Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem z klimatyzacją. W zasadzie problem zrobił mi "spec", który wymieniał mi pasek napędzający alternator. Po wymianie paska klima w ogóle nie chłodzi, a on sam albo udaję że nie wie co uszkodził, albo naprawę nie wie że coś uszkodził. Pytanie moje jest takie czy ktoś się może spotkał z takim problemem i ewentualnie jakie mogą być koszty naprawy. Jutro oczywiście jadę do serwisu klimatyzacji, ale chciałbym jeśli ktoś by mógł coś podpowiedzieć, z czym mogę się liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniał ci pasek alternatora, to mógł np: nie założyć paska napędu sprężarki lub też uszkodził przewód zasiania do sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możliwe jest, że w jakiś sposób ulotnił się czynnik chłodzący?? może głupie pytanie zadałem, ale ta myśl jako pierwsza przyszła mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz manualną czy elektroniczną? Jeśli elektroniczną, to przy braku czynnika będzie mrugał wyświetlacz. A jak masz "pralkę", to odkręć osłonę króćca ładowania klimy i na chwilkę naciśnij lekko śrubokrętem w zawór - jeśli coś wyleci pod ciśnieniem - to czynnik jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klimatronica, wyświetlacz nie mryga, wentylator po załączeniu chodzi, ale nie leci w ogóle chłodne powietrze. Dodam, że miesiąc temu klimę nabijałem, było wszystko ok do piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie wypieta jest wtyczka od sprzegla kompresora - i nie rusza sprezarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam taki problem rok temu wymienialem pasek klinowy i klimy. i teraz mam tak ze pasek jest luzny napinacz na maxa naciagniety a na dodatek cos mi piszy przy wlaczeniu klimy i pasek klimy jest z 2 stron krawedzi starty ze sie pruje. poradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę do tego "speca" i podpowiem to o czym napisaliście i napiszę co było nie tak. A dziś dziękuję za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, mianowicie 3 tyg temu klima (manual) chodzi bez problemu.

Wczoraj wlaczam i nic, powietrze z nawiewow jak powietrze otoczenia no moze troche chlodniejsze.

Kiedys jak wlanczalem klime to slyszalem wiatrak z chlodnicy chodzil jak odkurzacz a wczoraj spokojnie sie krecil jak by mu sie nie chcialo

odkrecilem te zaworki lekko nacisnalem i jakies cisnienie bylo. doradzcie mi cos.

i jescze cos ostatni auto mialo kontakt z kraweznikiem (zona) ja z boku po :kawka nie bylo predkosci 2 bieg na wolnych obrotach nie wiem czy ma to cos do klimy ale moze byc???

Edytowane przez pitul1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem rozwiązany, "spec" przypadkiem wypiął kabel i sam był tym faktem zdziwiony. Klima chodzi bez problemowo. Dzięki za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moj.problem polega na tym ze gdy climatronic jest na off to przez kratki leci cieple powietrze.Strasznie to wkurzajace bo jest poczatek lata a auto samo mnie grzeje:( Dodam ze klima chodzi normalnie gdy jest wlaczona.

2.Czy istnieje mozliwosc samodzielnego dobijania gazu(bez sprzetu) tylko z takiej butli z wezykiem dobuzupelniania?I gdzie umiejscowione sa te zawory do dobijania.Moj passek B5(3BG) 2.8 v6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam maly problem z moja manualna klima. po właczeniu strasznie piszczy. nie wiem czy to sprężarka. na niskich obrotach piszczy a jak dodam gazu to przestaje. nie wiem co to moze byc...

Sprawdz naciąg paska.Jezeli bedzie ok. odkreć małe kółko i sprawdz,one też lubią piszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrul

Witam wszystkich.

Mam poważny problem z klimatyzacją w passacie b6 2.0 FSI. Jako ,że żyję na emigracji problem pogłębia się z powodu braku specjalistów. I tak ;klimatyzacja nie działa, wentylatory chłodnic uruchamiają się dopiero kiedy silnik łapie temperaturę powyżej 91 stopni. Po podłączeniu pod komputer wyskakują dwa błędy silnik regulacji i klapy temperatury. Elektryk stwierdził ,że te błędy nie powinny mieć wpływu na działanie klimatyzacji i zalecił nabicie systemu. Dzisiaj uzupełniłem gaz ..klima dalej nie działa. Każdy fachowiec w okolicy mówi mi co innego, a to sprężarka a to sprzęgło sprężarki ....Może ktoś z kolegów mi pomoże będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanko. Czy w silniku 1,9 tdi 110KM AFN powinien być jakiś napinacz od paska do klimy? Jak kupiłem swojego passata nie miałem paska na klimę, teraz wymieniam rozrząd i postanowiłem zainwestować w pasek gdyż się robi ciepło. Gdzieś na zdjęciach widziałem napinacz paska od klimy a u mnie go nie ma. Jak przymierzałem pasek to dałbym rade go założyć bez żadnego wysiłku nie kręcąc kołem. Czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w silniku 1,9 tdi 110KM AFN powinien być jakiś napinacz od paska do klimy?

 

Tak - powinien być napinacz :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem właśnie małe kółko od klimy i chyba ono jest zarazem napinaczem.Nie miałem natchnienia żeby samemu robić,pojechałem do kolegi na warsztat.Jest ono pod,czyli za spojlerem troche za połowa w lewo.Wymontował je bezposrednio dlatego mysle że zarazem jest naciągaczem.Są dwa rodzaje.Jest uchwyt i w jednych kółko jest na stałe razem z uchwytem i drugi w którym kółko jest wymienne.U mnie było wymienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel climatronica miga podczas rozruchu auta i pali bezpiecznik nr.5-10A W PASSACIE B5 1.9 TDI 1998r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Moj.problem polega na tym ze gdy climatronic jest na off to przez kratki leci cieple powietrze.Strasznie to wkurzajace bo jest poczatek lata a auto samo mnie grzeje:( Dodam ze klima chodzi normalnie gdy jest wlaczona.

2.Czy istnieje mozliwosc samodzielnego dobijania gazu(bez sprzetu) tylko z takiej butli z wezykiem dobuzupelniania?I gdzie umiejscowione sa te zawory do dobijania.Moj passek B5(3BG) 2.8 v6

 

Witam

 

Zawory masz po lewej stronie przy podszybiu ( jeśli się mylę poprawcie ) natomiast jeśli chodzi o temp. przy wyłączonej klimie najprawdopodobniej masz nie sprawną klapę od nagrzewnicy po prostu nie zamyka jej kolejna sprawa masz chłodno na klimie bo z parownika daje pewnie ok 2-4st. Jak masz czym zmierzyć temp jaka leci z nawiewów środkowych to powinieneś mieć w granicach 5-8st. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Zawory masz po lewej stronie przy podszybiu ( jeśli się mylę poprawcie ) natomiast jeśli chodzi o temp. przy wyłączonej klimie najprawdopodobniej masz nie sprawną klapę od nagrzewnicy po prostu nie zamyka jej kolejna sprawa masz chłodno na klimie bo z parownika daje pewnie ok 2-4st. Jak masz czym zmierzyć temp jaka leci z nawiewów środkowych to powinieneś mieć w granicach 5-8st. Pozdr.

 

Poki co to nie mam czym zmierzyc ale wydaje sie ok.A wiesz moze jak dobrac sie do tej klapki i na czym najczesciej moze polegac jej uszkodzenie i co trzeba w takich sytuacjach wymieniac?

Dzieki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności