Skocz do zawartości
lukaszooo1990

przelacznik siwatel b5 fl.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,. mam problem ze swiatlami w swoim b5 fl. mianowicie caly czas swieci mi sie kontrolka od swiatwel przeciwmglowych tylnych,. poruszam pokretlem przelacznikiem i kontrolka rzazy sie znika i pojawia. w czym tkwi problem prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najprawdopodobniej masz wyrobiony włącznik świateł, proponuje podjechać do jakiegoś dobrego elektryka ,,może coś z tym zrobi" w sensie naprawi stary włącznik jeżeli nie czeka cie kupno nowego włącznika. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei przeciwmgłowych nie da się wlączyć, po pociągnięciu włącznika powinny zapalić się zarówno przeciwmgłowe z przodu jak i z tyłu i odpowiednie kontrolki, nic takiego natomiast nie ma miejsca, co w tym wypadku może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnei mi sie wydaje ze jak wlaczam tylne przecmgielne to nic sie nei zmienia

swieca swiatla tak samo jak swiecily??

 

Pietrek myslisz ze da cos przeczyszczenie i odgiecie blaszek w przelaczniku??

 

---------- Dodano o 10:43 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:42 ----------

 

mam zamiar go wyjac tylko nieiwem czy warto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy włącznik kosztuje około 50zł i posłuży przez kolejne lata. Prostowanie itp. może skończyć się uszkodzeniem elektryki. Stare włączniki w środku potrafią się topić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten z drugiej aukcji to taki oryginał jak ten z pierwszej ;). Gość jedzie po bandzie i na tanim zamienniku szlifuje obudowę grawerką, że niby ściera znaczki VW, których tam i tak nie było ;). Naniesionym numerem tez nie ma się co sugerować, bo taka usługa kosztuje grosze. Wiem, bo sam dałem się naciąć. Poza tym facet jest dość bezczelny w rozmowie... nie chce mi się szukać korespondencji z nim. W każdym razie nie ma to nic wspólnego z oryginałem, natomiast z tanim zamiennikiem jest identyczny. U mnie spełnia swoją funkcję, ale ja z racji na światła DRL praktycznie go nie używam...

Naprawdę nie ma co płacić za przeszlifowanie obudowy i cwaniactwo sprzedawcy

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie anprawic ten moj wlacznik?? i jezeli wlaczam lub wylaczam tylne przeciwmglowe to tak samo sei swieca tylmne swiatla.. wiec ich nie mam?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam zamiar go wyjac tylko nieiwem czy warto??

Jeśli wyciąga się tak samo jak w 3b to warto bo to żadna strata czasu.

Wciskasz w pozycji "0", przekręcasz w kierunku awaryjnych i wyciągasz. potem za pomocą 4 np.szpilek które wkładasz pod 4 zaczepy rozbierasz i patrzysz, opcjonalnie czyścisz i podginasz blaszki. Potem miernikiem sprawdź czy "renowacja" była skuteczna. A najlepiej zanim zaczniesz rozbierać, przełóż od innego paska i będziesz wiedział czy to jest powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO WLASNIE NIEWEIM.. nie dzialaja te przeciwmglowe tylne.. czy na pozycji wlaczonej czy wylaczonej jest tak samo.

Wlasnie chyba rozbiore ten przelacznik i przeczyszcze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie chyba rozbiore ten przelacznik i przeczyszcze..

PRZECIEŻ CI NAPISAŁEM - najpierw podmień przełącznik od kogoś (idealna okazja aby wybrac się na spota :ok ) zanim zaczniesz grzebać, sprawdź przekaźnik, bezpiecznik. Bo może okazać się że niepotrzebnie tracisz czas na naprawę tego co jest dobre, lub co gorsza, zakup części która prawidłowo funkcjonuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczyscilem styki wraz jets to samo,. jak ruszam pokretlem to kontrolka od przeciwmgielnych mruga. i niewiem co sie dzieje bo tylnych przeciwmgielnych nie mam.. czego to moze byc wina.. ,oze zarowki cos w lampach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podgrzewam kotleta, pojawił mi się ten sam problem-cały czas zapalone przeciwmgielne. Podmieniałem przełącznik, odłaczałem lampę i cały czas błąd,  gdzie szukać, co sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności