Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według tego co widzę na swoim climatroniku to kiedy jest już LO ale dalej naciskasz obniżenie temperatury to wzrastają obroty. Climatronik rozumie wciskanie LO jako chęć schłodzenia ale, że nie da się już niżesz zejść z temp, więc podnosi obroty bo to też wpływa na warunki w aucie.

 

Nie jestem w stanie w tej chwili powiedzieć kiedy climatronik podbija tak obroty bo nie pamiętam czy tak jest an wybranych ustawieniach czy w konkretnych warunkach ale mam coś takiego u siebie. Wiem, że czasem jak napierniczam w przycisk temp i jest już najniższa to zwiększa mi obroty. Nie wiem tylko kiedy bo nie zwracałem uwagi. Wydaje mi się, że nie zawsze tak jest. Nie wiem czy to feature czy usterka.

 

Dzięki koledzy za podpowiedzi. No wczoraj gdy nagrywałem film było tylko 19 stopni więc upału nie było. I wystarczy że u mnie zjadę na low jednym tylko przyciskiem i to co na filmie powtarza się za każdym razem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i faktycznie coś jest nie tak. Nie miałeś wybranej drogi nawiewu. Może to coś ma do rzeczy. Dziś sprawdzę u siebie. Zrób koniecznie auto diagnozę climatronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałem filmik i faktycznie coś jest nie tak. Nie miałeś wybranej drogi nawiewu. Może to coś ma do rzeczy. Dziś sprawdzę u siebie. Zrób koniecznie auto diagnozę climatronika.

 

dzięki, w autodiagnozie żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem i siebie... na LO tylko ja mogę regulować siłę nawiewu. Nic samo się nie przestawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie sprawdziłem. U mnie obroty same idą do góry tylko wtedy jak jestem w trybie AUTO i jak zejdę z temperaturą na LO. Tryb AUTO się wyłącza i wtedy obroty same idą do góry ale jak ręcznie je zniżę to już tak zostają i nie idą ponownie same do góry.

 

Jak się nudzicie panowie to włączycie tryb AUTO i ręcznie zejdźcie z temp na LOW. Tryb AUTO się wyłączy i obroty idą stopniowo w górę. U was też tak jest ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Ja założyłem inny panel i już tego nie mam...tzn tego samoczynnego podnoszenia siły nawiewu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a po co ma takie cyrki odwalać, że trzeba ręcznie zbijać obroty ? Jak ktoś wybiera LO to nie po to aby odrazu nawalać 10 razy w przycisk zwolnienia obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale LO tak jak i HI to "szybkie" programy odpowiednio schładzania jak i ogrzewania. Nawet jak byś ustawił 16*C (chyba, że minimalna jest wyższa, nie pamiętam) to i tak w trybie AUTO nawiew będzie podbijany w górę aby jak najszybciej osiągnąć zadaną temperaturę. Dopiero nowe sterowniki Climatronic mają możliwość ustawienia tryby pracy "miękkiego" czyli takiego gdzie nawiew ma jak najmniejsze wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, auto to auto i climatronik sam dobiera siłę i kierunek nawiewu, ale HI i LO są trybami manualnymi i na nich mimo że leci powietrze max zimne lub ciepłe to sam mogę decydować z jaką siłą ma dmuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sensu ustawiania LO w sprawnej klimie automatycznej. Jeżeli układ jest sprawny i masz ustawione Auto np. 22 stopnie to przy wyższej temp. zewnętrznej i tak na początku pracy włączy max chłodzenie aby osiągnąć zadaną temperaturę a później wyrówna nawiew i temp. aby osiągnąć zadany komfort termiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podepnę się pod temat:

jakiś już czas borykam się z problemem z klimatyzacją w aucie Passat b5, 2004, z climatronikiem.

Otóż w kwietniu pierwszy raz po zakupie auta w zimie byłem nabić klimę, po nabiciu i sprawdzeniu szczelności okazało się na zepsuty wentylator. Wentylator wymieniłem kilka dni poźniej i wszystko hulało do czasu aż wydajność klimy spadała, spadała do zera.

Miesiąc później pojechałem do tego samego serwisu po ponowne ściągniecie i nabicie czynnikiem.

Tak zleciał kolejny miesiąc i sytuacja się powtórzyła, wtedy wymieniłem dławik w podszybiu niestety nic nie pomogło.

Po wielu naradach mechaników stwierdzono ze osuszacz zapchany, oczywiście został wymieniony pojeździłem z tydzień i to samo.

Żadnych błędów na climatronicu wszystko ładnie pracuję tylko ze bez zimnego powietrza z kratek.

Ciśnienia na zegarach odpowiednie (sprawdzane wielokrotnie).

Dodam że rurki po nabiciu obie zimne od strony kabiny a teraz gdy klima nie chłodzi lewy zimny zaś prawy ciepły przy włączonej klimie.

Klapki ok nie przycinają się.

Panowie czy ktoś ma jakiś pomysł na to zeby nie wymienić wszystkich elementów układu w aucie ?

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie podepnę się pod temat:

jakiś już czas borykam się z problemem z klimatyzacją w aucie Passat b5, 2004, z climatronikiem.

Otóż w kwietniu pierwszy raz po zakupie auta w zimie byłem nabić klimę, po nabiciu i sprawdzeniu szczelności okazało się na zepsuty wentylator. Wentylator wymieniłem kilka dni poźniej i wszystko hulało do czasu aż wydajność klimy spadała, spadała do zera.

Miesiąc później pojechałem do tego samego serwisu po ponowne ściągniecie i nabicie czynnikiem.

Tak zleciał kolejny miesiąc i sytuacja się powtórzyła, wtedy wymieniłem dławik w podszybiu niestety nic nie pomogło.

Po wielu naradach mechaników stwierdzono ze osuszacz zapchany, oczywiście został wymieniony pojeździłem z tydzień i to samo.

Żadnych błędów na climatronicu wszystko ładnie pracuję tylko ze bez zimnego powietrza z kratek.

Ciśnienia na zegarach odpowiednie (sprawdzane wielokrotnie).

Dodam że rurki po nabiciu obie zimne od strony kabiny a teraz gdy klima nie chłodzi lewy zimny zaś prawy ciepły przy włączonej klimie.

Klapki ok nie przycinają się.

Panowie czy ktoś ma jakiś pomysł na to zeby nie wymienić wszystkich elementów układu w aucie ?

Bardzo proszę o pomoc.

 

Polecam ten zakład http://www.regenc.pl masz nie daleko:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz wizyty w kolejnym serwisie ma ktoś jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oprócz wizyty w kolejnym serwisie ma ktoś jakiś pomysł ?

A dyszę jak wymieniałeś to w jakim stanie była ?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zabrudzona ale widziałem gorsze, w zasadzie nie nadawała się do wymiany ale to 15 zł.

Edytowane przez kolo456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe że masz coś zapchane w parowniku

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W parowniku czy w skraplaczu bo jedni mówią to drudzy to, a nie sztuką jest wymienić oba elementy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W parowniku czy w skraplaczu bo jedni mówią to drudzy to, a nie sztuką jest wymienić oba elementy..

Wymienić parownik to nie taka prosta sprawa bo trzeba chyba cała deskę ścigać. Skraplacz to chłodnica myślę że jeżeli byłby zapchana to ciśnie w układzie by wzrastało do tego stopnia że presostat wyłączał by ci kompresor.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie chcę wymieniać kolejnej części której nie jestem pewien na 100% bo to nie zmiana koła tylko pół auta rozebrane.

Tylko pytanie jak to sprawdzić dogłębnie?

Edytowane przez kolo456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czynnika ci odciągali? na mój rozum to masz nieszczelną klime i po miesiącu wszystko ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności