Skocz do zawartości
Phil

Cały czas chodzi 2 bieg wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Rozbebeszyłem cały przód w VR6 i wymieniłem termostat z obudową. Zrobiłem jeszcze kilka nieistotnych rzeczy, w tym delikatne mycie silnika.

 

Złożyłem i wszystko chodzi miodzio, ale mam następujący problem: po odpaleniu cały czas chodzi mi 2 bieg wentylatora. W rezultacie silnik nagrzewa się do maks. 70'C. Dopiero przy tej temperaturze się wentylator wyłącza.

 

Wentylator nie włącza się jeżeli odepnę 3-pinową wtyczkę od czujnika w chłodnicy.

 

Czy wymiana tego czujnika pomoże? Jakieś sugestie?

 

Bd wdzięczny, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Też go obstawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę.

Passek po osiągnięciu normalnej temp (licznikowo 90 stopni) często załącza wiatraki na kilka min. Co dziwne po zgaszeniu silnika wiatraki również się wyłączają,po nawet 30min postoju i odpaleniu wiatraki na kilka min znowu się załączą. Czy to będzie jakiś czujnik czy może ten przekaźnik,który jest przy zbiorniczku spryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się podłączę.

Passek po osiągnięciu normalnej temp (licznikowo 90 stopni) często załącza wiatraki na kilka min. Co dziwne po zgaszeniu silnika wiatraki również się wyłączają,po nawet 30min postoju i odpaleniu wiatraki na kilka min znowu się załączą. Czy to będzie jakiś czujnik czy może ten przekaźnik,który jest przy zbiorniczku spryskiwaczy?

masz klimę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qdlik tak,a dokładniej climatronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak,a dokładniej climatronic.

to normalne że przy klimie załącza się wentylator.. chyb że załącza się nie pierwszy a drugi bieg, to wtedy by był problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na Vag'u czujniki, bywa ze na blacie pokazuje normalna temp a wiatraki wlacza mimo to. Wtedy czujnik daje sygnal ze jest ponad 120 stopni i wlacza drugi bieg na wentylatorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze prośba. Ma ktoś rozpiskę czujników przy termostacie w VR6?

Była kiedyś na forum, a nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to normalne że przy klimie załącza się wentylator.. chyb że załącza się nie pierwszy a drugi bieg, to wtedy by był problem..

Klima jest wyłączana,bo jak nie nabita,a ciepło jest to zamiast chłodzić grzeje. Poza tym chyba nie wszystko jest ok,bo jeśli faktycznie trzeba schłodzić samochód to niech też chłodzi chwilę po zgaszeniu,a nie wyłącza się razem z silnikiem,a po 5-30min załącza z powrotem na kilka min. A który bieg się załącza nie wiem-jak to sprawdzić? Aktualnie mam przód rozebrany,bo poszła mi chłodnica,więc mam lepsze podejście,żeby coś posprawdzać i ewentualnie wymienić.

 

 

Sprawdz na Vag'u czujniki, bywa ze na blacie pokazuje normalna temp a wiatraki wlacza mimo to. Wtedy czujnik daje sygnal ze jest ponad 120 stopni i wlacza drugi bieg na wentylatorach.

 

Na Vagu wyskoczył "Błąd czujnika temp.cieczy chłodzącej-G 62",który po skasowaniu i odpaleniu już nie wrócił.

W błędach klimy było:

1. Czujnik temp.nawiewu przód- G 152

2. Fotoczujnik oświetlenia- G 107

3. Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji- F 129 (brak osprzętu/nie związany ze sprzętem)

4. Silnik sterujący klapy przepływu powietrza- V 71 (brak osprzętu/nie związany ze sprzętem)

 

Po skasowaniu i odpaleniu zostały błędy nr.1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj przewody do tych czujnikow albo podmien na sprawne. Z tego co rozumiem to klime masz pusta.

G62 mogl zniknac bo sygnal podaje ale niewlasciwy. Zerknij jaka temperature pokazuje w vag'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klima jest wyłączana,bo jak nie nabita,a ciepło jest to zamiast chłodzić grzeje.

w sensie że przycisk off użyty i dalej wentylatory działają??

 

 

Poza tym chyba nie wszystko jest ok,bo jeśli faktycznie trzeba schłodzić samochód to niech też chłodzi chwilę po zgaszeniu,a nie wyłącza się razem z silnikiem,a po 5-30min załącza z powrotem na kilka min.

to chyba napewno sterownik wentylatora do sprawdzenia... masz jakieś dodatkowe przekaźniki nad skrzynką bezpieczników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymin89 pod Vaga podłączę dopiero za tydzień,jak już poskładam passka,ale na pewno sprawdzę tą temp.

qdlik Przekaźniki jakie mam to: 18, 21, 36, 52, 72, 99, i 167.

Co do klimy to dobrze zrozumiałeś,jest na off a wiatraki dalej chodzą.

Może jakiś czujnik do wymiany-źle podaje wiatrakom temp i włączają się co chwilę i coś nie tak z czymś (też podejrzewam sterownik went) co powoduję,że po zgaszeniu silnika wiatraki powinny jeszcze przez chwilę chodzić. Może ten sterownik odpowiada za jedno i drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakiś czujnik do wymiany-źle podaje wiatrakom temp i włączają się co chwilę i coś nie tak z czymś (też podejrzewam sterownik went) co powoduję,że po zgaszeniu silnika wiatraki powinny jeszcze przez chwilę chodzić. Może ten sterownik odpowiada za jedno i drugie?

bezpośrednio wiatraki włączane są przez termo - włącznik chłodnicy, z którego sygnał idzie na ten sterownik wentylatorów przy aku... może faktycznie zacznij od zmiany termo - włacznika na początek... a przed zmianą przejrzyj przewody, szczególnie przy wtyczkach, czy gdzieś nie zwierają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe ze przekaznik ten duży koło zbiornika spryskiwaczy do wymiany,(wypalone styki sie sklejaja i przez to nie rozłancza)tez miałem to samo po zgaszeniu auta wiatraki chodziły,musiałem otwierac maske i go stuknac reka i wtedy przestały chodzic,jezdziłem z tym jakis czas ale mnie to juz wnerwiało i wymienilem przekaznik na uzywke i narazie spokoj,ja bym sprobował albo go reka stuknac albo poruszac duza wtyczka jak wentylatory chodza u mnie pomagało

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez miałem to samo po zgaszeniu auta wiatraki chodziły,musiałem otwierac maske i go stuknac reka i wtedy przestały chodzic

No właśnie u mnie wyłączają się razem z silnikiem :) Z tego co piszesz to miałeś dobrze,bo jeśli auto się nagrzeje,włączy wiatraki,zgasisz silnik to one jeszcze powinny chodzić i zbić temp.

Wymienię ten czujnik w chłodnicy,jeśli to nic nie da zabiorę się za ten sterownik koło zbiorniczka spryskiwaczy.

Panowie dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz wentylatory wyłanczaja sie razem z silnikiem,za to niekiedy pompka elektryczna pracuje jeszcze przez chwile jak sie bardziej zagrzeje po zgaszeniu

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę odświeżyć.

Złożyłem passka (nowa chłodnica) i niby wszystko ok,ale po przejechaniu się temp. doszła do prawie 100 stopni a wiatraki nawet na chwilę się nie włączyły. Wcześniej miałem problem z tym,że wiatraki wyłączały się przy gaszeniu silnika,a teraz w ogóle nie chodzą. Sprawdziłem napięcie w kostce ( 4 pinowa),którą się wpina w wentylatory i napięcie jest na jednym pinie-niezależnie czy silnik odpalony czy nie.

Czujnika w chłodnicy jeszcze nie zdążyłem wymienić.

O co tu może chodzić ?

 

Edit

Trochę tam popatrzyłem i pin w którym było napięcie jest od czujnika,który jest w chłodnicy.Teraz ostygł i napięcia niema czyli czujnik jest dobry,obstawiam ten sterownik wentylatorów,albo same wentylatory. Czy ktoś może miał już taki przypadek?

Edytowane przez karasiniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej bedzie podmienic sterownik wentylatorow,sam przechodziłem podobne problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zerknąć, czy wiązka elektryczna do włącznika wentylatorów ma iść pod akumulatorem, w takiej szczelinie, czy obok aku, razem z przewodami płynu wspomagania? Czy kable powinny być od dołu czymś osłonięte, jakimś plasticzorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności