Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Wołowina, ten podany przez Ciebie w linku przegub nie pasuje do Passata z silnikiem AHH. To jest gównie do 3BG.

 

Do 3B i silników AHH są mniejsze te przeguby. Mam takie przeguby z GKN Spidan w cenie 200zł. Producent i jakość orginałów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina
Wołowina, ten podany przez Ciebie w linku przegub nie pasuje do Passata z silnikiem AHH. To jest gównie do 3BG.

 

Ja tylko podałem tak orientacyjnie, aby mógł sobie kolega zobaczyć bo nie wiem dokładnie jaki model passata posiada, a wiem że są to dobre przeguby i pod konkretny model musiałby już sam poszukać :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba dodać że jak przegub jest mocniej nadwątlony to ostre ruszenie w krańcowym położeniu może dokończyć jego żywota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotreksuzuki1

Jeśli to przegub to nie radzę kupować podróbek, podobno najlepiej kupić używany - z pewnego źródła bo nowy w serwise uuuuuuuuuu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

Mam problem z przegubem ale nie wiem ktorym nawet nie wiem jak to sprawdzic otoz tak jak skrece kierownica na maxa w lewa strone i przycisne mocniej gaz to nic nie slychac ale jak czasem jadac wolno skrecam w lewo to lubi sobie poszczelac lekko (takie tyrkotanie slychac), z tego co pamietam przy skrecie w prawo jest cicho i glos dochodzi z lewej strony niech ktos mi doradzi ktory z przegubow to moze halasowac? :confused::) autko Passat B5 1,9 TDI AFN 110 Koni. pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeżeli strzela przy skręcie w lewo, to do wymiany jest lewy przegób. Jeżeli skręcasz w prawo i jest cicho, to prawy przegób jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sprawdza się to w odwrotną stronę, jeśli skręcasz w lewo ciężar "wędruje" na prawą stronę i jeśli przegub stuka to właśnie prawy. I odwrotnie, skręcając w prawo usłyszysz lewy przegub. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. sprawdza się to w odwrotną stronę, jeśli skręcasz w lewo ciężar "wędruje" na prawą stronę i jeśli przegub stuka to właśnie prawy. I odwrotnie, skręcając w prawo usłyszysz lewy przegub. pozdro

:ok: i wszystko jasne:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień komplet bo za miesiąc będzie drugi terkotał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim ale ktory to moze byc? wewnetrzny czy zewnetrzny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wszystkim ale ktory to moze byc? wewnetrzny czy zewnetrzny ?

Zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% zewnętrzny.

I nie słuchaj opinii, aby komplet wymieniać. Nie ma takiej potrzeby ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99% zewnętrzny.

I nie słuchaj opinii, aby komplet wymieniać. Nie ma takiej potrzeby ;) ...

 

... przy okazji sprawdź stan gumowej osłony drugiego przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi ;) ...

Pół roku temu zmieniłem prawy przegub, na lewym samą osłonę (zaczynała coraz więcej ulicznego syfu przepuszczać). Na dzień dzisiejszy po przejechaniu koło 15 tys. wszystko gra. Powodzenia ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki wszystkim !! chyba temat zamkniety ale jesli ktos ma jakies sugestie to pisac pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymień komplet bo za miesiąc będzie drugi terkotał

 

moze niech od razu silnik wymieni bo za miesiąc się zatrze :D skąd wytrzasnołeś taki pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rzekł fantazja ludzka nie zna granic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie;)

 

sprawdzilem dzis gumy na przegubach w lewym przegubie jest peknieta i jego czasami slychac tzn. ze musze go wymienic? calego od razu czy mozna cos z tym zrobic? wyczyscic naladowac smaru od nowa i bedzie dzialac? nigdy nie mialem z przegubami stycznosci takze nie wiem co i jak sie z nimi robi... dziekiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie;)

 

sprawdzilem dzis gumy na przegubach w lewym przegubie jest peknieta i jego czasami slychac tzn. ze musze go wymienic? calego od razu czy mozna cos z tym zrobic? wyczyscic naladowac smaru od nowa i bedzie dzialac? nigdy nie mialem z przegubami stycznosci takze nie wiem co i jak sie z nimi robi... dziekiii

 

Pękniętą osłonę na pewno musisz wymienić na nową, przegub jak już zaczął stukać to dni jego już są policzone.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja też stoje u progu wymiany, niech tylko zrobi się cieplej to potraktuje go odpowiednio:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności