Skocz do zawartości
pita1983

1.8t AEB szarpie przy dodaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, objawy są następujące, przy gwałtowniejszym dodawaniu gazu miedzy 2,5-3tyś obr zaczyna szarpać i przerywać, jak już przestanie przy około 3,5tyś idzie jak szalony do końca...

dodam że przepływomierz mam nowy bosh'a

Błędy z vag'a to:575, 544, 16487

Od czego zacząć poszukiwania problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam problem rozwiązywałem niedawno o tu na forum,

wymieniłem świece, ale jedni mówili ze jakby to świece były too ogólnie było widać ze poszarpuje cały czas

ale mi to pomogło i stawiam na too

 

575 Ciśnienie w kolektorze dolotowym (pewnie mapsensor)

544 Przekroczone maksymalne ciśnienie doładowania

16487 Przepływomierz powietrza (MAF) - wysokie napięcie

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten sam problem rozwiązywałem niedawno o tu na forum,

wymieniłem świece, ale jedni mówili ze jakby to świece były too ogólnie było widać ze poszarpuje cały czas

ale mi to pomogło i stawiam na too

 

świece wymianiałem 30tyś km temu na ngk laser platinium, silnik ma LPG. Sprawdzę te świece, swoją drogą możliwe że wytrzymały tylko 30tyś na lpg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa jest LPG.... gdzies był temat o tym.........

mogły paść świece boo jak pamiętam z tamtego tematu to abo jakieś inne świece dawali albo tak siedziało a jak nie too trzeba coś wyregulować z gazem... kurde teraz Ci nie powiem

 

filtr paliwa jeszcze...

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aaa jest LPG.... gdzies był temat o tym.........

mogły paść świece boo jak pamiętam z tamtego tematu to abo jakieś inne świece dawali albo tak siedziało a jak nie too trzeba coś wyregulować z gazem... kurde teraz Ci nie powiem

z tym że objawy są identyczne na lpg jak i na benzynie... wkece innne świece i zobaczę czy coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa jest LPG.... gdzies był temat o tym.........

mogły paść świece boo jak pamiętam z tamtego tematu to abo jakieś inne świece dawali albo tak siedziało a jak nie too trzeba coś wyregulować z gazem... kurde teraz Ci nie powiem

 

 

filtr paliwa jeszcze spawdz

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wymieniłem świece (na NGK PFR6Q) i nadal to samo, co zauważyłem to olej w świecach, jutro wymieniam uszczelkę pod pokrywą zaworów, oraz przyjrzę się łańcuchowi rozrządu-wydaję mi się że go słychać...sprawdzę też tą nową przepływkę vagiem. Przydało by się sprawdzić cewki tylko nie bardzo wiem jak, silnik aeb i w bloku od cewek mam tylko wartości w [V] i nie ma licznika missfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chyba wszystko jasne n75 padł, nowy zamówiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boo najlepiej to zrobic logi dynamiczne od razu:diablica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam padł mi n75, nówka założona i wszystko wróciło do normy. temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mi tez cos strzela przy dodawaniu gazu nie wiem cos auto jest slabe nie chce palic za pierwszym razem dopiero po przejechaniu kilkunastu metrow wszystko wraca do normy auto jest w tym czasie bardzo slabe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem 1.8t AEB 

Dziwne szarpanie przy mocniejszym dodaniu gazu czy to na biegu czy na jałowym jest to samo samochód ma LPG ale to nie robi żadnej różnicy jak dodaje go powoli wkręca się normalnie dodam więcej i dziwnie szarpie ale się wkręca  . Sprawdzałem wszystkie kostki wszystko git. Od czego najlepiej zacząć ? Żadnego błędu na wywaliło na desce jutro podłącze komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności