Skocz do zawartości
wektor

Ktoś wymieniał EGR lub przepustnicę w silniku CR?

Rekomendowane odpowiedzi

Auto w serwisie, klapa zalana olejem, EGR do czyszczenia... No i gruszka turbo nie reaguje. Ciekawe co jest przyczyną czego? Stawiam, że padnięta gruszka coś jakoś gdzieś powoduje wyciek oleju do dolotu, stąd silnik klapy w oleju i syf w EGR. Hmmm... Dopiero co te same ludki mi olej zmieniały. Czekam na auto, na razie rachunek rośnie...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Btw. Za zdjęcie turbo i ponowny montaż naliczyli 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz po wszystkim co i jak wymodzili.Prawdopodobnie u mnie zaczyna się ta sama historia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w dolocie moze byc albo turbiny (zawsze troche tam popusci - nie ma uszczelnien idealnych) albo z odmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw. Za zdjęcie turbo i ponowny montaż naliczyli 450
Zmień czym prędzej warsztat. Do wymiany gruszki nie trzeba wyciągać turbiny. Albo cię naciągnęli albo się nie znają. Nie wiem co gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej w dolocie moze byc albo turbiny (zawsze troche tam popusci - nie ma uszczelnien idealnych) albo z odmy.

 

Może olej w dolocie by mi tak nie przeszkadzał ale wycieka po rurze pomiędzy turbo a intecoolerem i potem przewody gumowe całe mokre od tego oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać po naprawie więc sprawa ma się tak: niesprawny zawór turbiny naprawiony, wyjęta turbina po sprawdzeniu jest ok, EGR przeczyszczony, klapa gasząca przeczyszczona - obie części nie były jednak przyczyną usterki - przeczyszczone prewencyjnie, ustawienie zbieżności po demontażu turbiny - wszystko 960zl. Od 9 dni działa. Naprawa też trwała 9 dni - długo. Olej teoretycznie przy awarii zaworu dostawał się z odmy i zalewał EGR i klapę.

Edytowane przez seb-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj rano podczas normalnej jazdy do pracy zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych sygnał jak przy informacji o temperaturze powietrza i odrazu wszedł w tryb awaryjny. Po podpieciu do kompa diagnoza walnięty EGR. Panowie moje pytanie jest takie. Czy faktycznie jest to EGR i kupić wymienić zapomnieć o sprawie czy może szukać innej przyczyny w sensie że jakaś inna usterka moze powodowac że wywala bład dotyczący EGR. Ktoś miał może podobny przypadek? Dodam że od wczoraj rana kiedy wyłaczyłem i wączyłem silnik jak narazie nie powturzyła się sytuacja. Bardzo proszę o info.

Passat salon Polska przebieg 126tyś. 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez dudziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Wyrzuciło taki błąd: 

001027 - EGR Valve (N18)
               P0403 - 000 - Malfunction - Intermittent

Nie bawiłem się w czyszczenie, wymiana EGR pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma się co zastanawiać. Czyszczenie pomoże na dwa - trzy miesiące. Egr nie jest drogi, a wymiana banalna. Osobiście proponowałbym wydać więcej i wyczyścić od razu kolektor dolotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat gdyż dopadło i mnie - elektronika klapy gaszącej zalana olejem i sypie błędami P2103 P3243 i P2111. Za to zębatki jak nowe, zero uszkodzeń. Czy ktoś próbował reanimować elektronikę? Przemyłem wszystko dokładnie acetonem i wysuszyłem ale nadal sypie błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowałeś na rozebranym przeprowadzić testy wykonawcze w sterowniku silnika?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności