Skocz do zawartości
wozny83

Gdzie w B6 1.9 tdi jest zawór N75

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniałem swój 3 razy i czyściłem wszystkie punkty masowe i dalej to samo. Podejrzewam, że wiązka gdzieś jest uszkodzona.

 

Ps. Gdzie jest w Passacie B6 czujnik ciśnienia atomosferycznego ?

Edytowane przez Corvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane :[

 

Mam taki błąd:

 

18000 - Altitude Sensor / Boost Pressure Sensor P1592 - 006 - Implausible Correlation - MIL ON

 

i ramkę zamrożoną:

 

Freeze Frame:

Fault Status: 11100001

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 13

Reset counter: 110

Mileage: 121463 km

Time Indication: 0

Date: 2012.07.19

Time: 15:54:43

 

Freeze Frame:

RPM: 0 /min

Text: 0 Nm

Speed: 0.0 km/h

Text: 0.0 %

Voltage: 12.43 V

Text: 998 hPa <-- Z którego to czujnika jest ?

Text: 1337 hPa <-- Z którego to czujnika jest ?

 

 

Zaznaczyłem róznicę ciśnień. Pytanie który zapis pochodzi z którego czujnika. Jak mam wymieniać coś w ECU to muszę być pewny na 100%, że tam jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazanie 998 hPa jest z czujnika ciśnienia barometrycznego w sterowniku silnika i to wskazanie jest prawidłowe więc nie musisz się nim martwić. Martwić się trzeba czujnikiem ciśnienia doładowania bo ten na wolnych obrotach wskazuje zbyt dużą wartość ciśnienia czyli 1337 hPa a uzyskanie takiego ciśnienia doładowania przy silniku pracującym na wolnych obrotach jest fizycznie niemożliwe. Aby bardziej było widać co się dzieje z czujnikiem ciśnienia doładowania to możesz wykonać log statyczny grupy 010 oraz dynamiczny grupy 010 i 011 ale rozpocznij logowanie dynamiczne od 1300 obrotów do powiedzmy tych 4000 RPM, jeśli wcześniej nie wpadnie w tryb awaryjny. Zobaczymy jakie głupoty będzie pokazywał czujnik ciśnienia doładowania. Jeśli znajdziesz dawcę to podmień na próbę ten czujnik. Ma on oznaczenie 038 906 051C i na nim też zrób te same logi.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztomel,

 

Dzięki wszystko pobadam przez weekend. Odnośnie czujnika to zmieniałem go już 3 razy i dalej jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być uszkodzona wiązka od czujnika do komputera. Ja miałem taki przypadek , czujnik pokazywał złe wartości nawet jak była wpieta z niego wtyczka. Okazło się że wiązka od czujnika doładowania ciśnienia kończy się wtyczką i wchodzi w główną wiązkę która idzie do komputera. Rozebrałem te połaczenie i okazało się że kilka pinów w gnieździe jesat uszkodzonych i zaśniedziałych. Po naprawie od roku ok. Złacze znajduje się pod filterm powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwek1972 Wielkie dzięki !! muszę to sprawdzić. Czyli szukać gdzie wchodzi wiązka z wtyczką od czujnika ciśnienia doładowania.

 

Edit:

 

Porobiłem na szybko fotki wiązki pod filtrem. Pamiętasz może gdzie szukać ?? Sprawdziałem jedną małą wtyczkę ale nie jest tam najgorzej.

 

 

dscf4526x.th.jpg dscf4527v.th.jpg dscf4537f.th.jpg

Edytowane przez Corvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób tak, podepnij VAG-a, włacz pomiar grupy 010 i 011 na włączonym silniku. Wartości ciśnienia atmosferycznego i czujnika ciśnienia doładowania powinny być bardzo zbliżone. Poruszaj tą wtyczką i okablowaniem co widać na Twoim zdjęciu.. Ja tak wyczaiłem gdzie jest problem. Tych złączek jest tam chyba kilka więc nie pamietam która to jest dokładnie, żeby mieć pewność odepnij wtyczke z czujnika doładowania i prześledź ten kabelek do której konkretnie wiązki idzie. Powodzenia.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem wszystko jak opisałeś. Ale nie udało mi się wyczaić problemu. Szarpałem za wtyczki kable wszystko. Pozostaje mi jeszcze:

 

1. Zrobić to wszystko na mega gorącym silniku

2. Jeździć pare dni z PC i logować cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie w sprawie tego zaworu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18d71c7a27fe163a.html

Mianowicie u mnie nie ma problemu z turbo ale ten zawór strasznie hałasuje(brzęczy),czasami nawet po zgaszeniu silnika.

Miał ktoś podobne objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś podobne objawy?

Ja miałem, tylko u mnie brzęczał przy zejściu silnika z obrotów, tak w garnicach 1880-2100 rpm, po wymianie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem, tylko u mnie brzęczał przy zejściu silnika z obrotów, tak w garnicach 1880-2100 rpm, po wymianie cisza.

Potwierdzam -u mnie był był taki sam przypadek. Wymiana i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wszystko jasne:)

Dzięki panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do wymiany czujnik ciśnienia doładowania, gdzie się on znajduje w silniku 2,0 tdi 170KM (BMR), łatwy jest do niego dostęp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy po wymianie N75 komputer wyrzuca błędy? Potrzebny jest VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Proszę o pomoc.

Chciałbym zamienić blok zaworów magnetycznych oznaczonych jako 3C0906625 z modelem 6Q0906625.

1802702824_ZAWOR-MAGNETYCZNY-VW-3C0906625_179432_1200.thumb.jpg.97e5ee1b5965e81eaea365181e28e6c3.jpg

Model 3C0 906 625 powyżej.

ZAWOR-ELEKTROMAGNETYCZNY-6Q0906625-VW-AUDI-SEAT.thumb.jpg.02e2e7104d7b289cab2f649acc439443.jpg

A to model 6Q0 906 625  

W mojej ocenie oba modele są takie same (a jednak inne;)) ponieważ różnią się od siebie umiejscowieniem wtyczki.

W 3C0 wtyczka jest bardziej z boku a w modelu 6Q0 jest umieszczona centralnie.

1677802334_wrodku.thumb.jpg.d7bdf2c25dded500c4388bfd01ba5975.jpg

W obu modelach jest taka sama ilość otworków do podpięcia wężyków podciśnienia jest tak sama.

Swap planowany jest do Passata B6 1,9 TDI kod silnika BKC.

Obecnie zamontowany mam 3C0 i chciałbym go zamienić na 6Q0 ale mam obawy czy nie wyrzuci błędy na komputerze albo co gorsza zaoram silnik.

Proszę uprzejmie o odpowiedź.

 

Edytowane przez MrGi
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniałem ten 6q0 bez końcowki literowej na 6q0...F i wywalało masę błędów. Te moduły posiadają w środku rezystory kontrolne i mogą być zabezpieczone przed podmianką. Zwróć uwagę na drobne różnice w gniazdach. Jeśli gniazdo jest identyczne to myślę, że można zaryzykować zamianę na inny pasujący moduł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności