Skocz do zawartości
vwiater

Problem z immobilaizerem

Rekomendowane odpowiedzi

rozebrałem, popatrzyłem, nic nie wydumałem, złożyłem i już prawie dwa tygodnie passat odpala z pierwszego :)

 

Co mu się stało nie wiem, ale cieszę się że jest ok, a drugi kluczyk dalej nie działa, odpala na nim i zaraz gaśnie, jest to kluczyk z pilotem. Co dziadostwo by się rozkodowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariobart21

A ja mam ciekawe rozwiazanie, jak odpalic samochod gdy sa problemy z immo. Otoz, mam podobny problem z odpalaniem, dziala za kazdym razem ale tylko na 2 sek. Nie jestem pewien czy we wszystkich typach passatow sie to sprawdzi. Moj to prosty B4 bez, alarmu ,jak mi sie wydaje. Kupilem popsutego. Otoz mieszkam ok 5 km od warsztatu, ktory mi moze ta usterke usunac i szukalem, jak dostarczyc auto ,ktore nie chce samo jechac. Wymienilem antenke na nowa, i nadal to samowo. W trakcie wymiany, pomyslalem- jak oszukac komputer zeby chociaz troche zadzialal. Wiecie co? Wzialem kawalek przewodu, podlaczylem najpierw do czarnego kabelka, ktory wychodzi od antenki przy stacyjce i laczy sie z kostka. W trakcie rozruchu dotknalem nim ciegna drzwi(podalem mase). Oczywiscie silniczek zaskoczyl i ku memu zdziwieniu nie zgasl. Zrobilem rundke wokol domu zgasilem motor, i dziala. Nastepnym razem zrobilem podobnie i odwiozlem autko pod warsztat hihihihi. Pamietajcie aby nie trzymac zbyt dlugo kabelka przy masie. odlaczcie zaraz gdy silnik zacznie pracowac. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problemik z odpaleniem otóż przekręcam kluczyk zapalają mi się kontrolki wszystko ok i przekręcam dalej kluczyk a tam nic cisza operacje muszę parę razy powtórzyć dopiero za którymś razem zakręci mi rozrusznik. Wie może ktoś o co to może biegać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki do wymiany, podszukaj na forum na pewno temat wałkowany kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kostka stacyjki do wymiany, podszukaj na forum na pewno temat wałkowany kilka razy.

Właśnie trochę pogrzebałem i jest tak jak przekrecam kluczyk mocno lekko nie pali ale jak przekrece i trzymam tak go i w tym momencie ruszę nim w górę to odpala zawsze za pierwszym. Chyba ta wkładka stacyjki jest wylulana i nie wiem co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie wiecie o co to chodzi ?? I jeszcze występują obiawy jak u kolegów że immo odcina ale to właśnie zależy od tego jak ten kluczyk będę trzymać. Dziś już myślałem że do domu nie wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A +12 na N109 nie uleczy?
Nie rozumie Cię, N109 to na pewno nie. Sam po części mogę sobie odpowiedzieć że mam wywalony wkład stacyjki przy czym też może być kostka przepalona. Trzeba rozebrać i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A +12 na N109 nie uleczy?
ten trick nie przechodzi w tdi z immo :P

cysiokysio już napisał w czym jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raqfal

Witam!!

Jestem nowy na forum. także gdybym walnął gafę to proszę o wyrozumiałość.

Piszę bo przekładałem silnik do Golfika II oczywiście 1Z i oczywiście mam problem wałkowany przez was wyżej.

Wyczytałem że chodzi o immo bo po odpaleniu gaśnie po sekundzie lub dwóch. Kupiłem cały swap podkręconej "Z" ponoć mapy w kompie ma inne. Nie chciał bym zmieniać komputera i teraz pytanie. Czy jak kupię zestaw Immo (stacyjka z zakodowanym kluczykiem cewka i immo wydarte z jednego samochodu - cena do 120zł na aledrogo) to czy ruszy silnik??

Czy trzeba coś w kompie przestawiać lub w immo?? czy po prostu montuje i ma działać. Czytałem też o emulatorach ale są w podobnej cenie co zestaw immo.

Jak by ktoś powiedział coś o komunikacji immo z komputerem.

 

Instalację całą mam z Passata B4 silnik chyba pochodzi z Golfa III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie podobny problem, padł mi immobilizer,odpala i po 2 sek gaśnie,

vag com wskazał

w grupie silnik-01

17978 Shareware Version. To decode all DTC's

35-00 please register

po skasowaniu błędów

17978 Engine Control Module Blocked by immobilizer

35-00--

w grupie imobilizer 25

01176 Key ( Usterka kluczowa ),

07-00 Signal to Low

po skasowaniu błędów

01128 Anti-theft Immobilizer Sensor(D2) System antykradzieżowy – czujnik immobilizera – D2

po przeczytaniu większości tematów,

nie wiem czy go oszukałem, ale wyciągnąłem pestkę z kluczyka i przyłożyłem do cewki, vag nie wykazał błędów pasek odpalił, ponownie włożyłem pestkę do kluczyka, vag wskazał te same błędy.

Jeżeli przymocuję na stałe pestkę do cewki imo, może to nie profesjonalne ale działa, to na krótki czas pozwoli mi na odpalanie samochodu.

Proszę o porady, czy kończy się cewka czy pestki, co wymienić i czy nie trzeba po wymianie czegoś adoptować czy programować i czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cedek

Czesc! Jako nowy na forum to chciałem od razu wszystkich powitac i przeprosic za brak polskich znakow. Ja mam problem bo dzis rozsypalo sie immo od mojej b4. Immo bylo niefabryczne (meta systems m33 chyba). Po dorwaniu sie do puchy znalazlem 9 kabli tylko nie wiem ktore polaczyc zeby juz na spokojnie pozbyc sie tego dziadostwa (i tak tylko irytowalo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności