Skocz do zawartości
Clash

Zawiasy drzwi-nieobracająca się rolka.

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!Zauważyłem ostatnio,że jedna z trzech rolek w zawiasie nie obraca się wydając przy otwieraniu drzwi niemiłosierne dźwięki.Psikałem już WD-40 ale nie pomogło.Próbowałem bardziej inwazyjnych środków(młoteczek i wkrętak ślusarski)- i nic.Pytanko moje:jest jakiś sposób na wyeliminowanie tej dolegliwości?

Edytowane przez Clash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewaj regularnie, co dziennie, może być WD-40, może być ON, ma właściwości penetrujące prawie jak nafta. Jak już się zacznie obracać, wtedy psikaj, poruszaj drzwiami, psikaj, poruszaj, aż przestanie wypływać ruda.

 

Na jesieni tez z tym walczyłem u siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podlewaj regularnie, co dziennie, może być WD-40, może być ON, ma właściwości penetrujące prawie jak nafta. Jak już się zacznie obracać, wtedy psikaj, poruszaj drzwiami, psikaj, poruszaj, aż przestanie wypływać ruda.

 

Na jesieni tez z tym walczyłem u siebie...

THX!Powalczę zatem.Myślałem,że tylko wymiana pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rolkę złapać jakimiś kombinerkami czy zaciskiem, a następnie ruch obrotowy + WD-40. Muszę sprawdzić u siebie mimo, że jak na razie nic nie piska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj rolkę złapać jakimiś kombinerkami czy zaciskiem, a następnie ruch obrotowy + WD-40. Muszę sprawdzić u siebie mimo, że jak na razie nic nie piska.
Nie bardzo jest na to miejsce bo zblokowało rolkę w przednich drzwiach pasażera tą najbliżej błotnika przedniego.....Podejrzewam ,że ewentualna wymiana też nie będzie łatwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek z rolką tyle że od tylnych drzwi. Fakt kręcenie nią do łatwych nie należy. U mnie ruszyła po przeczyszczeniu. Weź coś bardzo cienkiego ale mocnego (ja miałem skalpel) i przeczyść górną i dolną szczelinę pomiędzy rolką a jej mocowaniem. Podczas tej operacji podlewaj ją i kręć w miarę możliwości- najpierw ruszy Ci się o milimetr ale i to dobre. Czynność powtarzaj aż do skutku. Ja na takich operacjach spędziłem kilka godzin ale ruszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogły młotek + przecinak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psikaj często i duże ilości WD- 40 i jednocześnie staraj się szybko ruszać drzwiami. U mnie po którymś razie ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defender, chyba nie rozprułeś zawiasa?! Domyślam się, że młotkiem z czuciem uderzałeś w rolkę, a przecinak służył za kowadełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecinak ustawiałem na nieobracającej się rolce (tak pod kątem) i z wyczuciem uderzałem młotkiem. WD40 oczywiście nie zaszkodzi. Ja nie bardzo miałem czas na kilkudniowe czekanie, aż preparat zadziała.

 

Po tym jak ruszyło nasmarowałem grubym smarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem identyczny przypadek z rolką tyle że od tylnych drzwi.

 

dokładnie miałem to samo, zablokowała sie 2-ga rolka i niemiłosiernie strzelało podczas otwierania. Pomogł płyn hamulcowy (bardzo dobre właściwości odrdzewiające) oraz młotek i przecinak :rumieniec

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam skolei inny problem rolki sie obracają ale dzwi chodzą bardzo ciężko , polałem już wszystkim czym sie da od wd40 po smar litowy do zawiasów różne penetratory i nic dalej chodzą ciężko na zawiasie co to może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Stosuję spray do łańcuchów motocyklowych - taki z długą rurką aby dokładnie można było po tych rolkach smarować, a nie po całości. Kilka razy w roku (szczególnie przed zimą) robię taki zabieg i nie ma problemów. rolki obracają się swobodnie. taki smar jest na początku bardzo rzadki i dobrze wnika. po chwili robi się gesty i długo utrzymuje się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności