Skocz do zawartości
crommell

Prawe lusterko od anglika - przekładka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo proszę o pomoc. Zakupiłem prawe lusterko od anglika z myślą zrobienia dużego z prawej strony. Wszystko fajnie, lusterko prawie rozebrałem. Tylko nie mogę za chiny ściągnąć tej sprężyny która jest na bolcu tego trójkąta?

Może mi ktoś łopatologicznie napisać jak zdjąć tą cholerną sprężynę, bo chyba coś źle robię, a ona siedzi jak uparta. Aż sobie palucha pokaleczyłem :)

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko siedzi wiem kiedyś też sie tym bawiłem ale nie wiem czy musisz zmieniać tą sprężynę, mam w domu to sprawdze może coś pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co czytałem, to raczej muszę, żeby zamienić te metalowe stelaże na których jest silniczek. Bo ten z anglika ma inny kąt widzenia.

Przynajmniej wszyscy na forum tak piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bawiłem się w to i zmieniłem na angola.

Aby zdjąć sprężynę należy podważać po kawałku tę porozcinaną podkładkę, najlepiej w imadle, bo to ona blokuje demontaż sprężyny. A musisz sprężynę zdjąć bo nie przełożysz podstawy lusterka i nic nie będziesz widział. Kąt lewego angola jest inny niż europejski i stąd konieczność zamiany podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnej porozcinanej podkładki. Jest coś takiego:

 

20120606086.jpg

 

20120606084.jpg

 

Podejżewam, że trzeba wyjąć to zabezpieczenie, tylko nie wiem jak, bo siedzi niemiłosiernie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jasne. ściśnij sprężynę a potem zdejmiesz zabezpieczenie. Przydały by się drugie Rączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tylko czym ścisnąć tą sprężynę, bo jest ciasno i żadne kombinerki tam nie wchodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj klucza płaskiego o średnicy większej od zabezpieczenia, przyłóż płaską częścią, naciśnij i zdejmij zabezpieczenie. No i po kłopocie. Albo dwa płaskie wkrętaki do naciśnięcia sprężyny, a drugie rączki wyjmują zabezpieczenie.

Edytowane przez fałwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sobie kolana nie przebij tymi wkretakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, chyba coś jest nie tak z tą sprężyną. Już we dwóch próbowaliśmy i ani drgnie. Jakby ją ktoś przyspawał. Jakieś inne pomysły? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to rzeczywiście musi ciężko siedzieć. Mam prośbę jak będziesz przekładał lustro to zrób fotostory krok po kroku dla potomnych ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrobić, z tym że nie ma tu żadnej filozofii oprócz tej cholernej sprężyny, która nie chce zejść.

Zobacze jak będzie wyglądać sprawa z lusterkiem które mam na samodzie. Czy też tak ciężko będzie.

Zabiorę się za to gdzieś w przyszłym tygodniu, jak będę miał już pomalowaną obudowę z anglika.

 

08.06.2012

Udało mi się w końcu wyciągnąć to cholerne zabezpieczenie. Ja trzymałem lusterko (tak żeby się nie ruszało) i pomału ojciec stukał młotkiem w śrubokręt płaski. W końcu wyskoczyło. Uważajcie, bo ja dostałem tym metalowym ustrojstwem w nos jak wyskoczyło :P

Rozdzieliłem ten metalowy stelarz (trzymający silniczki i lusterko) od trójkąta oraz wyciągnąłem wiązke (kostka jest rozpinana więc można wyjąć kabelki z pinami z wtyczki).

Reszta montażu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wezmę aparat i zrobię foto, żeby wszystko było jasne dla potomnych :)

Edytowane przez crommell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ktoś obiecał te fotki to je wkleję, na pewno się komuś przyda :)[foto - galaxy s2]

 

1. Na zdjęciu poniżej widać fedre (sprężynę) z zabezpieczeniem w formie podkładki z otworami która jest nabita dosyć mocno

 

20140214_190604_zps53a03b89.jpg

 

2. Najlepiej mieć kogoś do pomocy, nie trzeba żadnego młotka używać itp narzędzi, wystarczą 2 śrubokręty,

wkładamy pierwszy między podkładkę i sprężynę, i przekręcamy, trzeba użyć trochę siły i w miejsce wytworzonej luki, szpary

wkładamy 2gi śrubokręt, ten 1 wyciągamy i powtarzamy sytuację kawałek dalej już na 2 śrubokręty,

nie trzeba się martwić że nakrętka albo fedra gdzieś odskoczy, odbije bo jest jeszcze kabelek

który to wszystko trzyma w ryzach.

 

tutaj podziękowania na dla mojej Kochanej Beatki,

bez której bym sobie nie poradził,

dzielnie walczyła z 2gim śrubokrętem i to w walentynki :lol

 

20140214_190634_zps330f8126.jpg

 

3. jak już podkładka zejdzie pozostaje odpięcie wtyków z kostki i mamy lusterko całkowicie rozebrane,

teraz jeszcze tylko czeka mnie wyjęcie obecnego z auta.

 

20140214_190822_zps43fbfb70.jpg

 

Pamiętajcie aby na kostce opisać sobie, który kabelek na której pozycji ma zostać, żeby się potem nie okazało

że coś nie działa albo że działa odrotnie niż powinno...

 

20140214_191216_zps41a753da.jpg

 

20140214_191923_zps99e1c01f.jpg

 

Ze względu na ograniczony czas trwało to ile trwało,

teraz po 2 dniach zmagań mogę powiedzieć że to prościzna :lol

 

powodzonka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

właśnie walcze z lusterkiem, też chce przełożyć podstawe trójkata z mojego oryginału do angola. Ze zdjęciem zawleczki nie miałem żadnych problemów, ale zastanawiam sie jak później napiąc tą sprężyne żeby założyć spowrotem ??

I kolejne pytanie bo kupiłem duże lusterko z kierunkiem, a do tej pory miałem małe bez kierunku. Będą pasowały te trójkatne podstawy, żeby je zamienić??Nie moge sprawdzic w praktyce, bo oryginał jeszcze siedzi na aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, że w tym teamcie, ale chciałbym zapytać czy lusterko z B6 pasuje do B5 FL z kierunkiem?

chodzi o prawe, duże

Edytowane przez remar
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki za odkopanie tematu ale ciagle mi te lusterko chodzi po glowie,

Tak pgolnie to lusterka sa plug&play ale jak tylko zamienie to nic w nim nie bede widzial? Czyli rozebrac cale lusterko i wszystko podmienic z malego? Czyli ten trojkat, silniczki i uchwyty? Jak jest wtedy z widocznoscia w tymprawym lusterku?? Dobrze widac? Bo czytalem ze podobno sa inne lustra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy lusterko od 3BG FL jest takie samo jak 3B rok 98 .Chcę się upewnić przed zakupem dużego od angola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na allegro zdj lusterka passka b5 a b5Fl wydaje mi sie ze sa takie same...

Ja wlasnie bylem wymienic lusterko w moim passku, prosta sprawa,

Najpierw rozbieramy lusterko z anglika, co do sprezyny wystarczy miedzy sprezyne wlozyc szerszy srubokret plaski z ostrym koncem i go przekrecic i tak wkolo podkladki i wyskakuje bez problemu, pozniej na aucie rozbieramy obudowe malego lusterka i robimy to samo z podkladka, wszystko pieknie schodzi.

I skladamy do kupy lusterko z anglika do podstawy ori lusterka :-) nie trzeba sciagac ori lusterka z drzwi.

Ale to lusterko z anglika jest ksztaltem inne niz ori lewe lusterko, wydaje mi sie ze jest minimalnie dluzsze i lekko nizsze niz ori lewe. Albo mi sie tylko tak wydaje :-) jak by nie patrzec to auto odrazu lepiej wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wydają się na oko takie same .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności