Skocz do zawartości
bart448

Kompatybilne wahacze z wahaczami do passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie znalazłem wiec pytam :

 

Czy wahacze np. od Audi A4 model B7, Skody Superb i innych modeli z tym zawieszeniem są takie same pomimo innego numeru w katalogu.

 

Chodzi mi o średnice otworów , sworzni itd .

 

 

Może ktoś akurat, kombinował z takimi wahaczami ????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o średnice otworów , sworzni itd .

Z tego co mi wiadomo, to od 2003 albo 2004 zostala zmieniona srednica sworznia prostego, reszta pozostala bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty to znaczy ten z mocowaniem amortyzatora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gorne wahacze bralem od znajomego co w audi a4 z 98 roku wymienial i mu zostaly bo gorne mial dobre... tak jak kolega wczesniej napisal dopiero po 2000 roku wyszly z inna srednica sworznia ale nie powiem od ktorego, zawieszenia w audi , vw i skodzie to te same wahacze... oczywiscie do skody mozesz znalesc tansze ale to te same :)

 

proste to ten dolny. na dole masz jeden odgiety "banan" i jeden prosty jak spojrzysz nawet bez kanalu na zawieche to bedziesz widzial ktory to... przedni dolny inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosty to znaczy ten z mocowaniem amortyzatora ??

Dokladnie to ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy ktoś zakładał wahacz (przedni prosty dolny wspierający amortyzator) z modelu przed liftingiem do modelu po liftingu??

Pytam ponieważ jest tam różnica w średnicy sworznia. Od pewnego człowieka słyszałem, że do nowszych modeli B5 można zamontować wahacz starszego typu, który jest sporo tańszy. Należy wybić tylko tulejkę, która została dołożona w otwór sworznia w zwrotnicy.

Czy ktoś to praktykował lub słyszał o czymś takim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem mozna tak zrobic, w tym ze nie w kazdej piescie jest tulejka. Sa piasty ktore maja maly otwor i niema tulejki, wtedy nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dolne wahacze to nie da się tego zrobić. Nie ma żadnej tulejki w zwrotnicy, starszy typ B5 ma wieksze otwory a nowyszy B5fl ma mniejsze otwory. Dolny prosty nawet wzrokowo się różni nowyszy od starszego typu a co za tym idzie nie zamocowałbyś amortyzatora do dolnego wahacza, nie pamiętam już ale jeden ma szersze "widełki" a drugi węższe. "Banan" od B5 też nie podejdzie do B5fl, górne są takie same. Nie wiem w którym roku nastąpiła ta zmiana ale być może od 2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnej tulejki w zwrotnicy,

Dziwne bo u mnie jest... ;) i stąd pytanie do innych obeznanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Febi bilstein 21502

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam auto ze stycznia 2004 roku 1.9 tdi AVB i zastanawia mnie jaka jest srednica swoznia dolnego wachacza ? Nie chce nic zamawiac do poki nie bede pewny , dzieki za podpowiedzi !! :roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana sworznia w dolnym wahaczu "bananie" w pasku b5fl nastąpiła od końca 2002 roku,sworzeń jest grubszy i wytrzymuje dłużej niż poprzedni model wahacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "banan" tez zostal zmieniony ? myslalem ze tylko dolny prosty wahacz zostal modyfikowany :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To "banan" tez zostal zmieniony ?

Nic z tych rzeczy. :nono

 

myslalem ze tylko dolny prosty wahacz zostal modyfikowany

Dobrze myślałeś, w twoim aucie na 100% jest wzmocniony (22mm).

P.S. Stare miały jedynie 16mm. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy podpowiada inaczej ... Na innym forum wyczytalem ze nowsze byly 16 milimetrowe , z kolei na forum audi ktos wspominal o tym ze w zeliwnych zwrotnicach byly 20 mm a pozniejszych aluminiowych 16 mm , u mnie sa zeliwne , ale czy w passatach wogule byly montowane aluminiowe zwrotnice ????:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszy model (po 2002 roku) to cieńszy sworzeń. Starsze modele miały sworzeń większej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlazlem pod auto .. okazalo sie ze z jednej strony nadal siedzi oryginalny dolny wachacz TRW ( domyslam sie ze to fabryczny) na ktorym widoczny jest numer 4B3407155A co wskazuje na wahacz ze swizniem 16 mm :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie, by temat nie zboczył z kursu, że była różnica jeszcze jedna w wahaczu prowadzącym tzw. prostym mianowicie, szerokość tulejki na mocowanie amortyzatora, tzw. proca szeroka i wąska. Stare VW miały szeroką, nowsze wąską. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Pozwolę Sobie wątek odkopać.

Passat B5 FL 2002r 130KM

Chcę zmienić komplet wahaczy na przodzie. Sprzedawcy mówią mi że mam jeszcze do starszego nadwozia, inni że do nowszego. Zdjąłem koło i pomierzyłem trzpień wahacza dolnego prostego który wchodzi w zwrotnicę. Są 22mm, czyli rozumiem że mam zawieszenie starszego typu ? Wiem że te nowe mają bodajże 16mm.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to w końcu z tymi sworzniami jest.

W ktorych latach mamy 16mm

W ktorych latach mamy 22mm

Jakie sa w alu zwrotnicy?

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności