Skocz do zawartości
bogcab

Ksenony podczas jazdy zmieniają ustawienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegoś czasu zauważyłem iż kierowcy jadący z naprzeciwka mrugają mi dając do zrozumienia że ich oślepia;

w istocie światła dosyć dobrze mi drogę oświetlają.

Przyglądając się jednak,zauważyłem że w czasie jazdy reflektory jakby same się podnoszą-widać to wyrażnie ten moment doświetlenia,po czym niezauważalnie bo pewnie powoli się opuszczają,po czym cyk!do góry!

To i nie dziwota że ludzie z naprzeciwka wkur...i.

Reflektory to oryginalne bi-ksenony z 2003roku-podobnie jak auto;ma ktoś pomysł co padło?

 

ps.po włączeniu silnika test ustawienia tzn.dół-góra robią poprawnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,od jakiegoś czasu zauważyłem iż kierowcy jadący z naprzeciwka mrugają mi dając do zrozumienia że ich oślepia;

w istocie światła dosyć dobrze mi drogę oświetlają.

Przyglądając się jednak,zauważyłem że w czasie jazdy reflektory jakby same się podnoszą-widać to wyrażnie ten moment doświetlenia,po czym niezauważalnie bo pewnie powoli się opuszczają,po czym cyk!do góry!

To i nie dziwota że ludzie z naprzeciwka wkur...i.

Reflektory to oryginalne bi-ksenony z 2003roku-podobnie jak auto;ma ktoś pomysł co padło?

 

ps.po włączeniu silnika test ustawienia tzn.dół-góra robią poprawnie.

 

Pozdrawiam

Ponowne wyregulowanie reflektorów przy pomocy komputera (czyt. ponowne zaprogramowanie położenia zerowego) powinno rozwiązać problem-miałem w 3BG podobny przypadek kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,tak zapewne zrobię w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy podczas jazdy nie powinny pracowac swiatła jak sie jedzie po nie równej drodze , czujniki poziomu pracuja i dostosowuja polozenie soczewki ,czyz tak nie jest??? i dla tego widac jak pracuje soczewka na nierównej drodze czy jazde pod czy zgory

 

---------- Dodano o 12:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:45 ----------

 

Dzięki,tak zapewne zrobię w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam

 

jak bedziesz próbował ustawiac vagiem to zapisz sobie kod, numer starego ustawienia ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy podczas jazdy nie powinny pracowac swiatła jak sie jedzie po nie równej drodze , czujniki poziomu pracuja i dostosowuja polozenie soczewki ,czyz tak nie jest??? i dla tego widac jak pracuje soczewka na nierównej drodze czy jazde pod czy zgory

bolo nie do końca tak to działa. Silniczki od soczewek są skokowe, tzn, nie każda hopka i dołek powoduje przestawienie świateł, jak jedziesz pod górę oraz z góry to światła świecą tak samo. Poziomowanie działa wówczas gdy jest różnica między wysokością przedniego zawieszenia oraz tylnego. W praktyce wtedy gdy wsadzisz do tyłu 3 pasażerów, albo wówczas gdy szybko ruszasz z miejsca i przód auta się unosi. Gdyby samopoziomowanie reagowało na wszystkie dołki i siupnięcia samochodu, to silniczki spaliłyby się po 2 tygodniach.

Czyli Bogdan, zrób tak jak powiedział Tomek i podpenij się pod waga i zrób test poziomowania oraz ustaw pozycję zerową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby samopoziomowanie reagowało na wszystkie dołki i siupnięcia samochodu, to silniczki spaliłyby się po 2 tygodniach.

Nie jest tak do końca-przejedź po większych nierównościach, przejedź po progu zwlaniającym i sam zobaczysz, że poziomowanie działa dynamicznie.

Ale jak sam autor napisał:

w czasie jazdy reflektory jakby same się podnoszą-widać to wyrażnie ten moment doświetlenia,po czym niezauważalnie bo pewnie powoli się opuszczają,po czym cyk!do góry!

To jednak wskazuje na złe ustawienie reflektorów i złe zakodowanie pozycji zerowej.

VCDS daje możliwość kodowania każdego reflektora osobno również-warto wejść w te reflektory i odczytać z nich błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujniki położenia na wachaczach czy przypadkiem dźwignia się nie wypięła i czy nie ma luzów na mocowaniu do wahaczy. Jak jest ok to może być któryś czujnik wahacza wadliwy. Vag to pokaże. Ja miałem wadliwy to światła 3 razy spadały w dół i się poziomowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się koduje vcdsem xenony? I czy wystarczy wersja programu LITE? Czy to w module "xenony" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności