Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy jeden. Jak złapiesz "gumę" to wymieniasz wszystkie koła :?:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zapytalem fachowców na forum :) bo ja zabardzo nie jestem w temacie a mechanik sugerowal zeby wymienic 2 od razu ale skoro mowice ze jeden to narazie wymienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mechanik sugerowal zeby wymienic 2 od razu
pogratuluj mu od Nas z Forum :ok:

A nie chciał Cię skasować na wymianę silnika (tak przy okazji) :?::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec zanim zabralem sie za wymiane zapytałem Was na Forum

dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinly

witam, jestem nowy ale już trochę problemów mam, więc tak na skręconych kołach przy starcie, jest stuk taki jak przy typowym wytłuczeniu przgubów, ale gdy odstawiłem do mechanika(zaprzyjaźnionego) i chciałem aby je wymienił to on po rozebraniu stwierdził że przeguby zewnętrzne są w dobrym stanie, wymienił jedynie zapobiegawczo gumy i dołożył smary. A PROBLEM NIE ZNIKŁ, nadal to samo!! może to przegub wewnętrzny ?? pomóżcie może ktoś miał taki problem, może to coś innego??!! POMOCY[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten odglos zwieksza czestotliwosc stutania wraz ze zwiekszajaca sie predkoscia?? bo jak nie to nie bedzie to przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinly

przyspiesza wraz z wzrostem prędkości, ale wiadomo że przy starcie, ale wydje mi się właśnie że na prostych kołach jak depnę to też minimalnie słychać(ale może jestem już na to przeczulony)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja właśnie wymieniłem u siebie przeguby zewnętrzne. Stuki były ale tylko przy jeździe ze skręconymi kołami. Przy jeździe na wprost - nic. Po rozebraniu i wyjęciu przegubów okazało się, że w jednym z nich wypadła kulka od łożyska (w osłonie też jej nie było). Efekt był taki, że podczas skręcania słychać było taki ... jakby zaraz miało się coś urwać. Ludzie na ulicy się oglądali. Marcinly może coś się dzieje z łożyskami w kołach skoro masz to samo przy jeździe na wprost. Nie wiem jakie masz efekty akustyczne i mechaniczne ale u mnie to wyglądało fatalnie. Teraz po wymianie jest OK.

Aha jeszcze jedno. tak na marginesie. Mechanik podczas rozbierania przegubów, ... potraktował dolny wahacz młotkiem. Po wymianie przegubów u mnie zaczęły się kłopoty z ABSem. Ale po kilkakrotnym wyjęciu, oczyszczeniu czujników i włożeniu czujników w gniazda zaczęło być OK.

 

Pozdrawiam

Zibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w innym temacie, najpierw pojedyncze stuknięcia na prostych i skręconych kołach a później juz terkotanie przy jeździe na wprost tak jak przy zewnętrznym przegubie. Ja obstawiam na padający przegub wewnetrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinly

koledzy , więc tak wymieniłem, dwa przeguby zewnętrzne, przy okazji górne wachacze drążki kierownicze, osłony, i dzisiaj wyjechałem i przestało pukać, wg mnie były to jednak przeguby, ale luz był niewielki dlatego ręcznie po wyjęciu wydawało się ok, nic po problemie, dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich Passato-maniaków.

koledzy poradzcie coś. dzis zauważyłem (a w zasadzie usłyszałem)w trakcie jak wyjeżdzałem z parkingu z pracy że coś delikatnie stuka w lewym kole gdy ruszam i skrecam w lewo. Jak jade na wprost nic nie słychać. jest to takie pukanie kilkukrotne w miare regularne i wyraźniejsze gdy przycisne pedał gazu. Kilka tygodni temu wpadłem tym kołem w małą dziure prędkośc była niewielka bo to na skrzyżowaniu gdy skręcałem w lewo ale uderzenie było odczuwalne. Pewnie i to sie przyczyniło.Wydaje mi sie ze skapitulował przegub i domaga sie wymiany. Jaka jest cena przegubu i jaki wybrać do mojego samochodu. No i ile taka przyjemność powinna kosztować w warsztacie?

Z góry dzięki za pomoc

 

//poprawiłem temat - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie sadze zeby od wpadniecia w dziure skapitulowal przegub , moze cos w zawieszeniu sie stalo , albo w ukladzie kierowniczym

:681:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

GCK01 pisząc ''przegłub'' mam nadzieję i domyślam się,że chodzi Ci o przegub.

 

Rzeczywiście efekty które występują w Twoim samochodzie podczas jazdy,wskazywały by z dużym prawdopodobieństwem na uszkodzenie właśnie tego elementu-czyli przegubu.

 

Zrób sobie taki test:

 

Skręć kołami(pełny skręt) w stronę z której wydobywa się ten dźwięk,a następnie na skręconych kołach spróbuj ostrzej ruszyć.

 

Jeśli będziesz słyszał takie chrobotanie to wszystko wskazuje na uszkodzenie przegubu.

 

Co do cen tego elementu to są różne.Ja osobiście nie polecałbym Ci kupować jakiejś taniej ''podróbki'' czy też ''używki"

 

Kup sobie Spidana-cena około 240zł,ale na tym napewno pojeździsz.

 

Wymiana,myślę,że coś w granicach 100-150zł

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie sorki za głupia literówke :padam:

 

Mam jeszcze takie pytanie. Czy na żywotność przegubu ma wpływ częste załanczanie się systemu ESP oraz ABS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie sorki za głupia literówke :padam:

 

Mam jeszcze takie pytanie. Czy na żywotność przegubu ma wpływ częste załanczanie się systemu ESP oraz ABS?

 

sądze że nie,

co do przegubow co jakis czas warto oblukac gumowe oslonki i w pore je wymienic - wtedy zaoszczędzi się pare zlotych...

wymiana to koszt ok 50 - ja tyle placilem ostatnio - kupilem spidana

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

GCK01, jeżeli coś sie stało z koronką ABS/ESP na przegubie to napewno może być małe szaleństwo tych systemów. Jeśli masz z nim problem to zdiagnozuj go tak jak pisał kolega czyli skręt i lekko dynamiczne ruszenie. To jest 100%-owe badanie przegubów.

Jakby co to wiesz co masz robic ;)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

stuka mi przegum jak skręcam w lewo. Wydaje mi się ze to prawy ale nie jestem pewien. Jak to sprawdzic ? Może ktos wie jaka jest cena nowego .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Skręt do oporu w odpowiednim kierunku, lekkie przyśpieszenie i nasłuchiwanie. Jedna z najprostrzych diagnoz.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio jak w warsztacie nie wierzyli ze to strzela ten co mi miesiąc wcześniej wymienili, postawilem tak że tył paka stał na suchym a przód na lodzie. Później to już tak jak napisał hha. Tylko ze jak auto stoi to druga osoba może spokojnie na zewnątrz wybadać który to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina
stuka mi przegum jak skręcam w lewo. Wydaje mi się ze to prawy ale nie jestem pewien. Jak to sprawdzic ? Może ktos wie jaka jest cena nowego .....

 

Możesz skręcić koła do oporu najpierw w prawo albo w lewo a potem odwrotnie i latarką poświecić na gumową obudowę przegubu i w tym uszkodzonym na 95% będzie ona rozwalona.

 

Cena to koło 200-250 chociaż że widziałem na allegro za chyba 130.

 

 

Witam ja też w moim pasku słyszę trzaski w prawym kole wskazuje na to że to przegub :( jesli możecie to doradzcie jaki przegub jakiej firmy zakupic i czy te z allegro są wiarygodne ;).Z góry dzięki pozdro:)

 

Najlepiej przegub firmy LOBRO

 

http://www.allegro.pl/item292175472_markowy_przegub_lobro_audi_passat_skoda.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności