Skocz do zawartości
ufogrzesiak

wymiana amortyzatorów tylnych passat b3 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

wymiana amortyzatorów tylnych passat b3/b4 sedan

 

Potrzebne narzędzie:

 

Klucz nasadowy 13

Klucz nasadowy 17

Klucz nasadowy 19

Klucz płaski 17

Klucz płaski 6

Klucz płaski 10

Klucz płaski 13

Młotek

Lewarek

Kobyłka lub coś do podstawienia pod auto

Ściągacz do sprężyn (lub coś co go zastąpi)

Śrubokręt krzyżakowy i płaski

Odrdzewiacz

 

we wnętrzu przewracamy siedzenia i zdejmujemy plastik osłaniający oraz pasy bezpieczeństwa śruba od strony bagażnika wygląda to tak

Zdjęcie0304.jpg

następnie podnosimy samochód do góry najlepiej obydwa koła wtedy belka nie sprężynuje i można spokojnie wyciągnąć amortyzator

odkręcamy śrubę na klucz 19

Zdjęcie0320.jpg

wchodzimy do auta i odkręcamy te dwie śruby na klucz 13

Zdjęcie0307.jpg

następnie przekręcamy cały amortyzator który jest na takim czymś

Zdjęcie0310.jpg

wyjmujemy amortyzator na stół wyjmujemy płaskim śrubokrętem to plastikowe coś

pod spodem jest śruba na klucz 17

zakładamy ściągacz do sprężyn i odkręcamy nakretke 17 gdy się okręca tłoczysko możemy potraktować je tak Uwaga nie można tego robić podczas montażu, tylko i wyłącznie podczas demontażu

Zdjęcie0312.jpg

zdejmujemy sprężynę i resztki odboi następnie pompujemy nowy amortyzator by wzbudzić w nim olej do działania, zakładamy nowy talerz pod sprężynę możemy zrobić takie coś z dętki od motora by sprężyna nie czeszczała.

Zdjęcie0318.jpg

zakładamy wszystko w odwrotnej kolejności jak zdejmowaliśmy nowa osłona nowy odbój zakręcamy nakrętkę kluczem płaskim 17 i trzymamy kluczem 6 i po zamontowaniu amortyzator wygląda tak

Zdjęcie0319.jpg

Następnie montujemy tak jak zdemontowaliśmy i gotowe

Czas pracy około 3 godzin:)

myślę że komuś się przyda

Zdjęcie0317.jpg

Edytowane przez ufogrzesiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to się tak miło wymieniało te tylne amory jak się czyta takie opisy.

Oczywisście plus za opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadam od siebie że warto zaopatrzyć się w drugą osobę która podczas montażu będzie patrzeć jak amor wchodzi do kielicha, a jest z tym troszke zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem ostatnio w kumplem w B4 i rzeczywiście nie jest to jakaś skomplikowana sprawa, najgorsze jest rozbieranie plastików w środku bo niestety chwila nieuwagi, zbyt mocne szarpnięcie, i jakiś zatrzask urwany.

 

Nam zajeło to 2,5 godziny w polowych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po wymianie sprężyn z przodu trzeba jechać na geometrie? Jak to zrobić żeby to ominąć? Jakoś wyjąć mcpersona ze zwrotnicą cała trzeba by było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to jak się nie rusza sworzni, drążków i wyciągnie sie całego mc persona to nie trzeba nic robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geometrie kąt pochylenia koła nie zbierzonsc;-);-) żeby wyjąć mcpersona muszę odkręcić drążek kierowniczy sworzeń też i pół oś odciągnąć i drążek stabilizacyjny i wtedy z cała piasta wyjme i geometria zostanie:) geometrie ustawia się na łączeniu amortyzatora z zwrotnicą na tych dwóch śrubach a zbierzonsc na drażkach kierowniczych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak niedawno wymianiałem same amorki z przodu u siebie to odkręcałem mcpersony na zwrotnicach, bo z czego mi wiadomo tam akurat nie ma regulacji tylko 2 śruby na sztywno. w każdym razie już kilka tyś km od tego czasu zrobiłem, a autko cały czas jeździ prosto i opony się nie zjeżdżają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin jak niedawno wymianiałem same amorki z przodu u siebie to odkręcałem mcpersony na zwrotnicach, bo z czego mi wiadomo tam akurat nie ma regulacji tylko 2 śruby na sztywno.

 

Tam są "fasolki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin jak niedawno wymianiałem same amorki z przodu u siebie to odkręcałem mcpersony na zwrotnicach, bo z czego mi wiadomo tam akurat nie ma regulacji tylko 2 śruby na sztywno.

To jak się kąty ustawia w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, aż tak sie na tym nie znam niestety, ale generalnie chodziło mi raczej o to że po wymienie nie ustawiałem zawieszenia i nic sie z tym nie dzieje, nie ściąga ani nic takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność już wymieniać i odkręcąłem cała zwrotnice nie wiele więcej roboty jest cyk drążek kierowniczy cyk pół oś i sworzeń no i zaciski hamulców i tyle i cały amortyzator z mcpersonem i wsio i przy okazji widziałem w jakim stanie to wszystko już jest:) a jak odkręcisz amortyzator aby od zwrotnicy to na 100% przestawi Ci się kąt pochylenia koła:) bo tam nie ma okrągłych dziur na śrube tylko jajka są:) i tu się ustawia właśnie geometrie:) tak jest u nas w B3:) kiedyś to rozebrałem to potem koło pod poziomice ustawiłem względem drugiego totalna prowizorka ale nie tnie opon :) nie wiem jak jest w innych modelach może mają na sztywno zrobione bez regulacji nie wiem za mało mam doświadczenia jeszcze:) dopiero zaczynam zabawę w mechanika;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem . Mam Passata B3 benzyna kombi 1990r - 1.8 G60 Syncro 160km i przy wymianie amortyzatorów z tyłu okazało się że do wymiany są także sprężyny ( pęknięte) . Nigdzie nie mogę dostać sprężyn do mojego modelu , czy jest możliwość zamontowania jakichś zamienników od innego modelu ? Pomocy! Nawet w serwisie passata nie mają :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności