Skocz do zawartości
SeyBee

AFN jak to jest z dwumasą i sprzęgłem ?

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu szykuję się do wymiany dwumasy i kompletu sprzęgła w moim B5 AFN. Podjechałem dziś do znanej firmy Sprzęgło - Service w celu zakupu regenerowanego koła zamachowego i niestety to czego się dowiedziałem wprawiło mnie w wielkie zdziwienie. Podobno grupa VAG do jednego typu silnika tej samej mocy montowała dwumasy+sprzęgła różnych konstrukcji i rożnych firm. Tym samym jeżeli teraz dajmy na to w moim AFN'ie mam zamontowane koło+sprzęgło firmy Sachs to nie mogę włożyć nowego kompletu od LUK'a i odwrotnie ponieważ może ono nie pasować.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że w serwisie VW sprawdziłem auto po VIN i wyszło, że do tego typu silnika jest tylko jeden nr katalogowy dla kompletu sprzęgła 028 198 141C i dwumasy 028 105 266C. Sprawdziłem w IC części po tych nr i wyszło, że zarówno LUK jak i Sachs produkują zamienniki dla oryginalnych części i według opisu nie różnią się one niczym. Więc jak to jest ? Można zaryzykować zakup wszystkich klocków od LUK'a czy Sachsa czy muszę czekać aż mechanik fizycznie sprawdzi co siedzi w środku ?

Chciałbym dowiedzieć się od Was czy macie jakąś wiedzę bądź doświadczenia związane z tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegów, sprzedajacych części do naszych aut np.do kolegi : Weso,koleżanki Iza lub kolegi Piter moim zdaniem nie ma to żadnej róznicy, bo Sachs ma w opakowaniu dwumase i sprzęglo własnie Luk"a ale najlepiej jak zapytasz kogos kto sprzedaje te fanty na codzień i ma najlepszą wiedze wg.mnie Sachs bedzie droższy od Luk"a. bo płacisz za marke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem LUKa i musiałem wymienić na SACHSa bo śruby mocujące miały inny rozstaw. Wedle IC oba zestawy były identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem LUKa i musiałem wymienić na SACHSa bo śruby mocujące miały inny rozstaw. Wedle IC oba zestawy były identyczne.

 

A więc jednak coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno koła dwumasowe są inne więc może nie pasować docisk sacha do koła luk i na odwrót, podobno. Jak wymieniałem to kupiłem dla spokoju cały komplet sachs. Luk sprzedaje cały komplet razem z dwumasem, z kolei sachs ma te części osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak jest uszkodzone sprzęgło z dwumasą to silnik auta czasami drży oraz przy ruszaniu występuje drganie silnika , natomiast na biegu jałowym czuc drgania kierownicy oraz wydech drga i jak sie sprawdza dwumase czy jest sprawna ??

Edytowane przez lukasz1991x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności