Skocz do zawartości
Adam626GD

Superb 1 vs Passat B5 - ciekawostka

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, miałem okazję więc zrobiłem fotki na podstawie których można porównać te auta. Kiedy kupowałem superba, nie wiedziałem że jest zrobiony całkiem jak passat - myślałem o podobieństwach,ale nie o tym ,ze prawie wszystko oprócz karoserii jest to samo, a nawet karoseria różni się detalami.

 

Chyba różnica jest tez taka, ze na czesciach skody wszedzie jest logo skody (nawet plastiki) i napis MADE IN CZECH.

 

No i forum superba- tam prawie nic nie ma, wszystko za to jest na najlpepszym forum - passata:)

 

 

W Szkodzie mi się podoba ilość miejsca z tyłu i tylne drzwi. Wiadomo, marka VW jest lepsza niż Kura, ale co tam:))

 

scaled.php?server=407&filename=skodasupervvsvwpassat.jpg&res=landing

 

http://img407.imageshack.us/img407/3127/skodasupervvsvwpassat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncern VW na rynek azjatycki produkuje dłuższego passata. Nie tylko VW, inni również.

Na przykład Audi robi dłuższą A4.

Taka specyfika rynku.

VW wpadł na pomysł, żeby wprowadzić to na rynek europejski pod postacią Skody Superb.

I tak o to wygląda cała filozofia ze Skodą Superb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie, nie wiedziałem, że te samochody są AŻ tak podobne...

 

oni tam robia ze 30 modeli !!!

 

http://www.vw.com.cn/en.html

 

Swoją drogą, tam produkują/sprzedają samochody ktore wyglądają jak z wyciągnięte z lat 80tych tylko, że pod "drobnym" FL.. interesujące. Widać taka specyfika rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka cena jest tych aut na chińskim rynku, jaka równica w stosunku do cen europejskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię.

Czy komfort jazdy bedzie wyzszy w superb 1, czy ten sam co w b5 fl? Chodzi mi bardziej o wygluszenie kabiny, które jest srednie w b5 fl 1.8t. Po dolozeniu wygluszenia pod maskę i na grodz, silnika w czasie jazdy nie slychac, za to szum opon i powietrza sluchac wyraźnie. Czy superb pod tym wzgledem wypada dużo lepiej (np. Ma inne lub wiecej uszczelek, mat wygluszajacych?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności