Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ile czynnika ci odciągali? na mój rozum to masz nieszczelną klime i po miesiącu wszystko ucieka.

 

Też bym szedł w tym kierunku. Ciśnienia dobre czyli jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600g odciągnęli, poźniej 400 ale reszta ponoć w wężach została. Auto stało dwukrotnie pod butlą w tym raz na ciśnieniu 21 ATM godzinę czasu, jak lepiej można sprawdzić szczelność ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ciśnienia na poziomie 2 do 10 przy niskiej temperaturze powietrza.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam ze przy jeździe autostradowej 4000 obrotów czuć lekką poprawę w chłodzeniu z kratek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę jeszcze niech ktoś mi da jakąś radę. Wymienione chłodnica, sprężarka, dysza, wisko, osuszacz, panel, chyba tyle...

Klima nadal do niczego. Jednak zauważyłem po zmianie chłodnicy i dyszy w tamtym roku że przez jeden dzień poczułem w końcu chłód w samochodzie. To samo było teraz przed dwoma tygodniami, gdy zmieniałem sprężarkę sprawdzano mi też na życzenie tą dyszę w rurce przy szybie, nie było żadnych wielkich brudów. Poskładali i znów, jeden dzień pochodziło i teraz kicha. Z obserwacji wynika że coś z ta dyszą, jak tam pogrzebią, to efekt był tylko że na 1 dzień. Ma ktoś jakiś pomysł, żebym specowi wskazał na co ma zwrócić uwagę, skoro sam znaleźć nie może?

Pozdrawiam

PS

Z odczytów ciśnień powtarzają w koło że jest ok. Na climatronicu żadnych błędów. Ostatnio potraktowałem parownik preparatem do czyszczenia klimatyzacji ale nic to nie pomogło niestety.

Edytowane przez michalk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

któraś z rurek na podszybiu robi się zimna po włączeniu klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
któraś z rurek na podszybiu robi się zimna po włączeniu klimy?

 

Obie bardzo zimne, zroszone wodą na cieple. Wczoraj pod wieczór bardzo parowała mi szyba, pomimo załączonej klimy z kierunkiem powietrza na szybę na max. mocy nawiewu. Ledwie dojechałem. Pod samochodem wielka kałuża wody, nawet był pas mokry na parkingu, taki ślad został jak wjeżdżałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.niewiem moze zły dział bo mam paska b6..ale spytam.otóż myślałem ze skończył mi sie juz czynik w klimie bo ostatnio dmuchalo mi słabo z kratki.po przejechaniu na warsztat nabilem pół czynika i odgrzybilem.jednak to nie pomogło nadal niedmucha jak należy.jest na karcie 16 stopni..wąż od klimy jest zimny ale nie za bardzo..co moze być sprężarka?dzieki z góry za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rurki pod maską są lekko zimne to świadczy o słabym ciśnieniu w układzie czyli sprężarka do sprawdzenia albo coś jest przytkane.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie chciałem poinformować, że moja klimatyzacja się załącza, z nawiewów leci tylko lekko chłodne powietrze, jeden przewód pod maską bardzo zimny, drugi trochę mniej, przy diagnozie klimatyzacji pojawia się tylko jeden błąd 4b6. Klimatyzacje ostatnio nabiłem.

Nurtuje mnie jednak inna kwestia niż ciepłe powietrze z nadmuchów. Dlaczego podczas włączonej klimatyzji słyszę dzwięki silnika? Wraz ze zwiększającymi się obrotami silnika dzwięk narasta - obroty maleją, natężenie dzwięku maleje również.

Zna ktoś odpowiedz na moje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy silniczek v85 jeśli wyskakuje błąd na kompie ma coś wspólnego ze słabym chłodzeniem klimatyzacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obie bardzo zimne, zroszone wodą na cieple. Wczoraj pod wieczór bardzo parowała mi szyba, pomimo załączonej klimy z kierunkiem powietrza na szybę na max. mocy nawiewu. Ledwie dojechałem. Pod samochodem wielka kałuża wody, nawet był pas mokry na parkingu, taki ślad został jak wjeżdżałem

 

Jeśli woda jest pod autem to klimatyzacja działa. Masz raczej problem z mieszalnikiem powietrza ("klapki").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój problem z klimą polega na tym, że robi co chce i słabnie.

 

Załóżmy, że mamy 35 stopni w cieniu, w autku w pełnym słońcu pewnie z 60:) Wsiadam, włączam klimę w tryb auto - 7-9 minut i już kreseczki wędrują na dół a w środku jest przyjemny chłodek.

 

Jedziemy w trasę, mija godzina kreseczki zaczynają rosnąć...mija kolejna godzina - wszystko wyje (wiatraki pełna moc) na nogi pasażera leci letnie powietrze, na nogi kierowcy żadne a górne nawiewy losowo - tam zimne, tu ciepłe albo odwrotnie. W efekcie jest tragedia.

 

Po postoju z godzinkę i ponownym włączeniu samochodu i klimy będzie znów OK tak ze 30 minut albo godzina i potem to samo. Czy ktoś wie o co tu może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, u mnie jest problem z hałaśliwym sprzęgłem sprężarki, po włączeniu na tryb AUTO włącza się w ruch tarcza sprzęgła i zaczyna się ten upierdliwy dźwięk, na trybie ECON tarcza staje i hałas znika. Pytanie czy wystarczy wymienić samą tarczę czy raczej konieczna jest wymiana kompletnego sprzęgła? jest dosyć duża różnica w cenie więc zanim zamówię to chciał bym skonsultować sprawę z kimś kto może miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w trybie AUTO to obawiałbym się że to nawet kompresor się zaciera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów, u mnie jest problem z hałaśliwym sprzęgłem sprężarki, po włączeniu na tryb AUTO włącza się w ruch tarcza sprzęgła i zaczyna się ten upierdliwy dźwięk, na trybie ECON tarcza staje i hałas znika. Pytanie czy wystarczy wymienić samą tarczę czy raczej konieczna jest wymiana kompletnego sprzęgła? jest dosyć duża różnica w cenie więc zanim zamówię to chciał bym skonsultować sprawę z kimś kto może miał podobny problem.

Nagraj ten dźwięk to będzie można ocenić czy to sprzęgło czy już kompresor kaput

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagraj ten dźwięk to będzie można ocenić czy to sprzęgło czy już kompresor kaput

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło do wymiany

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien? czyli zamawiać kompletne sprzęgło czy wystarczy sama tarcza sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałbym najpierw zobaczył co tam się dzieje w środku żeby mieć pewność w 100 %

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebrałbym najpierw zobaczył co tam się dzieje w środku żeby mieć pewność w 100 %

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

rozbierałem i powiem Ci szczerze że nic tam nie zaobserwowałem po za tym że tarcze są lekko przyrdzewiałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może już jakieś łożysko w kompresorze padać

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności