Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej, to są identyczne elektrozawory, obydwa mają tę samą rezystancję i zasilane są napięciem 12 V. Wystarczy tylko zamienić wtyczkę na kablach - zasilającym i sterującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Slepecci

Nie mogę założyc nowego tematu, wiec wklejam pytanie:)

 

NIE REAGUJĄCY EGR NA PODCIŚNIENIE--------Witam, wnerwiło mnie na wstępie ze nie mogę zadać pytania na forum... Ale znalazłem to Chodzi o paska '97 1,9 tdi 110 KM... Moc spadła, super mechanicy mówili ze trzeba zregenerowac turbo... Ale ze ja paprochów nie słucham, metoda paszczową zassałem wężyk na EGR i... Napieło wężę i turbo działa. EGR rusza się w miarę delikatnie, tak średnio mocno trzeba zassać. Zawór N75 sprawdzałem, cyka, znaczy się ze działa. Zbiorniczek na podciśnienie szczelny... Ale - po podłączeniu podciśnienia bezpośrednio pod EGR nawet nie ruszyło... Podciśnienie czuć bo zassało mi warge (mam dziwne sposoby sprawdzania na zaworze powyżej, tym na kolektorze podciśnienie tak samo delikatnie zasysa. o co może chodzić? sprawdziłem szczelność wężyków - dają radę . Zassanie ustami EGR i turbo działa, a podłączajac podciśnienie, nie rusza się Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie zaworu EGR poprzez zassanie go przez wężyk ustami z całą pewnością nie może w żaden sposób wpłynąć na to, że "turbo działa" więc albo coś źle opisałeś albo masz coś namieszane w układzie turbodoładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakladac nowego tematu proste pytanie:

 

1. B5 3BG 1.9 TDI 130 KM AFN - odbiorca

 

2. B5 3B 1.9 TDI 90 KM AHU - dawca

 

czy moge podmienic zawor N75 zeby go wyeliminowac ?

 

Auto nr 1 po rozgrzaniu sie silnika wlacza sie tryb serwisowy,

powoli probuje wyeliminnowac co jest nie tak.

oraz czy przeplywomierz moze miec cos do Tr. Ser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dawca ma 130KM to nie jest AFN :P

Zaworki te nie są zamienne gdyż silnik 130KM ma VNT a 90KM AHU nie.

 

Podmień N75 z N18 w tym aucie nr1 na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry masz racje ;]

Nie AFN tylko AVF, dobrze myslalem, zle napisalem

 

Czyli mowisz zeby podmienic w AVF podmienic zaworki ;]

 

Podmienie i zobacze czy dalej bedzie to samo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . Mógłby ktoś napisać jak sie dobrać do tego zaworku :) znaczy go rozbierać . Bo nie chce zniszczyc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, elektrozawory N75 ciśnieniowe i podciśnieniowe można z powodzeniem zamieniać miejscami tylko trzeba inaczej podpiąć wężyki. Też w to nie wierzyłem ale jednak da się zastosować podciśnieniowy z białą główką lub od EGRa w turbo z zaworem upustowym bez problemu i będą hulać jak trzeba. Ta sprzeczność dała pozytywne wyniki w próbach na forum A4 i elektrody. Muszę je tylko odgrzebać i napisać gdzie i które wężyki jak podpiąć do N75 z białą głowką w AHU. Podmiana na forum elektrody jest również poparta logami dynamicznymi więc nie piszę bajek. Czyli jednym słowem można w silnikach z turbo z zaworem upustowym zastosować z powodzeniem nieaktywny N18 po odłaczeniu lub zaślepieniu EGR'a.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki kolor głowki z weżykami ma zawór sterujący turbiną?? orginalnie w tdi ?? czarna czy białą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki kolor głowki z weżykami ma zawór sterujący turbiną?? Orginalnie w tdi ?? Czarna czy białą??

biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze kotleta. U mnie na wtyczce o zaworu N75 mam napiecie tylko 5.2V a to stanowczo za malo. Gdzie szukac przyczyny. Dokad prowadza przewody zeby ewentualnie je przeczyscic. Rezystancja na zaworze jest 17.5 Ohm czyli dobra bo gdzies wyczytalem ze powinno byc od 14 do 20 Ohm. Z gory dziekuje za pomocne wypowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie zmagam się już od długiego czasu z późnym wstawaniem turbo. Dziś wyciągnąłem i chciałem wyczyścić N75 po rozebraniu okazało się ... sami zobaczcie.

 

bc421138cbbb342dm.jpg 849b114d644f9fd6m.jpg 7b889c4ae4c64bd3m.jpg

 

OBJAWY BYŁY TAKIE:

 

1. Słabe doładowanie z dołu

2. Sztanga była podciągana do góry na MAX i opadała gdzieś o 0,5 mm

3. Log 011BS + Filmik z vacumetrem

 

 

I teraz kupować nowy ?? a jak tak to gdzie ??

Bo używany to loteria ??

Edytowane przez rainman777
Regulamin pkt 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś sklepie motoryzacyjnym może być internetowy widziałem np. w iparts cena gdzieś ok. 150 zł pierburg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma nr

 

d985e3b533db3d2bm.jpg

 

na Iparts.pl

 

1.MAXGEAR cena 200 pln

2.Pierburg 319 pln

3. W sklepie Intercars Pierburg 419 pln

 

ale wszędzie sa inne nr seryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ma nr

 

d985e3b533db3d2bm.jpg

 

na Iparts.pl

 

1.MAXGEAR cena 200 pln

2.Pierburg 319 pln

3. W sklepie Intercars Pierburg 419 pln

 

ale wszędzie sa inne nr seryjne

 

Ja coś takiego zamówiłem i wymieniłem to jest jakiś zamiennik ale hasa.

 

 

http://allegro.pl/zawor-turbiny-egr-n75-n18-pierburg-nowy-vw-audi-i4154439646.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem temat na forum iż pasuje również zawór N75 (nowszy) o takim nr seryjnym 1J0 960 672 A, z tym że różni się podobno tylko i wyłącznie wtyczką półokrągłą od 1H0 906 627 A. Ale czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Przekładasz wtyczkę i wszystko gra. U siebie wykonałem taki upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda. Przekładasz wtyczkę i wszystko gra. U siebie wykonałem taki upgrade.

 

Jutro pojadę do ASO VW i SKODY w Opolu może uda się dokupić taki wtyk oraz zapytam o sam zaworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem temat na forum iż pasuje również zawór N75 (nowszy) o takim nr seryjnym 1J0 960 672 A, z tym że różni się podobno tylko i wyłącznie wtyczką półokrągłą od 1H0 906 627 A. Ale czy to prawda?

 

U mnie taki zalozono z anglika jest to z nowszego modelu niz AFN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności