Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zlamala mi sie tuleja w ktorej siedzi bagnet. Co prawda bagnet jest dlugi i nie wyskoczy podczas jazdy bo go maska od gory przypilnuje ale troche mi chlapie z tego. Czy ktos mial juz do czynienia z wymiana tej tulei? Czy we wlasnym zakresie mozna to wymienic czy wymaga specjalizacji w tym zakresie i trzeba do mechanika? Jaki jest numer tej tulei?

 

Z gory dzieki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie przejmuj. W motoryzacyjnym kupisz całą tuleję za grosze. Sam sobie też ją możesz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 5 zeta kupujesz ten pomarańczowy plastik. To, co zostało wyłamujesz kombinerkami, potem przykładasz nową tuleję do rurki, lekko z góry puknąć młotkiem, żeby plastik zaskoczył na rurce - i po robocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, tuleja sie zatrzaskuje w srodku, wystarczy ze ja pociagniesz do gory i powinna wyskoczyc bez problemu, ja zaplacilem za nowa 3,5zl :) i wymienilem sam bez problemu w minute moze nawet niecala, zwroc tylko uwage na mocowanie jak wyglada na tej rurce i jak wyglada gniazdo gdzie masz ja wsadzic i bedzie ok. ja zlamalem tuleje podczas odkrecania obudowy filtru oleju:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, tuleja sie zatrzaskuje w srodku, wystarczy ze ja pociagniesz do gory i powinna wyskoczyc bez problemu, ja zaplacilem za nowa 3,5zl :) i wymienilem sam bez problemu w minute moze nawet niecala, zwroc tylko uwage na mocowanie jak wyglada na tej rurce i jak wyglada gniazdo gdzie masz ja wsadzic i bedzie ok. ja zlamalem tuleje podczas odkrecania obudowy filtru oleju:)

 

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Obawialem sie wiekszej roboty w tym zakresie ale zrobie tak jak mowicie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w sklepie podaj kod silnika bo te tulejki sa rożnych długosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w sklepie podaj kod silnika bo te tulejki sa rożnych długosci!

juz mialem asów co mieli dłuższą albo krótszą wsadzoną i wskazania przekłamywały:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może źle szukam ale nie potrafię namierzyć właściwego zdjęcia. Pewnie milion osób bawiło się w misce olejowej więc mam pytanie. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy wlot rurki do miski olejowej jest skierowany w najgłębsze miejsce w misce olejowej? Czy jak wsadzać coś w bagnet to stuknę w misce jej najgłębszym miejscu ?

 

B5 FL 2000r AVB 101KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2017 o 20:33, StreamHD napisał:

Panowie, może źle szukam ale nie potrafię namierzyć właściwego zdjęcia. Pewnie milion osób bawiło się w misce olejowej więc mam pytanie. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy wlot rurki do miski olejowej jest skierowany w najgłębsze miejsce w misce olejowej? Czy jak wsadzać coś w bagnet to stuknę w misce jej najgłębszym miejscu ?

 

B5 FL 2000r AVB 101KM.

 Poczekaj,spokojnie,co to znaczy "czy jak wsadzać w coś bagnet?"

Jeżeli chodzi ci o to że jak włożysz bagnet do końca i on ma stuknąć o miskę to nie,nie dotyka miski olejowej,chyba że zmieniałeś tulejkę plastikową i założyłeś krótszą od np. innej wersji silnikowej.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie źle się wyraziłem ale zdarza się czasem lekko zamotać.   To znaczy dosłownie jak wsadzę w rurkę cokolwiek co się zmieści to czy to trafi przez nią w najgłębsze miejsce miski olejowej ?  Nawiązuje tu do odsysania oleju. Chodzi mi o to czy jak wsadzę sondę to dotknę najgłębszego miejsca miski olejowej, żeby odessać jej całą zawartość.  

 

Oglądałem filmy, patrzyłem na etkę, szukałem zdjęć w googlu ale jakoś nie mogę namierzyć informacji która by mi jasno to wyjaśniła. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, StreamHD napisał:

Może faktycznie źle się wyraziłem ale zdarza się czasem lekko zamotać.   To znaczy dosłownie jak wsadzę w rurkę cokolwiek co się zmieści to czy to trafi przez nią w najgłębsze miejsce miski olejowej ?  Nawiązuje tu do odsysania oleju. Chodzi mi o to czy jak wsadzę sondę to dotknę najgłębszego miejsca miski olejowej, żeby odessać jej całą zawartość.  

 

Oglądałem filmy, patrzyłem na etkę, szukałem zdjęć w googlu ale jakoś nie mogę namierzyć informacji która by mi jasno to wyjaśniła. 

 

Powiem tak,nigdy nie byłem za odsysaniem oleju z miski przez bagnet.Według mnie przy wymianie oleju nie są w stanie odessać wszystkiego z miski,powiem więcej nawet jak zmieniam olej to nie wiem czy wszystko w 100% zleci choć czekam zawsze aż przestanie kapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekasz aż przestanie kapać w sensie zaraz pod okręceniu korka i zleceniu głównej zawartości, czekasz te +20 minut ?

Bo z moich doświadczeń to po zgaszeniu silnika olej spływa do miski godzinami. Sprawdzałem to kiedyś, kontrolując stan na miarce co godzinkę.

 

Ogólnie pomińmy skuteczność odsysania. Jak ktoś będzie znał odpowiedź na wyżej zadane pytanie to niech da znać, a ja idę szukać dalej informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności