Skocz do zawartości
chris_45

Od czego zależy działanie nawigacji ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie w temacie nawigacji.

 

Passat B5 3BG z 10'2002 roku. Nawigacja MFD duża kolorowa.

 

Czy działanie nawigacji (to co się wyświetla na ekranie, dokładność mapy oraz częstotliwość odświeżania pozycji) zależy od typu nawigacji czy od płyty z mapą ?

 

Czy użycie nowszej wersji płyty z mapą zmieni wygląd ekranu i szybkość odświeżania ?

 

Mam "starą" mapę Polski, a teraz zamierzam kupić mapę 2006/2007.

Co powinno sie zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wyższa wersja nawi tym szybciej działa, szybciej odświeża itp... im nowsza płyta tym więcej szczegółów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jak zmienisz płytkę na nowszą to zmieni się dokładność mapy(wyświetlanej) 06/07 pl jest dużo ładniej rozbudowana niż 05/06 pl,oprócz tego w ustawieniach nawi(naciskając prawe "pokrętło"), możesz zmienić skalę mapy-ja na ten przykład mam ustawione na AUTO i przy mapie 06/07 wjeżdżając w jakąś mieścinkę pięknie przechodzi na rozbudowane uliczki itp.

A z odświeżaniem miałem też problem po wymianie nawi z MCD na MFD , więc pojechałem do pana ,który się tym trudni i on przestawił w ustawieniach nawi wielkość opon-kół i problem się zakończył ale niebardzo wiem gdzie on wszedł...dlatego chce zakupić sobie instrukcje obsługi do MFD i tak chyba jest zrobić najlepiej.

 

 

http://www.allegro.pl/item150059448_instrukcja_nawigacji_mfd_org_j_polski_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czestotliwosc odswiezania pozycji i dokladnosc pozycji zalezy glownie od odbiornika GPS, i tu nowe mapy czy software nic nie da. Wiec czym nowsza wersja sprzetu tym lepsza. W MFD jest odbiornik GPS dosc starej juz konstrukcji i daleko mu do obecnych opartych na ukladach Sirf III. Standardowo odbiornik GPS wysyla pozycje co 1s.

Nowy software poprawia ruting, trace itp. a nowa mapa oczywiscie uaktualnia drogi, POI itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno jak zmienisz płytkę na nowszą to zmieni się dokładność mapy(wyświetlanej) 06/07 pl jest dużo ładniej rozbudowana niż 05/06 pl,oprócz tego w ustawieniach nawi(naciskając prawe "pokrętło"), możesz zmienić skalę mapy-ja na ten przykład mam ustawione na AUTO i przy mapie 06/07 wjeżdżając w jakąś mieścinkę pięknie przechodzi na rozbudowane uliczki itp.

A z odświeżaniem miałem też problem po wymianie nawi z MCD na MFD , więc pojechałem do pana ,który się tym trudni i on przestawił w ustawieniach nawi wielkość opon-kół i problem się zakończył ale niebardzo wiem gdzie on wszedł...dlatego chce zakupić sobie instrukcje obsługi do MFD i tak chyba jest zrobić najlepiej.

 

 

http://www.allegro.pl/item150059448_instrukcja_nawigacji_mfd_org_j_polski_.html

 

 

To znaczy, że można sobie samemu ustawić szybsze odświeżanie ekranu korzystając z instrukcji ?

 

A powiedz jeszcze czy na tej mapie 2006/2007 sa nazwy ulic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kakis

Mam tą instrukje obsługi z allegro nic tam niema czego byśmy już wcześniej nie wiedzieli, na tema ustawienia wielkości kół zero informacji! W VW należy przycisnąć 3 i 6, następnie flagę i ustawić impulse 8 i podać rozmiar koła. Od tego właśnie zależy odświeżanie mapy. 155/80 R13 1765 mm

165/70 R14 1795 mm

175/70 R13 1755 mm

175/80 R14 1940 mm

185/60 R14 1765 mm

185/55 R15 1785 mm

195/50 R15 1760 mm

195/65 R15 1935 mm

205/45 R16 1800 mm

205/50 R17 1945 mm

205/55 R16 1930 mm

225/45 R17 1930 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tą instrukje obsługi z allegro nic tam niema czego byśmy już wcześniej nie wiedzieli, na tema ustawienia wielkości kół zero informacji! W VW należy przycisnąć 3 i 6, następnie flagę i ustawić impulse 8 i podać rozmiar koła. Od tego właśnie zależy odświeżanie mapy. W przypadku 225/45 r17 to będzie 1930.

 

 

Czekaj czekaj... :) to bardzo ciekawe...

 

nacisnąć przyciski z numerami 3 i 6 jednocześnie ?

potem flagę i ustawić (tego nie rozumiem) impulse 8 (tam sie cos takiego pokaże do naciśnięcia ?)

i podać rozmiar koła...

 

czyli, że tam są kody zależne od wielkości kół ? i działanie odświeżania może być lepsze po ustawieniu właściwej wielkości ?

 

proszę podaj, jeśli możesz kody do opon 205/65/15 oraz do 195/65/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To znaczy, że można sobie samemu ustawić szybsze odświeżanie ekranu korzystając z instrukcji ?

 

A powiedz jeszcze czy na tej mapie 2006/2007 sa nazwy ulic ?"

 

 

 

 

tak jak pisali pozostali napewno wersja nawi jest ważna ja mam "D" , antene oryginalną na dachu i tak jak pisałem wcześniej miałem problem z odświeżaniem teraz nie nażekam ,moge powiedzieć ,że płynnie się przesówam na wyświetlaczu,w instrukcji o tych oponach-kołach gdzieś to jest opisane a bynajmniej powinno(w instrukcji MCD było).A co do nazw ulic to w przypadku kaszub np:Kartuz uliczki osiedlowe nie są rozpoznawane po nazwie ale widzi je i bezproblemowo cie wyprowadzi przeprowadzi,główne po symbolach,Trójmiasto i większe miasta są świetnie rozpisane i możesz wprowadzić nazwę jakiejkolwiek ulicy poprowadzi cie prawie pod wskazany numer lub skrzyżowanie itp (mam uproszczoną sprawe bo mam polskie menu i lektora w nawi). 05/06 nie była tak dokładna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tą instrukje obsługi z allegro nic tam niema czego byśmy już wcześniej nie wiedzieli, na tema ustawienia wielkości kół zero informacji! W VW należy przycisnąć 3 i 6, następnie flagę i ustawić impulse 8 i podać rozmiar koła. Od tego właśnie zależy odświeżanie mapy. W przypadku 225/45 r17 to będzie 1930. Miałem gdzieś spisane wszystkie rozmiary jak znajde to jutro podam.

 

 

Bardzo w takim razie czekamy na to info z kodami :ok: ,skoro tego nie ma w instrukcji to po co ja ją zamawiałem :mur:

Mam ten sam rozmiar kół co podałeś.....a zmieniam je...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tą instrukje obsługi z allegro nic tam niema czego byśmy już wcześniej nie wiedzieli, na tema ustawienia wielkości kół zero informacji! W VW należy przycisnąć 3 i 6, następnie flagę i ustawić impulse 8 i podać rozmiar koła. Od tego właśnie zależy odświeżanie mapy. 155/80 R13 1765 mm

165/70 R14 1795 mm

175/70 R13 1755 mm

175/80 R14 1940 mm

185/60 R14 1765 mm

185/55 R15 1785 mm

195/50 R15 1760 mm

195/65 R15 1935 mm

205/45 R16 1800 mm

205/50 R17 1945 mm

205/55 R16 1930 mm

225/45 R17 1930 mm

 

 

wielkie dzięki !!! Ale nie ma rozmiaru 205/65/15, a tekie mam letnie...

 

a może wiesz coś jeszcze o innych użytecznych kombinacjach naciskania klawiszy w nawigacji MFD ?

 

dlaczego tego nie ma w instrukcji ???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tą instrukje obsługi z allegro nic tam niema czego byśmy już wcześniej nie wiedzieli, na tema ustawienia wielkości kół zero informacji! W VW należy przycisnąć 3 i 6, następnie flagę i ustawić impulse 8 i podać rozmiar koła. Od tego właśnie zależy odświeżanie mapy. 155/80 R13 1765 mm

165/70 R14 1795 mm

175/70 R13 1755 mm

175/80 R14 1940 mm

185/60 R14 1765 mm

185/55 R15 1785 mm

195/50 R15 1760 mm

195/65 R15 1935 mm

205/45 R16 1800 mm

205/50 R17 1945 mm

205/55 R16 1930 mm

225/45 R17 1930 mm

 

coś z 18" jak możesz...dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba na rozmiar 205/65/15 muszę poczekać... mam nadzieję, że taki też tam jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej to nie jest instrukcja zwiekszenia odswiezenia mapy tylko kalibracji nawigacji!!!

parametr "impulse" to ilości impulsów przypadających na pełen obrót koła, a reszta to obwod kola w mm.

Z tych parametrow nawigacja oblicza jaka odleglosc przebyl samochod -zwieksza to dokladnosc pozycji - a co za tym idzie lokaliazcji na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porządku - rozumiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wcisnąłem te przyciski 3 i 6 jednocześnie i pokazały mi sie na ekranie różne informacje - fotka poniżej ( a swoją drogą co oznaczają te napisy ?)

Ale gdy potem nacisnąłem flagę, powróciła na ekran mapa i nic poza tym sie już nie działo.

Może podałeś jakoś złą kolejność albo niedokładnie opisałeś jak to zrobić, żeby wstawić ten kod wielkości opon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj 3 i 6 jednoczesnie potem dlugo symbol flagi a potem przycisk "navi"

niezdziw sie jak w polu impuls pojawi sie 45

Te pola to wersje software i hardware Twojej Navi.

Pole kontrast to regulacja kontrastu wyswietlacza - pokrec jedna z galek

HW 1001 to navi "C"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, spróbuję jeszcze raz :)

 

ale mówiłeś o impulsie 8, a dlaczego u mnie może być inaczej ?

a jak będzie inaczej, to mam sie nie dziwić i nic nie zmieniać, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki, spróbuję jeszcze raz :)

 

ale mówiłeś o impulsie 8

 

to nie ja....

ja wrecz przeciwnie: to menu nie sluzy to "zwiekszania szybkosci odswiezania mapy" tylko do kalibracji sygnalu tacho ktory jest zalezny od rozmiaru kola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba impulsow 45 jest dla systemow wbudowanych fabrycznie i kozystajacych z sygnau tacho z ABS.

Liczba 8 jest dla urzadzen kozystajacych s sygnalu Gala jako tacho.

Jest to liczba impulsow na jeden obrot kola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności