Skocz do zawartości
latinoo_80

Czujniki poziomowania bi-xenonów .

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie NIE . Nie mam ręcznej regulacji lamp

 

to bardzo dobrze, bo w bixenonie nie ma ręcznej regulacji lamp. Znajduje sie tylko sam potencjometr do regulacji natężenia oświetlenia deski.

 

 

masz taki potencjometr na prawo od wyłącznika świateł?

 

dsc6715y.jpg

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz taki potencjometr na prawo od wyłącznika świateł?

 

Absolutnie wszystko mam tak samo jak na zdjęciu . Dlatego zastanawia mnie gdzie się podziały czujniki poziomowania ? Ale powoli rozwiążę tą zagadkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są spryskiwacze świateł - spryski wystepują same, jak i z xenonami.

Zrobić test wykonawczy spryskiwaczy LAMP, spryski moga byc wyłączone i w normalnej pracy mogą nie działać, ale na TEST muszą.

 

Czy jest sterownik poziomowania xwenonów

Jaki jest Bordnetz zainstalowany

 

Wyjmij włacznik świateł i zobacz czy nie ma tam wolnego kabla, własnie do potencjometru zasięgu, bo mi to bardzo wygląda na nie dokończony projekt instalacji xenonów.

 

O ile wymiana zderzaka i lamp to pikus, to podłaczenie czujników i kabli to juz troche roboty.

Więc poszukaj VAG-a, zrób autoscan i coś tam bedziemy wiedzieć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest sterownik poziomowania xwenonów

Jaki jest Bordnetz zainstalowany

 

Tego jeszcze nie wiem . Muszę poszukać na forum gdzie jest montowany sterownik , a potem sprawdzić czy jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego jeszcze nie wiem . Muszę poszukać na forum gdzie jest montowany sterownik , a potem sprawdzić czy jest .

 

Widać że nie czytasz tego co się pisze

 

Możesz sprawdzić też czy masz moduł sterowania poziomowaniem xenonów zamontowany z lewej strony schowka pasażera. Zobaczysz go jak wymontujesz schowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać że nie czytasz tego co się pisze

 

Czytam czytam . Napisałem , że nie wiem bo po prostu jeszcze nie miałem czasu sprawdzić czy to jest czy nie . Póki co nie mam zbytnio czasu na to aby sprawdzić wszystko w jednym dniu . Jak tylko mam chwilę to poświęcam ją na relaks czy jakieś dłubanie przy aucie . Tak trochę może to potrwać . Jedno jest pewne . Nie porzucę tematu i będę się starał doprowadzić temat do końca , do wyjaśnienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej zajmie ci czytanie tego wątku i odpowiedzi niż sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzis wróciłem z servisu, stwierdzona usterka modułu prawej lampy,

i teraz pytanie, gdzie znajduje się dokładnie ten moduł? czy jest to część którą się wyciąga, czy kupując np :

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b-6-prawa-lampa-bi-xenon-z-silniczkami-i2385144962.html + wymiana bebechów ze starej lampy może rozwiązać problem ? Naturalnie przed kupnem wypytam o w/w moduł,

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się zapytać jak sprawdzić (co zrobić rozkręcić przesmarować ) czyjniki poziomowania w B5 3BG 2002r. Kupiłem go miesiąc temu i nie ma poziomowania wywala błędy obydwu czujników. Podobno na forum jest wątek który to opisuje ale szukam i szukam pół nocy siedziałem przeczytałem już wszystko o xenonach ale jak sprawdzić te czujniki nie znalazłem. moze uda się je jakoś ożywić??? Może wystarczy popukać popsikać i tyle bo jak widze to one ciągle we wodzie pracują jak pada czy coś.

DODAM że przy próbie skasowania błędów czujników jeden zostaje ciągle i wtedy buczą lampy przez 2 sekundy tak jak by próbowały zrobić test czy się jakoś ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wczoraj demontowałem grill bo oklejałem go błyszczącą folią i chyba coś uszkodziłem przy poziomowaniu lamp.

Zauwazyłem że wczoraj po zamontowaniu grilla nagle prawy xenon poziomuje się z sekunde pozniej niż lewy i jak sie unosi to kieruje wiązke światła w strone środka jezdni. co ja tam naruszyłem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a może ja po prostu gdzies na dziurze uszkodziłem czujnik który na wahaczu jest?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mogłeś uszkodzić, bo tam nie ma żadnych wrażliwych elementów. Wszystko co może się zepsuć jest w środku w lampie. Nie ma co gdybać. Trzeba podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy. Mógł paść moduł zasięgu, mógł paść silniczek, mógł paść czujnik skrętu, który jest w lampie.

 

a może ja po prostu gdzies na dziurze uszkodziłem czujnik który na wahaczu jest?
ten czujnik nie ma wpływu na test reflektorów przy odpalaniu. Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i takiej odpowiedzi potrzebowalem. czyli zbieg okolicznosci ze w tym samym czasie. musze w takim razie skoczyc do kogos na kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś życzliwy z poznania lub okolic nie chcialby mi pomóc i podpiąć mnie do kompa? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie , wywaliło mi blad żarowki ,mruga caly czas, wszystko dziala po za testem lamp,po podpieciu ,pokazalo blad ,czujnik dynamicznego skretu w lewo, gdzie to zwierze sie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wyższych rocznikach b6 zastosowano tylko jeden czujnik !!!!!

W 2008 roku stosowano może ten czujnik tylko w tylnym zawieszeniu? W swoim aucie z kwietnia '08 widzę tylko ten z tylu. Z przodu widzę to co na zdjęciach...

Wahacz.jpg

Wahacz1.jpg

Edytowane przez agamek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2008 roku stosowano może ten czujnik tylko w tylnym zawieszeniu? W swoim aucie z kwietnia '08 widzę tylko ten z tylu

 

Model rocznikowy 2008 miał już tylko jeden czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model rocznikowy 2008 miał już tylko jeden czujnik

Jesteś na 100% pewien?

Darmowa ETKA donosi, że w 2008 roku ten przedni czujnik jeszcze był. Poniżej skan z ETKA.

Czujnik z ETKA.jpg

 

Gdyby było tak, że moje auto ma wyjęty z jakiegoś powodu przedni czujnik, to czy VCDS powinien wykryć jego brak lub błąd spowodowany jego brakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli został wykodowany to nie będzie błędu. Jesteś pewien że masz auto z 2008 roku a nie MY2008 a produkcja 2007. Zmiana z 2 na 1 czujnik była też połączona ze zmianą lamp. Sprawdź czy masz lampy z literą K czy G na końcu. Jeśli K to masz 1 czujnik, jeśli G to powinieneś mieć 2 czujniki.

 

Napisz jakie masz kodowanie modułu zasięgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli został wykodowany to nie będzie błędu. Jesteś pewien że masz auto z 2008 roku a nie MY2008 a produkcja 2007. Zmiana z 2 na 1 czujnik była też połączona ze zmianą lamp. Sprawdź czy masz lampy z literą K czy G na końcu. Jeśli K to masz 1 czujnik, jeśli G to powinieneś mieć 2 czujniki.

 

Napisz jakie masz kodowanie modułu zasięgu

Auto mam z 2008 roku wydane w kwietniu 2008 roku (rozkodowałem VIN, potwierdziłem w salonie, szyby z 2008 roku, daty na sprawdzonych elementach wyposażenia z 2008 roku, itp.). Lampa od strony pasażera z końcówką K, od strony kierowcy na 99% również K (jest ciemno i marny dostęp do kodu).

Ufff. Czujnik tylko z tyłu jest OK.

 

Z ciekawości: jak realizowana jest regulacja wysokości (zasięgu) lamp, skoro nie ma czujnika z przodu? Zmiana wysokości przodu auta nie ma znaczenia dla automatycznej regulacji zasięgu, czy odbywa się jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci się może z przodu wydarzyć takiego, że trzeba by regulować zasięg świateł? Z tyłu ma sens bo jak zapakujesz bagażnik to tył idzie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności