Skocz do zawartości
arekmalisz

licznik piszczy przy szybkim ruszaniu i gwałtownym hamowaniu :(

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie piszczy mi licznik przy gwałtownym ruszaniu (gdy gubi trakcję) no i przy gwałtownym hamowaniu ( awaryjnym lub takim mocniejszym :)

 

Tu filmik

[video=youtube_share;LyQVsB13fHw]

 

teraz pytanie co to może być , dodam że Vag nie pokazuje żadnych błędów :(

 

pozdrawiam Arek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co möwi odczyt podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co möwi odczyt podczas jazdy?

 

tz ??? jaki odczyt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakiś pomysł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też piszczy, wg. mnie to normalne, i piszczy przy granicy poślizgu zanim włączy się ESP. (granica poślizgu to chyba zbyt mocne określenie).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "pisk" sygnalizuje pracę ESP/ABS w samochodzie. Jest on można by rzec delikatny ale słyszalny. Przynajmniej tak dzieje się w moim przypadku (przykładowo gdy na śniegu dodam zbyt dużo gazu, podczas mrugania kontrolki ESP na zegarach dodatkowo słychać ten dźwięk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten "pisk" sygnalizuje pracę ESP/ABS w samochodzie. Jest on można by rzec delikatny ale słyszalny. Przynajmniej tak dzieje się w moim przypadku (przykładowo gdy na śniegu dodam zbyt dużo gazu, podczas mrugania kontrolki ESP na zegarach dodatkowo słychać ten dźwięk).

 

 

no dokładnie tak się dzieje .

Mi się zdaje że nie powinno tak być , bo nie każdy pasek tak ma ????

np-->

 

Ale po paru próbach ostrego hamowania i szybkiego ruszania problem zanika i gdy auto traci trakcję świeci się tylko kontrolka ;)

Ma ktoś jakieś pomysły ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że sprzęt którym to nagrywano może nie miał na tyle czułego mikrofonu (prawdopodobnie była to komórka) żeby wyłapać ten dźwięk. U mnie jest to bardzo delikatny dźwięk i wysatarczy cicho włączone radio, lub wyższe obroty silnika i po prostu go nie słychać (no chyba, że wytężysz słuch i chcesz to słyszeć). Pracę abs`u/ESP widać jeszcze na reflektorach, będą lekko przygasać.

Jak dla mnie efekt jak najbardziej normalny, słyszę go jedynie zimą, gdy zdarza się trochę za dużo gazu na śniegu. Wg mnie, nie ma się czego obawiać.

Co do paru prób to niestety nie sprawdzałem tego w taki sposób, więc nie powiem Ci czy mojemu też przechodzi po paru ślizgawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązała wymiana pompy ABS :) teraz auto hamuje jak powinno i licznik już nie piszczy, ani przy ostrym hamowaniu ani przy utracie trakcji :)

 

pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności