Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie sadze zeby to pasek... ale chyba od tego zaczne... potem sie okaze czy to to czy coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była to zacierająca się sprężarka..

Pisk brał się od paska..

 

BTW mam zupełnie inny problem..

 

Mechanik stwierdził że w moim przypadku nie opłaca się regenerować kompresora tylko zrobić przeszczep z FLki..

Czyli np. zakupić używaną łapę kompresor chłodnice i przewody elastyczne i przeszczepić.

 

Czy ktoś z kolegów robił taki manewr?

Czy to proszenie się o kłopoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie była to zacierająca się sprężarka..

i co wymieniałeś sprężarkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, tak jak pisałem przymierzam się do przeszczepu kompresora od FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie powinno być ciśnienie w układzie przy włączonym silniku i włączonej klimie? Ostatnio byłem zrobić porządek w autku z klimą tzn olej i gaz jest juz ok ale pan powiedział ze cisnienie jest słabe 15 po chwilce 13bar (i tak się utrzymywało). (Spec powiedział, że sprężarka do wymiany bo powinno byc około 22bar). Zauważyłem też, że wentylator działa jeżeli popuka mu się w obudowę (zalecenie z innego tematu na forum :) ). Czy to znaczy ze jest on do wymiany? Da się coś z nim zrobić?

Edytowane przez pasio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/threads/28164-Wentylator-wiatrak-klimy-Sprawdzony-sposob-na-uzdrowienie -zerknij tutaj odnośnie wentylatora -u mnie jak nie załączył się wiatrak to czynnik wywaliło tymi zaworami do uzupełniania czynnika a jeśli chodzi o ciśnienie to wyczytałem że 5,6 bara gdy klima nie pracuje a jak chodzi to od 9 do 22 barów Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-u mnie jak nie załączył się wiatrak to czynnik wywaliło tymi zaworami do uzupełniania czynnika

 

u mnie coś syczy w podszybiu właśnie tam gdzie są te zawory.... nawet jak zgaszę auto to jeszcze chwile syczy. To normalne? czy moze tez mi cos tam ucieka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie w układzie chłodniczym zalezy od temperatury na zewnatrz i te 22 bary to lekka przesada no chyba, ze bedzie ze 35 stopni w cieniu.

Syczenie jest normalnym zjawiskiem poniewaz sprezony gaz po wyłaczeniu silnika jeszcze sie rozpreza w układzie poniewaz nie ma tam zawory tylko dysza oczywiscie jezeli klima chłodzi prawidłowo.

Co do przeszczepu sprezarki jezeli jest tam Zexel DCW17 to warto zamontowac Sandena SD7V16 poniewaz te Zexele stwazały problemy w Passatach natomiast Sanden jest duzo mniej awaryjnym komresorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj usłyszałem taki dzwięk jak by uciekał ten czynnik z układu klimy, ponieważ jak zgasze auto to w okolicy zaworku przez chwile słychac psss... Czy te zaworki są wymienne jakoś ? Da się cos z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej opisał kolega to jest normalny efekt -syczenie po zgaszeniu silnika ja u mnie tak mam cały czas i klima działa super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie doczytałem do końca i tego najważniejszego.. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu, napiszę tylko co sie dowiedziałem wczoraj przy nabijaniu

- w układzie miałem 0, nabito 750g czynnika

- spec umył wodą chłodnicę klimy - i mowi ze po tym spadło ciśnienie w układzie, czyli sprężarka mniejszym nakładem chłodzi tyle samo.

- temperatura powietrza z centralnego nawiewu na obiegu wewnętrznym miał po nabiciu około 3 stopnie (pomiar pirometrem)

- po wyłączeniu silnika oczywiście syczy ale to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z klima, choć to Audi A6 jest z 2004r i nie moje tylko szwagra, ale pod maską praktycznie to samo.

Klima się załącza ale nie startuje wentylator ale jak ciśnienie wzrośnie powyżej 15 barów to załącza się wentylator, pochodzi chwile ciśnienie spada i wyłącza się wentylator, ciśnienie wzrośnie powyżej 15 barów i znów wentylator się włącza i tak w kółko, co jest grane?

Ciekawą sprawą jest że kostka od wentylatora ma 2 przewody czy możliwe że wentylator nie posiada dwóch biegów tylko jeden?

Dodam że wentylator jest nowy bo stary się spalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki problem z klima, choć to Audi A6 jest z 2004r i nie moje tylko szwagra, ale pod maską praktycznie to samo.

Klima się załącza ale nie startuje wentylator ale jak ciśnienie wzrośnie powyżej 15 barów to załącza się wentylator, pochodzi chwile ciśnienie spada i wyłącza się wentylator, ciśnienie wzrośnie powyżej 15 barów i znów wentylator się włącza i tak w kółko, co jest grane?

Ciekawą sprawą jest że kostka od wentylatora ma 2 przewody czy możliwe że wentylator nie posiada dwóch biegów tylko jeden?

Dodam że wentylator jest nowy bo stary się spalił.

 

Wentylator powinien sie załaczyc na pierwszym biegu razem ze sprezarka a jaezeli nie to nalezy sprawdzic przekaznik pierwszego biegu, bezpiecznik, rezystor, czujnik temperatury czteropinowy z tym ze dwa piny to masa, miernik w reke i trzeba szukac pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem. pojeździłem kilka dni na klimie i teraz podczas deszczowych dni strasznie paruje przednia szyba (wcześniej tego nie było) nie ma opcji by jeździć bez włączonej klimy, sam nawiew nie pomaga. co możne być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie,

czy można domowym sposobem wyczyścić cały układ klimatyzacji ?

w passacie 1.9 tdi 90 koni,

ponieważ w zeszłym sezonie zatarła mi się sprężarka,

potem kupiłem używaną - i po nabiciu ledwo co chłodziło...

a dziś włączyłem klime, i znów z tego co słyszę coś w niej zaczyna tam stukać, i te tłoczki prawdopodobnie

znów chyba luzy mają i będę musiał kupić jakaś inną używaną sprężarkę, ale jeśli ma mieć to sens to trzeba wyczyścić układ z opiłków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam inny problem. pojeździłem kilka dni na klimie i teraz podczas deszczowych dni strasznie paruje przednia szyba (wcześniej tego nie było) nie ma opcji by jeździć bez włączonej klimy, sam nawiew nie pomaga. co możne być przyczyną?

filtr kabinowy wymień:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr kabinowy wymień:)

lub masz obieg zamkniety zablokowany w ozycji zamknietej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr wymieniony, obieg zablokowany ale w pozycji otwartej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności