Skocz do zawartości
piotrsaw

Problem z odczytem danych w blokach (VCDS)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z odczytaniem wszystkich danych w blokach.

Wybierając dowolną grupę dane pokazują się tylko w pierwszej ramce, w trzech następnych wyświetlane jest N/A.

Co może być tego powodem?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dziękuje

VCDS błąd.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dokładnie, lewy górny róg

Label File: REDIR FAIL!

Chyba to błąd Labela, lub go nie posiadasz, niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony

Profilaktycznie, ściągnij sobie nawa instalke VCDS-a, to może pomoc :)

a jeśli to kabel zółty, skopiuj sobie labelki z nowej instalki, pozdroo

 

Atoscan pracuje normalnie ?

Edytowane przez besthorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjrzyj się dokładnie, lewy górny róg

Label File: REDIR FAIL!

Chyba to błąd Labela, lub go nie posiadasz,

 

label służy tylko do opisu poszczególnych wartości i nie ma nic wspólnego z wyświetleniem sie tej wartośći w okienku,jesli VCDS go nie widzi to jest tak jak na fotce ,wyświetlona tylko wartość w oknie .N/A (not available)co oznacza odczyt nie dostepny czyli braku odczytu danej wartości z sterownika. niestety nie jestem w stanie określić co jest tego przyczyną ,może sam kabelek lub cos innego,warto by to spróbować na innym samochodzie.

 

Z labelem powinien wygladac tak label3a.jpg

 

 

a jesli go nie czyta to wygląda jak u kolegi na fotce

A co do innej instalki to jesli była na płytce jakas inna dedykowana to mozna spróbować reinstalki ,bo jak mniemam mamy do czynienia z klonem wiec nie mozna tego uruchamniać z z jakimkolwiek innym softem z wiadomych przyczyn.

 

A jeśli chodzi o plik Label to tego silnika (BKP) to posiada go VCDS 11.11 ale w rozszerzeniu clb. 03G-906-018-BKP.clb i ten VCDS 10.62 może go nie odczytywać,najbardziej zbliżony do tego silnika label.lbl to 03G-906-016-BKD.LBL (2.0l TDI @ 140 HP - AZV/BKD)

 

Ps

Juz posiadam labelek do tego silnika w wersji niemieckiej 03G-906-016-BKP :rumieniec

 

grupa 003 to EGR

007 to temperatury ,paliwa ,wlotu powietrza i silnika.

020 to jakieś Injection Quantity Limitation

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na kablu od kolegi Sipowitz z tego forum. Przy pierwszym uruchomieniu widać wszystko, przy następnym jest dokładnie taki objaw.

Za to można to obejść - podejrzeć wartość z innego przycisku - identyfikacja rozszerzona - drugi przycisk w drugim rzędzie (1A).

Tam można zaznaczyć do 12 (?) różnych wartości z wielu bloków.

 

PS: Po zakupie kolega Sipowitz obiecywał wymianę kabla lub podesłanie nowego softu ale do tej pory się nie doczekałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak próbuję sprawdzić to na kablu a mam 3 to na żadnym nie mogę w ogóle wejść w kanał 08 żeby sprawdzić wartości na żywo... jakieś sugestie dlaczego tak może być ? kabel ? program ? czy tylko ori kabel z ori programem da radę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności