Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

słuchaj , bardzo chętnie jak możesz , i jakiś opis jak to sprawdzić , co do elektryki to ja jestem troszkę noga :) a ten bezpiecznik będzie okej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cały schemat do swojego AWX (patrz strona 8) tam masz schemat co odpowiada za załączanie wentylatora. Do sprawdzenia przekaźniki J279.

 

schemat klima.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te schematy to czarna magia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie te schematy to czarna magia....

Jeżeli umiesz posługiwać się miernikiem to wyciągnij ten przekaźnik, znajduje się najprawdopodobniej pod kierownicą. Albo jeszcze prościej jak będziesz miał dostęp do niego do załączaj klimę i wyłączaj powinien on cykać jak załączasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik cyka jak włączam Klime. Słychać w silniku że sprężarka się załącza, spalanie wzrasta o 0.1-0.2 l. Naprawdę nie wiem p co tam chodzi czemu wiatrak się nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podczas testu klimy pokazało jeden błąd 118 lub coś koło tego (akurat teraz ładuje akumulator i nie chce przerywać ładowania, a odłączona mam kleme +, jak włączam klime mruga przez kilka sekund i zaczyna wiać lekko chłodnym powietrzem ale nie włącza się sprężarka (tak się przynajmniej wydaje) i nie włącza się wentylator od klimy. Doczytałem, że w wyniku małego stanu czynnika objawem jest migająca klima ( wyświetlacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy

 

Otóż 2 dni temu wymieniłem zatartą Sprężarkę klimatyzacji na inną używaną. Problem jest w tym że cały układ został w serwie napełniony i sprawdzony czy jest szczelny. Test przeszedł pomyślnie czyli zero wycieków itp.

Natomiast gdy na Panelu CLIMAtronic włączę klimatyzację wentylator zaczyna pracować oraz Sprężarka się załącza (zaobserwowałem to na sprzęgle klimatyzacji po załączeniu zaczyna się kręcić a po wyłączeniu przestaje - natomiast nie czuć żadnego obniżenia na Obrotach) I z nawiewów nie leci zimne powietrze. Zrobiłem Diagnostykę i ukazuje się Błąd "4b6".

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek Pomoc ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy

 

Otóż 2 dni temu wymieniłem zatartą Sprężarkę klimatyzacji na inną używaną. Problem jest w tym że cały układ został w serwie napełniony i sprawdzony czy jest szczelny. Test przeszedł pomyślnie czyli zero wycieków itp.

Natomiast gdy na Panelu CLIMAtronic włączę klimatyzację wentylator zaczyna pracować oraz Sprężarka się załącza (zaobserwowałem to na sprzęgle klimatyzacji po załączeniu zaczyna się kręcić a po wyłączeniu przestaje - natomiast nie czuć żadnego obniżenia na Obrotach) I z nawiewów nie leci zimne powietrze. Zrobiłem Diagnostykę i ukazuje się Błąd "4b6".

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek Pomoc ! Pozdrawiam

 

może to pomoże:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być przyczyną ale nie mam nawet skąd wziąć innego Panelu żeby to sprawdzić a kupno nowego w Ciemno bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr 5676 mam panel od fla mogę ci dać za darmo,musisz tylko pokryć koszty wysyłki i koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Passata b5fl awx z 2002r problem polega na raz działającej klimie raz nie, mianowicie często klikając econ nic się nie dzieje nie słychać włączania sprężarki i też powietrze nie leci chłodne. Dodam że umówiłem się na serwis wymiana czynnika podstawowy serwis odgrzybianie itp, nie będzie problem leżał w małej ilości czynnika? Pytam bo w tym sezonie podrożał znacznie czynnik i koszt serwisu klimy nie jest to 100zl już.. Proszę o porady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka jest odłączana w trybie ECON wiec nic dziwnego ze jej nie słyszysz. Używaj w trybie AUTO

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh w poprzednie lato klima działała jak złoto.  Teraz powietrze jest niewiele chłodniejsze od tego z trybu ECON...

Przez całą zimę regularnie włączałem klimę jak bóg przykazał aby nic się nie zastało i nie zatarło i nagle z dupy klima ledwie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest wieczne ;)

Ja przez 8 lat nie wiedziałem że klima istnieje, chłodziła jak należy...   aż przyszedł moment gdy zaczęło słabnąć i trzeba było tej wiosny kompresor wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2018 o 13:23, StreamHD napisał:

Ehhh w poprzednie lato klima działała jak złoto.  Teraz powietrze jest niewiele chłodniejsze od tego z trybu ECON...

Przez całą zimę regularnie włączałem klimę jak bóg przykazał aby nic się nie zastało i nie zatarło i nagle z dupy klima ledwie działa.

 

Może po prostu czynnik się kończy :)  , podjedz gdzieś na sprawdzenie ile masz gazu , dodam że niestety zaboli w tym roku uzupełnienie klimy ;/ , jakiś nowy gaz narzucony przez unię rok temu butla kosztowała do  600 zł w tym roku do nawet 2500 zł .....  , ja zapłaciłem za dobicie prawie pustej klimy (700gram)  z nowym olejem i odgrzybianiem 350 zł  . Dodam że mi nie mrugał Climatronic że mało gazu i nie było żadnych błędów a do mojego zestawu klimy weszło 770 gram czynniki czyli miałem z 770 tylko 70 gram gazu . 

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednie lato ładowałem, więc musiałby być wyciek. Podjadę na dniach bo bez klimy to nie jazda.  Osuszacz też już czas wymienić bo przez 4 lata nie ruszany.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem mianowicie po przekręceniu zapłonu przez jakiś czas miga wyświetlacz climatronic.

Wszystko wydaje się sprawne komputer pokazuje błędy odnośnie klap ale tak było zawsze. Problem pojawił się po wymianie rozrządu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wyświetlacz miga jak jest zbyt mało czynnika. Może ten kto robił rozrząd doprowadził do wycieku?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Umowie się na dobicie odczynnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak jest z kondycją klimy? Daje zimno? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności