Skocz do zawartości
hsv!

Rozpórka - czy coś takiego można kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba chyba widze odgrzac kotleta i znowu ruszyc z tematem

 

Podobno robią też twardsze tuleje wahaczy i dużo lepiej trzyma się w zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest ktoś gdzieś z okolic skoczowa z paskie z klekotem.

 

Bo zapewne do PB i diesla rozpurka będzie inna więc potrzebny jeszcze jeden pasio na zebranie wymiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Po zapozaniu sie z tematem i ja chetnie jedna rozpurke bym wzial.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znajac zycie to nie bedzie nikogo z okolic zeby podjechac na pomiary:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rozpurka będzie miała takie same wymiary patrząc na foto silników

 

9.jpg

TDI20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas normalnej eksploatacji zapewne nawet nie odczuje się różnicy z rozpórką czy bez. Zatem czy jest sens takie coś montować w aucie wykorzystywanym tylko do przemieszczania się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest lipa z tematem bo z informacji jakie dostał Jabber - facet oznajmił nas, że przy zamontowanej rozpurce trzeba wyciagnac całkiem podszybie bo inaczej jej nie da się zamontować.

 

Więc sądzę, że nikt z nas nie chciałby bez niego jeździć.

 

Dlatego temat z rozpurkami chyba się zakończy na tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie lipa bo druga firma napisala mi ze nue trzeba demontowac podszybia

http://m.allegro.pl/rozporka-skoda-octavia-ii-golf-v-leon-ii-fr-rs-gti-i3996295885.html

Aukcja pogladowa jak to wyglada .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech tylko spotka was jakaś przygoda w jedną stronę... To co tam od razu drugą się zrobi ;)

Powtórzę swoje pytanie, po co wam ta rozpórka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... i to do mnie to wyjaśnienie? Przykro mi kolego akurat moje wykształcenie akurat się pokrywa z tym tematem :) I to naprawdę nie ma żadnego uzasadnienia, aby w Passacie B6 który jest limuzyną i nikt go nie używa w sporcie stosować rozpórki i swoista praca nadwozia ma swoje uzasadnienie w komforcie. Jeśli ktoś chce zrobić z B6 rajdówkę to proszę bardzo :marecek Oczywiście zostanie wyśmiany przez każdego który się na tym zna, ale ok, wsadzajcie rozpórki, przecież nadwozie jest takie miękkie, że szyby pękają :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle kolego Ciapciak. Ale jak już ktoś chce mieć gotowa dolna rozporke to polecam dolna osłonę silnika od Alltracka. Solidna tloczona blacha stalowa dobrze zamocowana na sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taaaa... i to do mnie to wyjaśnienie? Przykro mi kolego akurat moje wykształcenie akurat się pokrywa z tym tematem :) I to naprawdę nie ma żadnego uzasadnienia, aby w Passacie B6 który jest limuzyną i nikt go nie używa w sporcie stosować rozpórki i swoista praca nadwozia ma swoje uzasadnienie w komforcie. Jeśli ktoś chce zrobić z B6 rajdówkę to proszę bardzo :marecek Oczywiście zostanie wyśmiany przez każdego który się na tym zna, ale ok, wsadzajcie rozpórki, przecież nadwozie jest takie miękkie, że szyby pękają :doh

 

Piotrek co ty tak się złościsz :D

Z opoini tych co montowali do auta nie mówię o B6 wiemy, że auto po jej zamontowaniu lepiej się prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ciapciak nie rozumiem co Ci przeszkadza w tym, że ktoś chce założyć sobie rozpórkę... Niektórzy używają samochodu w troche inny sposób niż taksówkarze... Ja na przkład w lecie mam gwint i przy dużym łuku na przykład zjazdowym z autostrady muszę jechać wolno, żeby nie zetrzeć sobie nadkola i błotnika. W tym przypadku rozpórka jest mi bardzo na rękę więc jeżeli będziecie zamawiali +1 dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Ciapciak nie rozumiem co Ci przeszkadza w tym, że ktoś chce założyć sobie rozpórkę...
Mi też to nie przeszkadza tak samo jak kupowanie parasolki do drzwi ze znaczkiem VW za 120 PLN(jest taki temat na forum) skoro taką samą można za 10 PLN w markecie i nakleić sobie kalkomanię ze znaczkiem VW za 5 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przeszkadza mi to, kupujcie co chcecie, po prostu wyraziłem swoją opinię, że uważam to za bezsensowne :P

Ja na przkład w lecie mam gwint i przy dużym łuku na przykład zjazdowym z autostrady muszę jechać wolno, żeby nie zetrzeć sobie nadkola i błotnika.

 

Ale, że co, że rozpórka Ci zapobiegnie wchodzeniu koła w nadkole?

 

Bartek, wiem, że poprawia prowadzenie przez usztywnienie itd. tylko serio 1 rozpórka tak na prawdę przyniesie bardzo niewielką zmianę, ponadto zamontowanie tyko górnej rozpórki z dłuższej perspektywie przy intensywnym korzystaniu z auta może powodować rozjechanie dolnych mocowań. Jak już wchodzimy w kwestie poprawy prowadzenia, to najlepiej jeszcze tylną górną, przednią dolną, tylną dolną, x bara, obspawać budę, zgrzewy zastąpić spawami. No wtedy to faktycznie będzie sztywna buda ;) 1 rozpórka też da zmianę, ale bardziej odczuwalną subiektywnie niż rzeczywiście :P

Edytowane przez Ciapciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chłopaki w czym problem bo ja nie widze problemu jak ktoś ma trochę zdolności manualnych może sobie zrobić sam rozpórkę to żadna filozofia. Jak sie ociepli to sam przysąde do tematu i relizacji, a propo podszybia spokojnie rozpórka się zmieści jest dosyć miejsca

 

Zobaczcie jak kolega zamontował rozpórkę na to nie da sie patrzeć (W pasku mamy szersze podszybie a wiec powina sie schować

skoda_749.jpeg

Edytowane przez romeo9999
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekowosci zapytam - po co wam rozporka w limuzynie której moc nie przekracza 170ps (mowa o diesli) ?

Nie widze potrzeby poprawiania fabryki - bo jak juz ktoś wspomniał - nie jest to auto wyczynowe/rajdowe aby była taka potrzeba. Tym sie nawet driftowac nie da (choćby to był 2.0tsi). Bardziej dla Waszego samopoczucia. Poza tym producent nie przewidział jak widać takiego elementu czy zastosowania pojazdu.

Biorąc pod uwagę ze BMW i Mercedes od lat robią mocne auta o charakterze sportowym to nie kazdy model (mocny) ma taki element. Tam jest napęd na tył i doskonale wywazenie pojazdu gdzie sztywność nadwozia jest priorytetem. Rozporka w komorze silnika jest tylko jednym z wielu elementów.

Tutaj to mi zakrawa troche druciarstwem (bez obrazy) i próba stworzenia "wizji potrzeby rozpórki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tak z ciekowosci zapytam - po co wam rozporka w limuzynie której moc nie przekracza 170ps (mowa o diesli) ?

Nie widze potrzeby poprawiania fabryki - bo jak juz ktoś wspomniał - nie jest to auto wyczynowe/rajdowe aby była taka potrzeba. Tym sie nawet driftowac nie da (choćby to był 2.0tsi). Bardziej dla Waszego samopoczucia. Poza tym producent nie przewidział jak widać takiego elementu czy zastosowania pojazdu.

Biorąc pod uwagę ze BMW i Mercedes od lat robią mocne auta o charakterze sportowym to nie kazdy model (mocny) ma taki element. Tam jest napęd na tył i doskonale wywazenie pojazdu gdzie sztywność nadwozia jest priorytetem. Rozporka w komorze silnika jest tylko jednym z wielu elementów.

Tutaj to mi zakrawa troche druciarstwem (bez obrazy) i próba stworzenia "wizji potrzeby rozpórki".

 

Chcemy ją mieć więc sobie kupimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mykam w terenie po wybojach

to tylko słyszę trzeszczenie na wysokości słupka A i słupka B

(przed i za drzwiami przednimi)

Więc chętnie usztywnię go w okolicy słupka A (przednią rozpórką górną).

 

Po pięciu latach eksploatacji pewnie niewielka będzie różnica (pasek z rozpórka lub bez)

ale jesli ktoś z nas chce utrzymać swe autko dłużej

to mniemam, ze po 8-10 latach eksploatacji przednie kielichy bez rozpórki na pewno się do siebie zbliżą

- auto zacznie się coraz bardziej rozkraczać aż przekroczy dopuszczalne odchylenia na geometrii które da się wyregulować.

(Pęknięcie szyby przedniej z tego powodu to pewnie rzadkie acz możliwe ekstremum)

 

Ja też się dopisuję na rozpórkę.

 

poniżej rozpórka przed zamontowaniem podszybia:

http://www.ultraracing.my/catalog/index.php?id_product=3343&controller=product

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności