Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Corrado czepiles sie tego obiegu jak rzep psiego ogona. Dla informacji - powietrze w opcjach bez klimy zasysane jest zawsze z zewnatrz. Dlatego koledzy upieraja sie przy czystym filtrze, brudny nie dosc, ze daje specyficzny zapach to jeszcze dodatkowo kumuluje wilgoc, ktora pozniej wtlaczana jest z powietrzem do wewnatrz. Poza szybami, szyberdachem, drzwiami i podlaga sprawdzilbym jeszcze (albo przedewszystkim) uszczelnienie grodzi. Jest tam pare dziur ktorymi moze nasze paski lykaja jakas wilgoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Corrado

a to sorry... to mam jeszcze pytanie czy kazdy B3 ma ten filtr (on sie chyba kabinowy nazywa)

Czy ja np w swoim 1.8 go mam ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corrado, nie każdy go ma, sprawdz u siebie czy masz.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat. Szyby parują dramatycznie w B4. Filtr przeciwpyłkowy wyrzuciłem dałem tylko taką specjalny materiał który zatrzymuje pył, ale przewiewność ma nieporównywalnie większą od zwykłego filtra, wody w środku nie ma. Wracam do obiegu - jak naciskam przycisk od zamykania/otwierania obiegu - czy powinno być coś słychać - jakiieś zamykanie /otwieranie klapy? Ja nic nie słyszę podejrzewam, że jest cały czes zamknięta stąd to parowanie - czy ktoś wie, jak to w praktyce wygląda (a może działa bezszelestnie?), gdzie jest ta klapa i jak się do niej dobrać?

Dodam, że w wywietrznikach z tyłu w bagażniku podniosłem już gumki, żeby lepszy przewiew był i nic.

Jest sauna - woda cieknie po szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie klapki obiegu wewnętrznego, powinno byc słyszalne. Skoro nic nie słychać, to zapewne silniczek się spalił. A pewny jesteś, ze pod tapicerka podłogowa nie

masz wody :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

z tym parowaniem to cholerny problem,podobnie z wentylacją w lato.W tym roku padłam mi klima i totalna katastrofa.Brak dobrego nawiewu. Nie miałem takiego samochodu jeszcze.A teraz wilgotne szyby załatwiam specjalnym preparatami/do kupienia w marketach/.To cos daje .naturalnie nalezy kombinowac z wilgocią na podłodze tzn papier .Cos to daje.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

U mnie szyby parują tylko gdy na zewnątrz jest wilgotno (deszcz) i wsiądzie się w nasiąkniętym wodą ubraniu, ale na to nie ma mocnych. Na szczęście silnik się szybko nagrzewa i nadmuch ciepłego powietrza w mig załatwia sprawę (przynajmniej w przypadku przednich szyb :D ).

Ja jeszcze na początku jesieni zwalczyłem wilgoć w aucie - gąbka pod wykładziną na podłodze suszyła się (podniesiona) 3 dni po 8 godzin termowentylatorkiem, tyle wilgoci nałapała... Usunąłem wszelkie źródła przecieków (zdjęta tapicerka, plastiki, podsufitka) - ojciec polewał auto wodą z węża a ja szukałem przecieków - i teraz nie mam problemu z nadmiernym parowaniem szyb. To jest jedyna w miarę skuteczna metoda. Niestety, mocno praco- i czasochłonna. Wszystkie inne rozwiązania to półśrodki, które usuwają efekt (parę) a nie przyczynę (wilgoć w aucie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli w takim stopniu parują tobie szyby to chyba na pewno masz coś nie tak z klapką od obiegu zamkniętego, a więc tak weź sobie kogoś do pomocy odpal silnik posadź go za kierownicą i niech steruje tobie obieg wewnętrzny -obieg zewnętrzny a ty maskę podnieś do góry wyciągnij to coś co wsadziłeś zamiast filtra przeciw pyłkowego zaświeć sobie latarka w głąb tunelu i obserwuj co sie będzie działo jak twój pomocnik będzie przestawiał i tak obieg zewnętrzny będziesz miał jak zobaczysz łopatki wentylatora natomiast jak wewnętrzny to klapka powinna iść do góry i zasłonić łopatki wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie do dyskusij jeśli masz climatronika to klapa od obiegu wewnętrznego sterowana jest za pomocą silniczka, a jeśli masz manuala to wtedy jest to sterowane za pomocą podciśnienia.Jak sobie nie dasz rady z tym parowaniem szyb podjedz do specjalisty od klimy on ci pomoże może w klimie nie ma gazu i dlatego masz problem z parowaniem szyb.Z doświadczenia wiem ze obieg wewnętrzny uruchamia klimę.Jak masz blisko do Łodzi przyjedz do mnie ja pracuje w klimatyzacij sam.Podaje Ci adres jak nie dasz rady to wpadni pomoge.Łódź ul.OPALOWA 30 to jest na osiedlu Radogoszcz-Zachód.pozdrawiam Darek. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darko1,

 

nie będę sie spierał z tobą jeśli pracujesz przy klimatyzacjach ale, w climatronikach klapka jest właśnie sterowana podciśnieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje przecież tam jest sterownik odpowiedzialny za to.Przepraszam za moją pomyłke :mur: Ale i tak trzeba sprawdzić klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima jest 100% sprawna. Jak włącze klimę to oczywiście odparowanie jest błyskawiczne (przynajmniej przednich ui bocznych szyb), ale po wyłączeniu jest 2x gorzej. Jak sprawdzę co z tą klapką to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy silnik nie jest uruchomiony klapka jest otwarta i nie reaguje na przycisk "obieg wewnętrzny". Jeżeli uruchomię silnik - klapka się zamyka i też nie reaguje na przycisk "obieg wewnętrzny" - nie chce się otworzyć - stąd to parowanie szyb.

Jakie podciśnienie działa na tą klapkę - obecnie podblokowałem ją aby się nie zamykała - czy to może mieć szkodliwy wpływ na coś?

Rzeczywiście jest ta klapka sterowana pneumatycznie - jak się ją naciska to "czuć".

Tylko na jakich zasadach i dlaczego nie reaguje na przycisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być uszkodzony sam przycisk,ale i w moim aucie też nie przy każdym ustawieniu na panelu climatronika da sie ustawić obieg zamknięty, najpierw zdejmij osłonę nad nogami pasażera do tego silniczka klapki idzie cienki wężyk od podciśnienia, czyli za podniesienie tej klapki odpowiada jakby wysysanie powietrza z silniczka możesz zdjąć ten wężyk i zatykając palcem otwór w tym wężyku zobaczysz jak ciągnie powietrze , najlepiej jakbyś wyjął również silnik wentylatora i wtedy będziesz miał wszystko na wierzchu do sprawdzenia może masz tak samo pęknięty plastik przy klapce tak jak to było w moim, jeszcze jedno możesz mieć pozamieniane wężyki ale to łatwo sprawdzić każdy wężyk ma inny kolor paska na nim i idąc po tym wężyku dojdziesz do rozdzielacza umieszczonego za panelem środkowym i na tym rozdzielaczu też są pozaznaczane kolory, klapka ustawiona na obieg zewnętrzny powinna znajdować sie w dolnym położeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość castart

przyczyną parowania szyb jest przewożenie osób pod wpływem alkocholu lub osób " wczorajszych " :rotfl: a tak poważnie środek przeciw parowaniu za 8 zeta w markecie lub czysta gliceryna w aptece za 2z przetrzec szybki i i sprawa załatwiona :ok: u mnie działa :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z doświadczenia wiem ze obieg wewnętrzny uruchamia klimę.

 

no to akurat prawdą nie jest, przyciskiem obiegu wewnętrznego nie włączymy klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem link

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/nielada-problem-z-nadmuchem-help-vt24781.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=klapka+obiegu+wewn%EAtrznego&start=14

Zrobiłem tak jak pisze Radzio77. Rzeczywiście elektrozaworek za akumulatorem był zapieczony, rozebrałem go i wyczyściłem (dostęp fatalny, trzeba wyciągać akumulator), złożyłem, tylko na trzpieniu jest uszczelka - oring - która powoduje, że ciasno chodzi i elektromagnes go nie przyciąga. Bez tej uszczelki też trzeba było palcem popchnąć żeby złapał - a nie było oporów.

W sumie po tym zabiegu klapka się nie zamyka po uruchomieniu silnika, ale już wcale się nie zamyka, nawet jak nacisnę przycisk, nawet jak ręcznie przesteruję ten elektrozaworek. Nie wiem czy nie popsułem czegoś wtedy jak podblokowałem klapę.

Teraz będzie cały czas otwarty to przynajmniej nie będzie woda ciekła po szybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam b-3 i umnie klima się włącz na recylkulacij a w klimatroniku chyba nie.Napewno po wciśnięciu klawisza na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Polecam przetrzeć co jakiś czas szyby szamponem"bambino". Troszkę na szmatkę i po wewnętrznej stronie szyby. Sposób sprawdzony i tani. Zero parowania. Ojciec jest taksówkarzem i sprawdził ten patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to akurat prawdą nie jest, przyciskiem obiegu wewnętrznego nie włączymy klimy

 

To akurat prawda jest.. Przy przelaczeniu na obieg zamkniety, lub przy wlaczeniu nawiewu na szyby wlacza sie kompresor.. (Mowie tu o sterowaniu clmatronic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności