Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzic sensownie u kogos kto sie zna wahacze glownie dolne proste -swożnie trudno tam zdiagnozowac a nastepnie zrobic geometrię bo jak ścina to zbieżność jest zle ustawiona albo jest gdzies luz ktorego nie znaleziono powodujący zmianę zbieżności podczas jazdy. Słychać podczas jazdy wyzabkowaną oponę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowal ktos zdjac przegub za pomoca wkrecania sruby ze go zsunie z polosi ?bo z mlotkiem to sie obawiam walic zeby nie wyskoczyla polos z przegubu wewnetrznego albo go nie rozwalila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test-przegubow.pdf

 

 

 

• Postawić samochód na twardym podłożu.

• Zaciągnąć hamulec postojowy.

• Podłożyć kliny pod tylne koło, po stronie

przeciwnej niż badana półoś.

• Unieść przednie koło ponad podłoże.

• Uruchomić silnik i ustawić przednie koła na

wprost.

• Włączyć pierwszy bieg - uniesione koło zacznie

się obracać.

• Dodać lekko gazu i naciskając pedał hamulca lewą

nogą obciążyć napęd.

• Jeżeli pojawią się stuki w rytm obracanego koła,

oznacza to z dużym prawdopodobieństwem, że

uszkodzony jest przegub wewnętrzny półosi.

• Postępując tak jak w punkcie 7, skręcić

maksymalnie koła w jedną, a następnie w drugą

stronę. Pojawiające się przy skręconych kołach

rytmiczne stuki i zgrzyty świadczą o uszkodzeniu

przegubu zewnętrznego.

• Wyłączyć bieg, następnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto się orientuje w temacie osłon przegubów twardszych niż te standardowe z gumy. Niedawno ( jakieś pół roku temu) zostały wymienione u mnie osłony przegubów (na GKN). Wczoraj zauważyłem, że z jednej jest już pęknięty i wszystko zasrane smarem...brat powiedział mi że też często mu osłony pękały ( nie passat ) i załozył jakieś plastikowe i ma ma już od dłuższego czasu spokój. Ja osobiście pierwszy raz słyszałem o plastikowych, ale poczytałem troche w internecie i faktycznie takie cudo jest i ludzie sobie chwalą. Nie widziałem tych osłon więc nie wiem na ile twarde są...ale myślę że nie są z jakiegoś zwykłego plastiku. Nie chcę zakładać znów takich gumowych i chętnie bym zrobił eksperyment z tymi twardszymi. Wie ktoś z jakiej firmy można dostać takie osłony?

 

https://forum.vw-passat.pl/threads/53020-os%C5%82ony-przegub%C3%B3w-zewn%C4%99trznych?p=605040&viewfull=1#post605040

 

W tym temacie kolega pisze, że ma twarde osłony z firmy SPIDAN, ale miał je w zestawie z przegubami...Dzwoniłem właśnie do sklepu kolegi z naszego forum i mówi, że GKN Lobro i Spida to to samo.

Edytowane przez Cannabinol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w swoim pasku otóż regularnie co pół roku około muszę wymieniać przeguby na zmianę. Mechanik zakłada firmy RUVILLE.

Cały czas padają gumy na przegubie i po chwili przegub strzela..

Macie może jakąś inna markę przegubu który jest bardzie wytrzymały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wywaliło mi przegłub od strony skrzyni zakupiłem nowy. Mechanik wymienił odpalam samochód ruszam i bu odrazu to samo jestem w szoku nawet nie zdążyłem dobrze ruszyć i identyczne jak tamten macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności