Skocz do zawartości
126tomek

Montaż oświetlenia pod nogi przód i tył-manual

Rekomendowane odpowiedzi

A taśmą dwustronna lepiej by się nie sprawdziła niż te opaski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po zakładać dodatkowe oświetlenie w boczku drzwi skoro jest ono tam fabrycznie i wystarczy dorzucić dobry moduł od Tomnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po zakładać dodatkowe oświetlenie w boczku drzwi skoro jest ono tam fabrycznie i wystarczy dorzucić dobry moduł od Tomnika?

 

Raczej żaden moduł wsadzony w fabryczne oświetlenie takiego efektu nie da. Zależało mi żeby nie świeciło tylko przy zawiasie ale na całej długości drzwi :)

A taśmą dwustronna lepiej by się nie sprawdziła niż te opaski?

Taśma nie chwyciła by tak dobrze nierównych boczków i z czasem by się odkleiła.

 

Zdjęcia od spodu w dzień

12212575_975985332443621_2016119362_n.jpg

12244190_975985349110286_435042794_n.jpg

Edytowane przez Draganta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No świeci ładnie i mocno, ale jak komuś zależy na ori wyglądzie to lepiej w drzwi wstawić LEDy od kolegi z forum, a pod nogi z przodu tak samo. Są tam fabryczne miejsca na lampki, jak te w drzwiach. No z tym, że koszt będzie wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej żaden moduł wsadzony w fabryczne oświetlenie takiego efektu nie da.

 

Właśnie że da no ale Twoje auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trytytki...bez nich świat by umarł :bezzebow

 

bez sylikonu i trytytek nie ma naprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale... :D tez zrobilem sobie podswietlenie na nogi na przod, tyl w planach ;) prace wykonane wg porad Tomnika :) efekt bombowy

 

20160130_171407.jpg

20160130_171441.jpg

Edytowane przez Wookash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak wyjąć konektory (kable) z seledynowej kostki, bo widzę tam jakieś tak jakby fioletowe zabezpieczenie, czy mam je jakiś usunąć czy porostu wyjąć konektory, odciąć stare i połączyć po trzy kabelki (oświetlenie nóg tylko z przodu) w nowym konektorze i włożyć ponownie do kostki.

Podłączenie pod kostkę to mój ostatni etap wykonania tego moda według tego poradnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, jak wyjąć konektory (kable) z seledynowej kostki, bo widzę tam jakieś tak jakby fioletowe zabezpieczenie, czy mam je jakiś usunąć czy porostu wyjąć konektory, odciąć stare i połączyć po trzy kabelki (oświetlenie nóg tylko z przodu) w nowym konektorze i włożyć ponownie do kostki.

Podłączenie pod kostkę to mój ostatni etap wykonania tego moda według tego poradnika.

 

A czy nie lepiej użyć szybkozłączek (czerwony kolor), jak na zdjęciu? Nie masz wtedy wyjmowania pinów, lutowania, tylko zaciskasz i po sprawie. Sam zastosowałem to rozwiązanie i patent działa bez problemu.

kostki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tych szybkozłączkach, na takiej zasadzie mam podłączone dodatkowe oświetlenie bagażnika, podłączenie bezpośrednio do kostki byłoby bardziej profesjonalne, trochę się obawiałem czy szybkozłączki będą bezpiecznym rozwiązaniem przy takiej dużej ilości kabli w miejscu podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkozłączki to rozwiązanie doraźne, prędzej czy później to połączenie zawiedzie. Robisz to zrób dobrze i lutownica do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natnij izolację i się wlutuj. Szybko złączki są fajne ale niestety potrafią "puścić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam nacinać izolacje i lutować to już lepiej wyjme te konektory z kostki i zacisne nowe konektory. Myślałem że może ktoś wyciągał te konektory z kostki i podpowie jak to sprawnie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotki kostki - szczególnie od strony pinów jak i wychodzących z kostki przewodów - być może powiem Ci jak je wyjąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mam nacinać izolacje i lutować to już lepiej wyjme te konektory z kostki i zacisne nowe konektory. Myślałem że może ktoś wyciągał te konektory z kostki i podpowie jak to sprawnie zrobić.

 

nawet jak ktoś je wyciągał to nie sądzę by zakładał nowe piny tylko wlutowywał się kabelkiem w piny już obecne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy zmieszczą się dwa przewody w jeden konektorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jak ktoś je wyciągał to nie sądzę by zakładał nowe piny tylko wlutowywał się kabelkiem w piny już obecne

 

Ja akurat jak coś robię w instalacji w Passku to wywalam fabryczny pin i dokładam drugi przewód z nowym pinem do zaciśnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien, czy zmieszczą się dwa przewody w jeden konektorek.

 

masz na myśli rozebranie i zaciśnięcie dwóch przewodów?

 

Ja akurat jak coś robię w instalacji w Passku to wywalam fabryczny pin i dokładam drugi przewód z nowym pinem do zaciśnięcia.

 

szacun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz na myśli rozebranie i zaciśnięcie dwóch przewodów?
Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności