Skocz do zawartości
paik10

erisin ES958V NAWIGACJA GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... mam pytanie do znawców nawigacji czy jest sens kupować coś takiego

http://www.youtube.com/watch?v=g-_RwZ1MJvE

 

http://allegro.pl/vw-8-cali-es958v-golf-6-b6-passat-gps-dvd-divx-i2306497963.html

 

czy lepiej kupić rsn 510 do vw passata 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o takich niefabryycznych nawigacjach było już wiele pisane zarówno za jak i przeciw,

 

najwiecej żalu do nich pojawia się jak się okaże że się wyłożyło i sprzedający delikatnie się wypinają a w dodatku nikt inny nie chce tego ogarnać za przyzwoite pieniądze.

 

za taki cash co na tej aukcji to spokojnie kupujesz RNS'a i masz świety spokój, a jak się coś wyłozy w RNS to masz pierdyliard ludzi którzy to ogarniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram slowa marka też bym kupił RNS510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model ERISIN ES979V, dodykowany do VW. Na razie nie narzekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam Peying PY9930 i też nie narzekam. Po prostu wychodzę z założenia, że sprzęt ma spełniać moje oczekiwania i działać. Sprzęt dla audiofili trochę jest bez sensu wkładać do auta bo i tak nie wykorzysta się jego możliwości z uwagi na hałas. Jak dla mnie istotnym plusem jest WinCE gdyż praktycznie wszystkie programy nawigacyjne pracują w tym systemie i nie jestem skazany na jedyny słuszny VW. Bez dodatkowych kosztów mam wszystko, począwszy od BT-zestaw głośnomówiący, a skończywszy na navi i odtwarzaczu wszystkich możliwych nośników danych. I co najważniejsze, jest to nowe i na gwarancji.

Zbikra, opisz swoje wrażenia i zrób ocenę sprzętu wg wzoru z mojego postu o Peyingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbbb - podaj link do swojego postu o Peyingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem model ERISIN ES979V, dodykowany do VW. Na razie nie narzekam...

 

witam ... mam zamiar to kupić ale nie wiem czy kierownica multif... działa i czy wyświetla między zegarami nawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbikra, prosisz i masz: http://forum.vw-passat.pl/threads/36937-zmiana-radia-w-b6/page11

 

Paik, żaden nieoryginalny sprzęt nie będzie współdziałał z FIS i Multikierą w VW gdyż potrzebny jest jakiś konwerter cy cuś. Chyba, że Chińczycy pomyślą i podrobią i to.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek ocena wg listy:

Wrażenia: (0-brak 1 słabo - 6 super)

-wykonanie 5

-łatwość podłączenia 4 – dużo różnych wtyczek do wpięcia od tyłu, a tam miejsca niewiele…

-dopasowanie do deski samochodu 6

-sterowanie z kierownicy 0 – nie mam kierownicy ze sterowaniem

-informacje FIS 0

-podświetlenie 4

-intuicyjność obsługi 4 (po kilku próbach można się przyzwyczaić)

-menu graficzne 4,5

-bluetooth rozmowa 1 (do mikrofonu trzeba krzyczeć, inaczej nasz rozmówca nas nie słyszy)

-bluetooth audio 6 (rozmówcę słychać perfekcyjnie)

-nawigacja 6

-dvd video 6

-dvd audio 6

-jakość muzyki sd/usb - 5

-radio-5 - pamięć 18 stacji FM (FM1, FM2, FM3) i 12 stacji AM (nie wiem po co ?)

 

Teraz trochę prozy.

Radyjko kupiłem bezpośrednio u producenta w Chinach, dlatego całkowity koszt wyniósł mnie ok. 1400 zł (na allegro ten model chodzi po 2400 zl). Mimo, że to rodowity „Chińczyk” i tą „chińskość” widać aż nadto – ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Na początek stwierdzenie ogólne: urządzenie ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, zatem nie będę rozpisywał się, że coś działa dobrze lub bardzo dobrze – skupię się generalnie na tym czego mi brakuje lub co mnie lekko irytuje.

1.Na wyświetlaczu jest dotykowy potencjometr do zmiany głośności. Ani razu nie udalo mi się za pomoca tego potencjometru zmienić poziomu dźwięku ! Pozostają tylko przyciski na obudowie. Te z kolei chodzą jak w starym Kasprzaku: są twarde i głośno klikają przy naciśnięciu.

2.Mikrofon wbudowany to porażka. Trzeba nachylić się do otworku, w którym znajduje się mikrofon i krzyczeć ! Powinno być wyprowadzenie na mikrofon zewnętrzny (jak w modelu 1068ES). Z drugiej strony doskonale słychać w glośnikach głos naszego rozmówcy.

3.Brak informacji szczegółowych o odtwarzanym aktualnie utworze (mp3, wav,…). Mam na myśli czas utworu, ew. czas do końca utworu. Utwory mam ładnie skatalogowane na karcie SD lub płycie CD/DVD ale jako nazwa katalogu wyświetla tylko 8 pierwszych znaków (jak w starym DOS-ie) – reszta jest obcinana. Podobnie z nazwą pliku – tu wyswietlana nazwa ma 12 znaków (np. w utworze o nazwie: Chłopcy z Placu Broni – O Ela.mp3 wyswietla się tylko fragment nazwy wykonawcy). Oczywiście o polskich znakach można zapomnieć – wyświetla się spacja lub kwadrat.

4. BT działa, książka telefoniczna przepisuje się do urządzenia (oczywiście tylko gdy telefon i radio są połączone przez Blutootch), ale gdy dzwoni ktoś znajdujący się w książce to i tak wyświetla się tylko numer dzwoniącego zamiast jego nazwy. W praktyce więc nie wiesz kto dzwoni (chyba, że rozpoznasz dzwoniącego po jego numerze lub masz podgląd na wyświetlacz telefonu).

5.Zmiana między poszczególnymi odtwarzaczami (DVD, SD, navi, DVB-T, radio,…) jest zbyt rozbudowana – w czasie jazdy takie operacje mogą stwarzać zagrożenie.

6.To samo co bbbb opisuje dla Peyinga: radio działa tylko przy włączonym kluczyku (obejścia u siebie nie robiłem) oraz brak separatora (wzmacniacza) antenowego.

Mógłbym jeszcze przywołać kilka pierdół, ale po co ? Wszystko to co opisałem powyżej można polubić.

Jak kogoś interesuje jakiś szczegół, którego nie opisałem – proszę o info to uzupełnię opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbirka, u mnie jednak jest lepiej z mikrofonem, bo zarówno mnie jak i ja słyszę dobrze, tylko mój rozmówca ma delikatny pogłos i słyszy wszystkie dźwięki z otoczenia. Ale za to nie mogę zapisać kontaktów tylko ostatnie 10 połączeń. Skoro kupiłeś u źródeł to nie wiem jak u Ciebie z gwarancją więc co do mikrofonu to pomyślałbym o wyprowadzeniu na zewnątrz. Myślę, że każdy "radiowiec" jest w stanie wyprowadzić kabelki i dolutować mikrofon(a może jest fabryczne wyprowadzenie na mikrofon?). Dalej, czy Marzenka(Hołek) w nawigacji ma czasami delikatne zacięcia-czkawkę(mówię o Automapie) gdy równocześnie słuchasz radia(płyty).

Swoją drogą też mam dotykowy potencjometr głośności, ale jeszcze NIGDY go nie używałem; mimo wszystko praktyczniej jest posługiwać się, w moim przypadku pokrętłem.

Co do wyświetlania info na FIS można dostać przejściówkę-emulator czy jak to nazwać i podobno wtedy komunikaty radiowe są na FIS i komunikują się z multikierą. Ale mi to tak szczerze powiedziawszy do szczęścia nie jest potrzebne.

Czy sprawdzałeś wyświetlanie filmów? W oryginale podczas jazdy obraz minimalizuje się i tak podobno ma być dla bezpieczeństwa żeby kierowca nie oglądał filmów podczas jazdy. Gdy instalowałem to poprosiłem radiowca żeby zrobił obejście i teraz cały czas wyświetla mi na cały ekran-przynajmniej pasażer ma jakieś zajęcie.

Co do przechodzenia pomiędzy mediami(CD, SD, USB) to ja muszę 3 x klikać w menu, ale za to navi i telefon mam bezpośredni dostęp. Ja już nauczyłem się obsługi menu i przestało mi to sprawiać problem.

 

Tak całkiem przy okazji jak znalazłeś i dogadałeś się z producentem, i jak wyglądała procedura zakupu. Bo tysiączek w kieszeni robi wrażenie. Swoją drogą gratuluję pomysłu i inwencji przy zakupie.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zrobilem jedno podejście do wyprowadzenia podłączenia mikrofonu na zewnątrz ale sie poddałem: aby dostać się do mikrofonu wbudowanego na płycie trzeba zdemontować panel dotykowy, który jest spięty z płytą poprzez tasemkę wielożyłową zakończona jakimś nietypowym złączem. Bałem się rozpinac to złącze, bo mógłbym z powrotem tego nie złożyć. Może serwisy komputerowe (specjalizacja: laptopy) pomogą ?

A propos vocalu Hołka/Marzeny w AM - nie gryzie się z muzyką odtwarzaną z CD/DVD czy SD. Muszę tylko poprawić balans miedzy głosem z AM, a muzyką (mimo, że muzyka sie nieco wycisza to i tak komunikaty sa trochę za cicho).

Filmy, jak i DVB-T, z oczywistych wzgledów, oglądam wyłącznie na postoju. Jak dotąd nie odkryłem żadnych anomalii zarówno przy filmach jak i podczas oglądania TV. Jesli chodzi o DVB-T: mam dwie anteny równolegle podłączone do radia - kierunkową, podklejona na stałe do przedniej szyby (oczywiście od wewnatrz samochodu) i dookólną (była w zestawie), którą normalnie trzymam w schowku, a wyjmuję i stawiam na dachu (ma podstawkę magnetyczną) jak samochód ustwawiony jest tyłem do kierunku, skąd przychodzi sygnal. Na terenie Olsztyna czysciutko odbieram ok. 20 stacji.

Napisałem wcześniej, że komunikacja z FIS - 0, ale zrobiłem to dlatego, że nie próbowałem jeszcze tego robić. Na wyswietlaczu wole mieć np. bieżące spalanie niż częstotliwośc radia albo tytuł utworu .mp3.

Ostatnia sprawa - zakup. Na stronie producenta (http://www.erisin.com) znalazłem adres e-mail i wysłałem parę pytań po angielsku. Przydzielili mi jakąś konsultantkę, ze którą bardzo dobrze mi sie korespondowało, np. zanim kupiłem radio przysłała mi instrukcję obsługi. Małą niedogodnoscią była różnica czasu między Polska, a Chnami więc odpowiedź otrzymywałem na drugi dzień. Wazna sprawa: Erisin ma swój warehouse (cos w rodzaju sklepu) w Wielkiej Brytanii więc niektore zakupione modele (niestety, nie wszystkie) wysyłają bezpośrednio z tamtąd co pozwala uniknąc cła. Sama dostawa - firma DHL w ciągu 3 dni roboczych dostarczyła radio do składu celnego. Tu też zeszło 3 dni, zanim dotarlo do nich, że to prezent (Chińczycy bez zadnego problemu napisza na przesyłce, że to prezent, jak również wystawią fakturę na kwotę jaka im wskażesz) i cła naliczać nie powinni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie czy ktoś zamawiał coś takiego /? jak dla mnie to bomba jest w tym wszystko ale chciałem poznać opinie innych -czy nie ma jakiegoś szwindlu przy zamawianiu takiego towaru z Chin lub Hiszpani --------- proszę o radę czy mogę się naciąć i stracić kasę a towaru nie dostać /?

http://www.ebay.pl/itm/8-ANDROID-2-3-RADIO-DVD-GPS-TDT-3G-WIFI-BT-RDS-4X60W-VW-2005-2012-/360465912936?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item53ed715468#shId

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie na aukcjach to zawsze loteria, chociaz ostatnio słychać jakby mniej o różnych przekrętach. Osobiscie proponuję ci znaleźć producenta i kupić radio bezpośrednio u nich - będzie bezpieczniej i na pewno taniej.

Poza tym uważaj - z tego co się orientuję to na Androidzie nie pójdzie ci kilka waznych programów, np. AutoMapa

Edytowane przez Zbikra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paik, sprzęt, że ho, ho. Z tego co słyszałem to przynajmniej pracują na Automapą na Androida, a poza tym jest sporo programów na Andka i nie tylko nawigacyjnych. Ze specyfikacji wynika, że ta stacja może również służyć jako smartfon czy nawet tablet. Oryginały VW nawet w części nie mają takich możliwości, nie wspominając o cenie. I może faktycznie rozejrzyj się za producentem(dystrybutorem) tak jak sugeruje Zbikra.

Gdy ja szukałem sprzętu dla siebie to jeszcze nie było takich kombajnów. Co się porobiło przez 1,5 roku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian23

Panowie... potrzebuje waszej pomocy defacto mam inne auto jak VW ale na forum skody nie ma tylko znawców tematu co u was a chciałbym was prosić o pomoc... mam radio erising es958v i nie wiem jak zmienia sie logo powitalne moze moze ktoś pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja rowniez posiadam dedykowana stacje made in kitaj juz druga. Pierwsza mnie powaznie zawiodla, obecna zlozona z nowoczesnych podzespolow Sirf Prima procesor 2»600mHz win CE6 i dziala wszystko ok.TV i Bluetooth sterowanie z kierownicy tez. W obu stacjach logo wybieralo sie w opcjach ,adwance setting, gdzie trzeba wpisac haslo kod 6cyfrowy.U mnie bylo 7758521 ale mozna probowac 888888 lub 000000.Ten kod pin musial byc gdzies zapisany w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak czytałem forum na stronie producenta mojego radia (http://www.erisin.com) to znalazłem kilka pytań o procedurę zmiany loga. Za kazdym razem sugerowano zwrócić się mailem do producenta (oczywiście po angielsku) - podobno odpowiadają "od reki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności