Skocz do zawartości
hsv!

Rozpórka - czy coś takiego można kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba chyba widze odgrzac kotleta i znowu ruszyc z tematem

 

i co z tymi rozpórkami ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiadomo mi coś więcej w temacie rozpórki do B6. Tak wiem że odgrzewam kotleta ale ktoś musi.

http://allegro.pl/rozporka-gorny-sport-volkswagen-passat-b6-i7275282710.html

Montaż wygląda analogicznie do zdjęć Skody z przed 5 lat. Sytuacja u mnie wygląda następująco, Kaszuby to urozmaicony teren więc zakrętów mam tu sporo i słyszę jak trzeszczy deska w zakrętach. Obstawiam że rozpórka pomoże. Jak dobrze to zamówię ją po weekendzie albo później zależy jak finansowo się wyrobię.

edit: Gadałem z facetem z Górny-Sport. Sytuacja wygląda tak, że robią te rozpórki na zamówienie i zawsze trzeba czekać. Bo malują również na dowolny kolor. Ale przy większym zamówieniu grupowym mogą zejść z ceną nawet do 200zł za sztukę. Ja ją biorę na pewno.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Jankus napisał:

edit: Gadałem z facetem z Górny-Sport. Sytuacja wygląda tak, że robią te rozpórki na zamówienie i zawsze trzeba czekać. Bo malują również na dowolny kolor. Ale przy większym zamówieniu grupowym mogą zejść z ceną nawet do 200zł za sztukę. Ja ją biorę na pewno.

Bym się pisał ale mam dwa "ale":

- czy zapisy dotyczą tylko B6? (B7 ma inaczej rozplanowane podszybie?)

- czy nie dałoby rady tej rozpórki poprowadzić "mniej inwazyjnie" np. tak jak na linku poniżej (tzn.: całkowicie ukryta w podszybiu, bez przebijania się pod uszczelką)?

   http://ultraracing.my/ecatalog/index.php/product/volkswagen-passat-b7-2-0-tsi-2011-front-strut-bar-front-tower-bar/ 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno by się dało. Ale ktoś musiałbym pojechać do nich, aby zaprojektowali nową. Mnie tam akurat widoczna rozpórka bardzo się podoba. A tego czy jest jakaś większa różnica między rozpórka do B6 i B7 to nie mam pojęcia. Ale patrząc na zdjęcia komór silnika to za wiele różnic nie widzę. Strzelam ze będzie pasować do B6/CC/B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ta rozpórka w tym miejscu ma jakiś sens? Na zdjęciu widać, że przebiega ona tuż obok grodzi,która jest częścią trzymającą kielichy. Rozumiem rozpórkę kiedy kielichy są w dużym oddaleniu od jakiegokolwiek elementu spinającego je razem. Tutaj mamy gródź. 

Na zdjęciu jest to o czym piszę. Kielichy nie są w żaden sposób połączone.

e79154f24d1a83db451d75f62a5f.jpeg

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lysy78_03 Kupię i opiszę. W B5 też jest gródź miedzy kielichami a różnica jest między autem z rozpórką a tym bez.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde wzmocnienie poprzeczne poprawi sztywność nadwozia. @Jankus Opisuj jak zamontujesz - jeśli faktycznie to co coś poprawi w trzeszczeniu deski itp.: to zamówienia się na pewno posypią. Ja póki co jeszcze nic takiego nie odczuwam (mi się bardziej wydaje "pływać" tył nadwozia bo słychać czasami jakieś dziwne dźwięki) ale za taką cenę to fajna modyfikacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżone, pierwsze wrażenia za mną teraz czas na taki pełniejszą opinię. Auto stało się znacznie sztywniejsze, delikatne skrzypienia deski ustały. Mod na plus, ale jest też mały minus, trzeba wymontować te przepusty kabli na przedniej grodzi, możliwe że trzeba będzie tak jak u mnie coś dociąć/wygiąć i pasuje jak ulał. Czy polecam? Jak ktoś lubi zapier**** to jak najbardziej, odczuje różnicę.

IMG_20180615_184021.thumb.jpg.40e9204daaf88160c4168fba739d82b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności