Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przelaczeniu na obieg zamkniety, lub przy wlaczeniu nawiewu na szyby wlacza sie kompresor.. (Mowie tu o sterowaniu clmatronic)

B4 a b5 to dwa różne światy ;)

W moim pasku włączenie obiegu wewnętrznego zawsze wyłącza kompresor klimy

Edytowane przez monter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bb4 a b5 to dwa różne światy

W moim pasku obieg włączenie obiegu wewnętrznego zawsze wyłącza kompresor klimy

WYŁĄCZA ? Nie wierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat u mnie niesamowicie parują szyby w wilgotne dni nie pomaga nawiew nawet na max filtry powymieniane itd .Gdy włączę klime problem natychmiast znika ale bez klimy nawet z nawiewem jest koszmar .Może ktoś pomoże (passat b5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ogóle Ci dmucha na szybę , może klapa się nie otwiera , jeśli masz climatronic i nie dmucha bez klimy to coś ze sterowaniem , a przy manualnej klimie (nie wiem jak jest w B5 linki czy podciśnieniowo może ktoś inny dopowie) albo linka spadła albo wężyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a nie palisz w autku?bo jesli tak to z dymu papierosowego syf zebral sie na szybie i po umyciu ich dobrze temat zniknie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie sie nie pali więć te zabrudzenie odpada a co do dmuchania to w sumie dmucha ale paruje nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klasyczny przypadek - jeśli dmuchawa sprawna, filtr kabinowy wymieniony, szyby czyste to tylko wilgoć w aucie, np. wilgotne dywaniki lub, co bardziej prawdopodobne, wilgotna (mokra) wykładzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez parowalo,ponizej 3C,bylo masakrycznie.Okazalo sie ze klapka jakas sie popsula,tzn.nie dochodzilo swieze powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest na to rada? Mam takie same objawy. Parują szyby, jak odpale klime(manualną) to para schodzi z szyby, ale ile można w mrozie jechać? Sprawdze jeszcze filtr kabinowy i poszukam wody w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odgrzybialiście klime?? ja miałem ten sam przypadek w passku... tylko klima pogamała na zaparowane szyby.

 

sposób prosty itani - Wurth do odgrzybiania -20zl

zapsikałem na nagrzewnice bezposredno poprzez odkręconą dmuchawe w desce rozdzielczej i od zewnątrz w odpływ wody z parownika i po kłopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parują szyby, jak odpale klime(manualną) to para schodzi z szyby

Przede wszystkim wymiana filtra kabinowego i sprawdzenie czy nie ma wody pod tapicerką podłogową. Najlepiej jest farelką wygrzać wnętrze, zeby wilgoć z tapicerki "wyszła".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a co ma ten filtr do tego skoro nawet na obiegu wewnętrznym ( z pominieciem filtra) paruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze inaczej się dzieje, pod dywanikami suchutko, filtr kabinowy wymieniony, a wczoraj po burzy gdy autko stało na parkingu, otwieram autko i co widzę, wszystkie szyby czyściutkie oprócz przedniej która jest zaparowana :niekumam o wycieraczkach to już nie wspomnę z dnia na dzień zaczęły strasznie mazać i smugi zostawiać :/

co tu jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo okazalo sie ze dwie zaslepki gumowe w podlodze wypadly i caly czas dywany byly mokre:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie na podłodze to warto sprawdzić w bagarzniku tak miałem w swoim woda wlatywała bokami jak są te gumowe klapki na błotnikach zaraz jak sie wyjmie te plastykowe pojemniczki i też bardzo parowały tylne boczne pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak moj pasztet przetrwa jesien-zime. Zakupilem 900g osuszacza powietrza- chlorka wapnia. Podobno jeden wklad (450g) 20m2 pomieszczenia ogarnia na 3mies. Ciekawe ile czasu wytrzyma w passacie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką formę/postać ma ten osuszacz i gdzie można by go zanabyć?? Znaczy sklep chemiczny/apteka/sklep agd?? Ew. drogie toto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklady do osuszacza powietrza w castoramie.

Forma woreczkow z porowatego materialu, trytytkami podwiesilem w bagazniku (jak spojzysz z perspektywy podlogi na boczne sciany bagaznika to sa tam otwory. do nich podwiesilem woreczek), drugi trytytkami zamocowalem NA (nie pod!) wyjsciu nawiewu na nogi pasazera z przodu. Po nocy juz czuc efekt, w aucie troszke inny klimat i szyby zdecydowanie mniej paruja a takze wolniej.

 

Koszt 13pln od woreczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem z Wodą w środku był następujący: woda zbierała się gdy auto stało na deszczu lub podczas mycia pod dywanikiem pasażera z przodu. Wymieniłem uszczelkę drzwi, wkleiłem jeszcze raz przednią szybę, pouszczelniałem silikonami i innymi specyfikami wszystkie możliwe otwory a woda dalej się lała. I w końcu w zeszłym tyg. zauważyłem że woda leci po tapicerce drzwi pasazera a potem skapuje zaraz za uszcelką. Myslę że gdy rozbiorę drzwi to dotrę do setna sprawy. Póki co woda sie leje a szyby parują dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności