Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Brak czynnika w układzie

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czynnik jest nabity.

Podczas nabijania czynnika na manometrze prawie nie pokazywali ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zobacz jaką Ci pokazuje temperaturę zewnętrzną na Klimatroniku. Jeśli nie ma +5 lub więcej to też sprężarka się nie załącza a co za tym idzie przekaźnik nie pracuje - bynajmniej u mnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panelu klimatronik pokazuje dobra temperature przekaźnik klika tylko przy przelanczaniu temp z 18C na Lo i po naciśnięciu AUTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wychodzi że albo gazu nie ma albo kompresor się zmielił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam opcje nr 2. Kompresor stoi dlatego nie nabija ciśnienia i wywala błąd ze niskie ciśnienie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam opcje nr 2. Kompresor stoi dlatego nie nabija ciśnienia i wywala błąd ze niskie ciśnienie jest.

 

Błąd nie tyczy wysokiego ciśnienia a niskiego, nawet bez kompresora ze zmostkowanymi przewodami ma nie być błędu. Skoro ciągle go wywala to albo fizycznie nie ma ciśnienia bo ucieka albo wiązka. A wystarczy pomierzyć 2 przejścia lub zrobić mostek we wtyczce czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd nie pokazuje się caly czas.

Które piny trzeba zmostkowac lub zmierzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błąd nie tyczy wysokiego ciśnienia a niskiego, nawet bez kompresora ze zmostkowanymi przewodami ma nie być błędu. Skoro ciągle go wywala to albo fizycznie nie ma ciśnienia bo ucieka albo wiązka. A wystarczy pomierzyć 2 przejścia lub zrobić mostek we wtyczce czujnika.

 

Dokładnie tak. Jak kompresor nie pracuje to czynnik nie krąży w układzie co daje efekt iż nie ma ciśnienia (czyli jest za niskie) i stad jest błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie pytanko jezeli sprężarka będzie padnieta to przekręcę ręką sprzęgło czy to raczej cos w środku sprężarki siadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku się zaciera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Jak kompresor nie pracuje to czynnik nie krąży w układzie co daje efekt iż nie ma ciśnienia (czyli jest za niskie) i stad jest błąd.

Nie ma opcji. Albo kabelkologia;uszkodzony czujnik ; brak gazu w układzie.

 

To takie pytanko jezeli sprężarka będzie padnieta to przekręcę ręką sprzęgło czy to raczej cos w środku sprężarki siadło?

Zależy jak ją szlag trafi raz przekręcisz bez problemu a w innym przypadku nie dasz rady.

Edytowane przez waski1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na których pinach trzeba zrobić mostek żeby sprawdzić przejście na kostce czujnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 z 2 i 3 z 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie pytanie - w zeszlym roku robilem klimatyzacje w swoim AVF (2001) - nie dzialala od momentu zakupu.

Mechanik skasował mnie 1200pln-ów a klima i tak nie dziala tak jak powinna.

Na poczatku wymienił 2 weze (ktore wychodza od osuszacza) - zaprawil na nowo bo byly przetartwe, wymienil osuszacz, wentylator klimatyzacji bo nie zalaczal sie, napelnil, odgrzybil a czynnik i tak gdzies spierdziela..

Nie moze zlokalizaowac nieszczelnosci - gdzie szukac? Yyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnić czynnik z kontrastem i szukać później pod ultrafioletem. Na marginesie sporo Cię skasował. Ja za reanimacji po zawarciu kompresora dałem jakieś 800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nóż w kieszeni sie otwiera gdy czyta się, że mechanik skasował 1200 za zrobienie AC i na dodatek nie wie jak znaleźć niesczelność.

Jak kolega napisał - kontrast lampa UV i będzie się świeciło jak na wiejskiej dyskotece :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega bodino ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie odpuszczać dopóki nie będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno szukał nieszczelności, nie mogl jej nigdzie znaleźć.. :|

5 razy nabijał mi za darmo klime ale to ... szukanie druciarstwo - bo nie zniknie problem tylko będzie non stop czynnik wylatywał..

No nic - wroce do niego i będę działać - jakbym wiedzial, ze tak to ma wygladać to wolalbym dać żonie te pieniądze na "przekulanie" niz pakować w coś cos... nie działa! :|

 

PS. Wlasnie! czy czynnik moze uciekać, dlatego ze nie mam nakrętek na zaworkach (bynajmniej tak twierdzi mechanik, hmm) Dla nie to troche dziwne - bo tak samo jakby powietrze mialo uciekać z kół jak nie mam nakrętek na zaworki !?

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności