym radiem no i odłącz tylne głośniki jak podepniesz suba. Dobrze by było abyś opędzlował tego Peyinga i zainwestował w dobry wzmak chociażby 4 kanałowy - wówczas przód podepniesz pod 2 kanały a suba na mostku. Do tego wygłuszyć drzwi i cieszyć się dobrym brzmieniem CA oczywiście z masażem pleców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Podłącze sie do tematu. W związku z tym, że chciałbym zainwestować w coś żeby przyzwoicie grało w moim aucie pytam Was o rade.

 

http://www2.saturnpolska.com/lubin/subwoofer-ground-zero-basskit-12-400-2,id-145045

 

Coś takiego widziałem dzisiaj w Saturnie + 2 głośniki również GZ, koleś zachwalał, cena bodajże 999 zł.

 

Autko to Passat B4 Sedan, a radyjko Kenwood KDC-3054.

 

Muzyczka jaką słucham to elektroniczna i hip hopik jakiś :okej:

 

Proszę o pomoc :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy czego oczekujesz od tego sprzętu a;e ogólnie w tej cenie coś lepszego bym poszukał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zależy czego oczekujesz od tego sprzętu a;e ogólnie w tej cenie coś lepszego bym poszukał

 

Żeby robił robotę... więc jestem otwarty na propozycję :) Cena max 1000zł komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to musi być nowy sprzęt czy używka też wchodzi w grę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to musi być nowy sprzęt czy używka też wchodzi w grę ?

 

Wolalbym nowke, ale uzywka tez wchodzi w gre. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, masz moze pojecie o subwooferach bo gdy gasze zaplon wydobywa sie okropne dudniecie z basowego glosnika, to juz 2 wzmacniacz i jest brak poprawy, od jakiegos czasu nawet po zalaczeniu radia slychac to dudnienie przez kilka sekund, co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innym radiem tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie winił bym radia - gdzie masz podpiętą masę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - nie winilbys...

jak z innym radiem? skad idzie sygnal remote?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pierdniecia przy zalączaniu i wyłączaniu winne jest zasilanie wzmiacniacza, albo same kable RCA. albo wyjscie RCA z radia :) jak się uwali masa, albo się zchrzani z wyjsciem w radiu to tak potem moze byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodne, tylko jeśli będzie uwalona masa na RCA to będzie buczeć przez cały czas a nie tylko przy włączaniu/wyłączaniu. To akurat można w prosty sposób zweryfikować - pociągnąć kabelkiem masę z obudowy radia pod wtyczki i mamy wyjaśnienie. U mnie kiedyś podobne objawy były wówczas, kiedy masa się delikatnie obluzowała i nie miała dobrego styku, a ciągnąłem masę gdzieś z budy, chyba dokładnie spod jakiejś montażówki gdzie dokręcane były pasy bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mase prosto z AKU, masa na RCA jest(sprawdzone), a jak gasze radio to też słysze puknięcię w subie :P ale nie przeszkadza mi to :D u mnie może to być wina samego wzmacniacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli mam brać pod uwagę budżet jaki przeznaczyłeś na Lanzara to np. RE 12 S4 zdałby egzamin. Szkoda tylko że Hertze zasilasz tylko samym radiem no i odłącz tylne głośniki jak podepniesz suba. Dobrze by było abyś opędzlował tego Peyinga i zainwestował w dobry wzmak chociażby 4 kanałowy - wówczas przód podepniesz pod 2 kanały a suba na mostku. Do tego wygłuszyć drzwi i cieszyć się dobrym brzmieniem CA oczywiście z masażem pleców.

dzięki kolego za radę, dzwi już wygłuszyłem i od razu usłyszałem różnicę.

własnie ostatnio myślałem, żeby sprzedać tego Peyinga, no ale nie wiem jaki piecyk by kupić później. Pomimo mniejszej mocy ten RE 12 S4 zapewne brzmi lepiej niż ten lanzar, czyż nie? Doradź mi kolego w jaką firmę uderzać w tym wzmacniaczem, nawet skusiłbym się na używanego. Alpine ? Hertz? A co sądzisz o drugiej opcji, zamiast suba głosniki tylne wymienić i do tego też piecyk, ale starczyłby już mniejszej mocy niż przy sub np. Sinulsive 754 dałby rade (75 rms 150max)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. Mam taki zestaw:

skrzynia: http://allegro.pl/jbl-gt5-1204br-subwoofer-jbl-1100w-tuba-bass-i2468950622.html

wzmacniacz: http://allegro.pl/wzmacniacz-samochodowy-1200w-py-2h30r-peiying01142-i2472063757.html

 

Czy ten głośnik z pierwszego postu (Lanzar) jest lepszy od tego, który obecnie siedzi u mnie w skrzyni? i czy jeśli jest to czy po włożeniu go do mojej skrzyni mój wzmacniacz go uciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym audiofilem, ale nie zaprzeczam, że lubię jak bas sobie pomruczy w aucie.

Niemniej jednak nie chcę zawalać połowy bagażnika jakąś skrzynką lub tubą.

Dlatego myślałem o takim czymś:

http://carhifi24.pl/katalog/145_skrzynie_basowe__tuby_i_subwoofery/2656_peiying_py_nb3000.html

 

lub takim:

http://carhifi24.pl/katalog/145_skrzynie_basowe__tuby_i_subwoofery/2563_pioneer_ts_wx110a.html

 

chcę to podłączyć mod zwykłą Gamme V.

 

Nie chcę, żeby całe miasto mnie słyszało - chciałbym tylko trochę poprawić to co jest w serii, a przyokazji chciałbym aby to było niewidoczne.

Chciałbym to przykręcić w bagażniku do półki (od góry)

 

Mieliście coś takiego w swoich autach?

Jak to się sprawuję? jest po tym jakikolwiek efekt?

 

A może macie cos takiego na upchnięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności