Jump to content
StefanTG

Stuki, trzeszczenie w podsufitce w okolicach tylnych prawych drzwii

Recommended Posts

Witam ,może głupie pytanie , ale czy spotkał się któryś z kolegów z trzeszczeniem podsufitki w okolicach tylnych drzwi prawych ??

Może to tylko złudzenie, że podsufitka skrzypi? Połóż tylną kanapę i sprawdź śrubę w którą zatrzaskuje się oparcie tylnego fotela.

Może to tylko złudzenie, że podsufitka skrzypi? Połóż tylną kanapę i sprawdź śrubę w którą zatrzaskuje się oparcie tylnego fotela.

śruba ani drgnie . Może o coś ocierać tak podsufitka ? dodam że mam szyberdach

Ciężko cokolwiek podpowiedzieć jeśli się nie słyszy tego osobiście. Moim zdaniem podsufitka odpada bo niby o co by mogła ocierać? Jest sztywno osadzona i dodatkowo trzymają ją rączki. Jedyne co mi przychodzi na myśl to sprawdzenie dokręcenia rączek w podsufitce.

Jedyne co może trzeszczec w tylnej prawej okolicy, to raczej amortyzator i wszytko, co jest wokół niego.

Między dachem a podsufitką idą wiązki kabli, więc może któraś spadła z zaczepu o gdzieś ociera. Choć ja też się przychylam do teorii że to raczej z zawieszenia. Kiedyś w tolku miałem dosyć zabawną rzecz - podczas jazdy słyszałem "chrobotanie" a to z dolnej części środkowej konsoli, a to z okolicy prawych przednich drzwi. Okazało się że osłonka przeciwsłoneczna nie była zaczepiona i ocierała o plastikowy zaczep. Doszedłem do tego zupełnie przypadkowo, a właściwie zauważyłem, że nie jest zaczepiona i ją poprawiłem. Ruszyłem i .... ZERO hałasów. Podczas jazdy niestety trudno zlokalizować miejsce bo dźwięk "krąży". Może na spokojnie spróbuj "ręcznie" poszukać tego ocierania.

U mnie też trzeszczy i na pewno jest to podsufitka, bo jak docisnę ręką na chwilę to przestaje. Samochód to VW CC z 2013 r. Rączek nad drzwiami nie ma. Szyberdach panorama. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Trochę to irytujące bo nad samym uchem :-)

Dnia 21.05.2018 o 09:13, mientki napisał:

U mnie też trzeszczy i na pewno jest to podsufitka, bo jak docisnę ręką na chwilę to przestaje. Samochód to VW CC z 2013 r. Rączek nad drzwiami nie ma. Szyberdach panorama. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Trochę to irytujące bo nad samym uchem ?

Udało się rozwiązać problem mam podobny