Skocz do zawartości
Gość Daniel11988

Trzeszczące głośniki po wymianie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel11988

Witam .

 

Model : Passat b5 fl 2001r

 

Wymienione elementy car audio : głosniki hertz dwudrożne odseparowane na przód i tył , bez tuby basowej , , wzmacniacz car power 350 w , radio nowe blaupunkt madrit 210 .

 

Podłaczenie : wzmacniacz zasila tylko przednie głosniki , głosniki tylne podlaczone pod radio . podłaczenia pomiedzy poszczególnymi elementami sprawne .

 

Sytuacja problemowa :

tylne glosniki podłaczone pod radio graja bez zarzutu , natomiast przednie podłaczone pod wzmacniacz trzeszcza , strzelaja podczas słuchania muzyki . Sa to cykliczne dzwieki przypominajace zle ustawiona "pierdząca " stacje radiowa .

Zwrotnice sa podłaczone prawidło . Przewod masowy podłaczony do elementu bagaznika .

 

Myslałem ze moze nie byc ciagłosci połaczenia , dlatego przewód masowy podłaczyłem bezposrednio pod "-" akumulatora lecz strzelanie nie ustało . Zauwazlyłem ze przy wyłaczonej stacyjce głosniki graja bez zarzutów.

druga sprawa to przewody czincze ktore wychodza ze wzmacniacza i sa podłaczone do specjalnych do wyjsc w radiu - gdy je odłaczyłem od radia i podłaczyłem pod wolne kabelki wyjsc głosnikowych (na luzno ) strzelanie ustało .

 

co jest przytczyna? wadliwy kabel czincze ? Nowe radio? sam juz nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem na włączonym radyjku nie podłączałeś kabli rca? z opisu wygląda na typową usterkę tzn, upalona masa rca

podmień radio na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988
a przypadkiem na włączonym radyjku nie podłączałeś kabli rca? z opisu wygląda na typową usterkę tzn, upalona masa rca

podmień radio na początek

 

mozliwe tego akurat nie pamietam;p . POdmienił bym radio tylko ze miałem fabyczzne i ono nie ma wyjsc rca jedyne co to moge podłaczyc te wyjscia pod wyjscia głosnikowe w oryginalnym radiu a to nie wiem czy bedzie to samo . POzatym to radio co kupiłem to ma 4 wyjscia rca 2 na pzód i 2 na tył chyba i poszła masa we wszystkich 4?

Czy moge te wyjscia jakos naprawic? Czy wystarczy np podlaczenie masy z obudowy radia do wyjscia masy rca?

 

tak pozatym to dzieki za szybka odpowiedz ;p

Edytowane przez Daniel11988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

dzieki oskar tylko ze to nie pomaga . jak podlacze pod wyjscia głosnikowe te rca to jest ok tylko troche jak by inna jakosc dzwieku;p albo mi sie zdaje bo momentalnie głosniej jest . Dodam ze jak przy wlaczonej stacyjce włacze spryskiwaczee to słysze w głosnikach dzwiek tego silniczka od spryskiwaczy;p;p wiecie o jaki dzwiek chodzi ;pp . jak jak by było gdzie s przebicie?

Edytowane przez Daniel11988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak podlacze pod wyjscia głosnikowe te rca to jest ok tylko troche jak by inna jakosc dzwieku;p albo mi sie zdaje bo momentalnie głosniej jest .

Bo dzwiek nie idzie z przedwzmacniacza tylko przez wzmaka w radiu.

 

Dodam ze jak przy wlaczonej stacyjce włacze spryskiwaczee to słysze w głosnikach dzwiek tego silniczka od spryskiwaczy

A ktoredy masz kable puszczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli słyszysz przebicia, to weź inne lepsze chinche i puść luźno po górze, być możę to jest to. to żę na wyjściach kabelkowych z radia masz głośniej to oczywiste,RCA ma około 4V na maksymalnej głośności, na kabelkach masz duuuużo więcej dlatego mocniejszy sygnał jest mocniej wzmacniany przez piec (wzmacniacz). albo same chinche albo wzmacniacz słabo odseparowany,

Możesz wziąć np MP3 i podpiąć pod RCA do pieca zamiast radia, jak dalej będą zakłócenia to wina RCA albo pieca.

Skoro słyszysz zakłócenia po wlączeniu stacyjki dopiero to syf z auta dostaje się do obwodu wzmacniacza i on to poprostu wzmacnia dając taki efekt na głośniki. możesz też owinąć chinche zwyklą folią śniadaniową tym sreberkiem całe, to pomaga :)

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

kable mam puszczone pod listwami progowymi lewej strony auta

 

zrobiłem tak , podłaczyłem wyscia rca pod wyjscia głosnikowe radia i jest ok sygnał dzwiek był duzo mocniejszy ( ze skali głosnosci 01 radia było słychac jak bym mial podkrecone do około 15 ;pp) to zmniejszyłem moc wzamacniacza pokreetłem tak zeby byjło mnie j wiecej jak wtedy i jest ok ;p . Teraz tylko pozostała sprawa radia bo nie szuka zadnej stacji , no moze dwie ale to z szumami a oryginalne radio szukało wszystkie i były czyste .Kupiłem wzmacniacz antenowy ale duzo nie dało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kable mam puszczone pod listwami progowymi lewej strony auta

Jesli sygnalowe z pradowymi to masz rozwiazanie.

 

Teraz tylko pozostała sprawa radia bo nie szuka zadnej stacji

Zobacz temat podwieszony

 

 

.Kupiłem wzmacniacz antenowy ale duzo nie dało

Potrzebujesz separator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

Czyli według ciebie Mateusz kable pracdowe nie powinny isc obok sterujacych?przeciez przed wejsciem do radia powiedzmy z jakis metr od radia musza sie spotkac i na to raczej nie ma sily to samo przy wzmacniaczu .

 

a ten separator zamontuje i dam znac :)

Edytowane przez Daniel11988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sterujacych

Sygnalowych.

 

 

Nie puszcza sie kabli prądowych obok tych do głośników i RCA bo zbierają zakłucenia i objawy są..... jak u Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988
Sygnalowych.

 

 

Nie puszcza sie kabli prądowych obok tych do głośników i RCA bo zbierają zakłucenia i objawy są..... jak u Ciebie ;)

 

No dobra ale głosniki z prawego przodu mam puszczone prawa listwa i tez jest to samo . Jeszcze chyba bedzie mi potrzebny separator masy czy cos w tym stylu bo czasem jak jade i dam na maksa to momentalnie dzwiek sie urywa i słychac tylko takie jak by lekkie obroty silnika . Kurdse nie wiedzialem ze bedzie z tym tyle problemow . Jeszcze troche to bede mial tyle tych gówien za radiem ze go nie wcisne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze troche to bede mial tyle tych gówien za radiem ze go nie wcisne

Mialem dokladnie ten sam problem - sprawdzilem wiec cala instalacje cm po cm i wszystkie ustrojstwa wywalilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988
Mialem dokladnie ten sam problem - sprawdzilem wiec cala instalacje cm po cm i wszystkie ustrojstwa wywalilem :D

 

ale co sprawdzałes? rezystancje na przewodach? nie chce tez za bardzo rozbierac i składac to wszystkoo bo nie zarobie na zaczepy;p , i nie chodzi tu o lenistwo;pp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawidziłem masę na RCA (mniej wiecej jak Oskar1979 pokazał)

2) Nie chciałem wyciągać kabli z progów więc na próbę inny komplet kabli sygnałowych podpiąłem "luzem" tj. po fotelach

3) Obdrapałem farbę pod masą wzmacniacza

 

U mnie winny okazał się w koncu wzmacniacz... co nie znaczy, że u Ciebie będzie tak samo.

 

BTW: Jak podłączasz pod wejścia głośnikowe a nie pod RCA to bezpośrednio czy przez konwerter ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988
1)

 

BTW: Jak podłączasz pod wejścia głośnikowe a nie pod RCA to bezpośrednio czy przez konwerter ?

 

 

 

ale co podłaczam?;p radio? wzmacniacz? konwertera żadnego nie mam ;ppp

Edytowane przez Daniel11988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności