Skocz do zawartości
chris_45

Od czego zależy działanie nawigacji ?

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko jasne, wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadal to samo.

Po naciśnięciu 3 i 6, tak jak powyżej.

Potem długo flaga..... i nic sie nie dzieje... naciskam navi... i nadal nic sie nie dzieje.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz pokombinowac - mi tez nie udaje sie za kazdym razem - a co ciekawsze czasami potrafie zawiesic system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak miałem... pokazuje się klepsydra i wisi....

musiałem wyłączyć, poczekać, i włączyć znowu....

chyba sobie dam spokój z tym ustawianiem wielkości opon... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka :P kto wie co oznacza napis "engineering mode" w navi MFD?? Pojawia się po wciśnięciu 3 i 6 i ponownie 3 i 6. Domyślam się że to jakiś tryb serwisowy/diagnostyczny(?)

ale nie mam żadnych informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kakis

Ktoś pisał jak często się odświeża mapa podczas jazdy?? Ostatnio to sprawdziłem i w navigacji MFD wersja D przy prędkości 100km/h i ustawionej podziałce 100m moja mapa odświeża się co 1sekunde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pisał jak często się odświeża mapa podczas jazdy?? Ostatnio to sprawdziłem i w navigacji MFD wersja D przy prędkości 100km/h i ustawionej podziałce 100m moja mapa odświeża się co 1sekunde.

 

 

u mnie jest dokładnie tak samo w "D" i to mi wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czestotliwosc odswiezania pozycji i dokladnosc pozycji zalezy glownie od odbiornika GPS, i tu nowe mapy czy software nic nie da. Wiec czym nowsza wersja sprzetu tym lepsza. W MFD jest odbiornik GPS dosc starej juz konstrukcji i daleko mu do obecnych opartych na ukladach Sirf III. Standardowo odbiornik GPS wysyla pozycje co 1s.

Nowy software poprawia ruting, trace itp. a nowa mapa oczywiscie uaktualnia drogi, POI itp

 

Bo nie ma sensu czesciej odswierzac mapy skoro aktualna pozycja i tak jest dostepna co 1s. Cywilne odbiorniki GPS wysylaja dane wlasnie ci 1s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Witam. Wracając do pytania o nazwy ulic to jak koledzy juz napisali to w większych miastach czyta. Nie wiem jak w dostawianych navi ale u mnie pomiedzy zegarami pokazuje nazwę ulicy po której się poruszam a przy zmianie kier. ruchu pokazuje nazwe ulicy w którą mam skręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, pokazuje kierunki jazdy i np pokazuje i mówi którym wylotem z ronda wyjechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wracając do pytania o nazwy ulic to jak koledzy juz napisali to w większych miastach czyta. Nie wiem jak w dostawianych navi ale u mnie pomiedzy zegarami pokazuje nazwę ulicy po której się poruszam a przy zmianie kier. ruchu pokazuje nazwe ulicy w którą mam skręcić.

 

Tak.masz racje.Ale chyba nie cały czas ??? tylko wtedy kiedy jest tryb prowadzenia,tak?

bynajmniej u mnie tak jest.

W MCD jest tak ,że w navi wyświetlało nazwę ulicy w dolnej części wyświetlacza nawet w trybie info.

Nasuwa się pytanie czy w MFD można coś takiego zrobic żeby wyświetlała się nazwa ulicy w trybie info z widokiem mapy a nie strzałki ???

 

u mnie to samo, pokazuje kierunki jazdy i np pokazuje i mówi którym wylotem z ronda wyjechać...

no.... u mnie to nawet robi to po POLSKU :) serio,serio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość modern

Tak ja miałem zamontowana "małą" navi więc na ekranie MFD wyświetla mi mapę oraz pokazuje pozycje a w górnej części RDS radia. Oczywiście działa to tylko w momencie gdy mnie prowadzi lub w trybie INFO. A dodatkowo na wyświetlaczu pomiędzy zegarami wyświetla strzałkowe polecenia i nazwy ulic oraz RDS radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ja miałem zamontowana "małą" navi więc na ekranie MFD wyświetla mi mapę oraz pokazuje pozycje a w górnej części RDS radia. Oczywiście działa to tylko w momencie gdy mnie prowadzi lub w trybie INFO. A dodatkowo na wyświetlaczu pomiędzy zegarami wyświetla strzałkowe polecenia i nazwy ulic oraz RDS radia.

 

w trybie info z widokiem mapy u góry wyświetla nazwę ulic ?????

-nazwę stacji radiowej lub nr płytki i utworu.

Z widokiem strzałki w trybie info owszem wyświetla ale w dolnej części wyświetlacza.

A w pokładówce(na wyświetlaczu między zegarami) wyświetla strzałkowe polecenia i nazwy ulic oraz RDS radia tylko w trybie prowadzenia.

Jaką masz wersję MFD ?Miałem też małą nawi mcd.....Teraz mam MFD "D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności