Skocz do zawartości
wektor

Ktoś wymieniał EGR lub przepustnicę w silniku CR?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a czy ktoś w silinku CBBB zaslepial EGR ?? NIE ukrywam że jeżdżę codziennie do pracy 50 km w obie strony a resztę po mieście i nie chce aby EGR unieruchomil mi samochód. Jakieś rady co do zaslepienia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile Twoj zawor jest sprawny fizycznie to wystarczy "wyprogramowac" otwieranie go przez sterownik silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podpisać się pod vcds czy coś innego i poszukać takiej opcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDSem tego nie zrobisz, potrzebujesz konkretniejszy sprzet i wiedze jak to zmienic w mapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

w dniu dzisiejszym zapalila mi sie podczas jazdy kontrolka od swiec (tzw sprezynka). Chwile potem doszedl jeszcze symbol CHECK oraz komunikat o usterce silnika. Auto przeszlo w tryb serwisowy.

Po podpieciu pod skaner diagnstyczny okazal sie blad EGR (N18) - Zbyt duza wartosc rezystancji.

Byc moze zabrzmi to glupio ale gdzie mam szukac tego zaworu EGR? Czy jest on umiejscowiony z przodu auta, tj od str clodnicy, czy z drugiej str silnika, tj od str skrzyni ?

Wiem, ze zabrzmialo to moze smiesznie, ale podczas szukania EGR na ebay.de pokazuje mi zarowno EGR jak i przepustnice. Jednym slowem nie wiem co jest co :)

Moje auto to Passat 2,0 TDI CR 110 KM 2009.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór EGR jest zaraz przy przepustnicy na kolektorze dolotowym. Charakterystyczne jest to, że do niego dochodzi dodatkowa rura o mniejszej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz maskę, stajesz po środku i przy lekkim skłonie do przodu praktycznie pod brodą znajduje się EGR i przepustnica. EGR to to urządzenie u góry z cienką rurką od układu spalinowego z prawej strony a pod EGR od spodu przykręcona jest przepustnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli od przedniej str pojazdu czyt.od str chlodnic.

 

Posilkuje sie czyims zdj z forum.

 

https://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=82086&d=1335952016

 

EGR u gory przepustnica nizej ?

 

Bedzie sie nadawalo ?

 

https://www.partsrunner.de/Motor/AGR-Ventil/VALEO/700424/Modell/93321

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz cokolwiek kombinowac z tym egr zczytaj czymś konkretnym błedy, bo błąd od egr to od egr a błąd od zaworu n18 to od n18, który steruje egr'em ale nie w twoim silniku bo takiego nie posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego mi pokazalo

 

img33495s83tmwn6d_thumb.jpg

 

img33526n7s3ie0zx_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

przepraszam za post pod postem ale w zw ze nie otrzymalem zadnej odpowiedzi podrzuce jeszcze jedno zdjecie.

 

Nr 1 EGR ?

Nr 2 Przepustnica ?

 

egrnok0b2rxuv.jpg

 

To w takim razie co to jest za czesc ?

 

forvwjettamk1r50lbmavu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnica spalin

twój opis 1 i 2 ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie co to jest za czesc ?

To jest chłodnica spalin i zawór egr do silnika CR z oznaczeniem CFFB,CFFA, ogólnie silnik CR po 07.2010.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze Sylwek

od 2008 szed cr ale w nim chlodnica spalin i egr były oddzielnie czyli tak jest u ciebie i u innych o oznaczeniu silnika cbab i cbbb, zresztą w PD jest takie samo rozwiązanie

po 2010r zrobili utrudnienie bo przeciez tez muszą zarabiac a tu z przodu wymina zajmuje pare min i jest czescią oddzielna od chłodnicy i zaczeli zakladac nie dosc że w strasznie ciulowym miejscu to jeszcze cześć zintegrowaną

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczeli zakladac nie dosc że w strasznie ciulowym miejscu to jeszcze cześć zintegrowaną

Właśnie w zeszłym roku miałem wątpliwą przyjemność to cudo wymienić w moim sharanie, cały dzień roboty, wymiana z robocizną 2k pln poza ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie.... a tu sam egr kupisz nowy za ok 5stówek lub używke za kilka pln i wymina pół godziny, jak sie ma obycie z kluczami i troche chęci nie potrzebny nawet mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje uprzejmie za pomoc. No to kamien z serca Panowie bo wiem z jakimi kosztami wiaze sie wymiana tego badziewia z chlodniczka.

Zamawiam w takim razie EGR i czekam na przesylke. Powiedzcie tylko prosze na jakiego producenta sie zdecydowac? Mam do wyboru Valeo, Febi oraz chyba Wahler. Sklanialbym sie do Valeo.

Pozdrwiam i zyce milego weekendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahler lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w na pierowszy montaz nie szedl przypadkiem Valeo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie oryginalne mają na korpusie odlew valeo, ja osobiscie sie nie spotkałem z innymi. różnica jest tylko w nr a raczej w końcówce

03L131501 C D E ale tylko w literce, mechanicznie są wymienne i roznicy nie ma zadnej. miałes C możesz załozyć D , miałes E możesz założyć C itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności