Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sorki nie czytałem wszystkiego bo tyle tego jest ze masakra ,mam pytanie nabijałem klimę w zeszłym roku chłodziła super i po tygodniu lipa koniec z klimą pojechałem tam gdzie nabijałem ciśnienie ok i diagnoza sprężarka 600zł może będzie działać może nie ,więc zwlekałem z podjęciem regeneracji sprężarki. Ale w tamtym tygodniu o dziwo klima zaczęła działać ale nacieszyłem się tylko dwa dni i o co tu kaman nie ma żadnych błedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bubas16

radekklimat może pomożesz,poregeneracji sprężarki słabo chłodzi podejrzewam że filterek jest zasyfiony ale jest coś jeszcze po włączeniu klimy obroty wzrastaja jak pamiętam to po właczeniu malały poczym wracałay poradzisz coą na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powie mi ktoś jaką mam sprężarka klimatyzacji ? Chodzi mi o jej numery?

 

I jak się obracają jej bebechy, przy włączonej klimie , to nie ma szans że to drobna usterka ? I le kosztuje regenerowana ? Bo mi mechanik powiedział ok 1300-400 zł. Z płukaniem i robocizną i regenerowaną sprężarką.

 

A padła mi gdy wjeżdżałem do warsztatu uzupełnić czynnik olej i odgrzybić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz AFN-a to (jak u ciebie w podpisie) to prawdopodobnie twoja sprężarka to ZEXEL DCW-17 ,o nr.katal.8D0 260 805 D

taka jak tu:

[ATTACH=CONFIG]87267[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabrałem sie dziś za demontaż wentylatora który jest za schowkiem wyjąłem go i zobaczyłęm zę w plastiku w którym jest wentylator jest duzo wody a przed skraplaczem ze strony środka auta jest duzo liści ogólnie syf czy to mogło być powodem pojawianai sie wody na dywaniku pod nawiewem na nogi pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to mogło być powodem pojawianai sie wody na dywaniku pod nawiewem na nogi pasażera?

 

Tak. Ale równie dobrze mogło lecieć z odpływu klimy, który jest po stronie pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż jakie sa cisnienia w układzie bo tak to nie bardzo wiadomo od czego zaczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz AFN-a to (jak u ciebie w podpisie) to prawdopodobnie twoja sprężarka to ZEXEL DCW-17 ,o nr.katal.8D0 260 805 D

taka jak tu:

[ATTACH=CONFIG]87267[/ATTACH]

 

tylko jeden typ pasuje ? a co z moimi wcześniejszymi pytaniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jeden typ pasuje ? a co z moimi wcześniejszymi pytaniami ?

 

Były montowane sprężarki firmy ZEXEL i Denso (zależnie od silnika, w AFN był Zexel). Zobacz po prostu co masz w samochodzie i porównaj do załączonego zdjęcia.

Ja właśnie naprawiłem u siebie klimę. Sprężarkę regenerowaną kupiłem na allegro z przesyłką 550 zł. Osuszacz około 110 zł.

Filtr kabiny 30 zł. Powtórne nabicie z ozonowaniem 200 zł. Za całość z robocizną i regenerowaną sprężarką zapłaciłem 1000 zł.

Nie trzeba było płukać układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zablokowała się sprężarka która zerwała pasek. Koło pasowe pracuje bardzo płynni8e bez żadnych luzów natomiast jak złapie za sprzęgiełko i obracam w obie strony to wyraźnie gdzieś się blokuje. Moje pytanie cy to blokowanie się to gdzieś w środku sprężarki czy może tylko samo sprzęgiełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być samo sprzęgło. A ściślej - łożysko się zatarło.

Poczytaj sobie temat o wymianie łożyska sprzęgła sprężarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem ze jak jade klima chlodzi bardzo dobrze, ale jak jade bardzo wolno lub na postoju to klima przestaje chlodzic i tak jakby swirowala, klapka sie zameka otwiera, czasami nawiew silniej dmuchnie za chwile mocniej, tak jak bym obiegiem zamknietym sie bawil. Czy mial ktos kiedys cos takiego?? Mam paska ajm 99r. Z kolei moja mama w b5fl ma inny problem, klima swiezo nabita, odgrzybiona i sprawdzona i wszystko ok, ale chlodzi dopiero po przejechaniu kolo 10km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam taki problem ze jak jade klima chlodzi bardzo dobrze, ale jak jade bardzo wolno lub na postoju to klima przestaje chlodzic i tak jakby swirowala, klapka sie zameka otwiera, czasami nawiew silniej dmuchnie za chwile mocniej, tak jak bym obiegiem zamknietym sie bawil. Czy mial ktos kiedys cos takiego?? Mam paska ajm 99r. Z kolei moja mama w b5fl ma inny problem, klima swiezo nabita, odgrzybiona i sprawdzona i wszystko ok, ale chlodzi dopiero po przejechaniu kolo 10km...

sprawdź czy działa wentylator na chłodnicy klimy ( ten od stony pasażera)

powinien się kręcić zawsze jak na klimatroniku jest auto

jeśli nie chodzi to postukaj go czymś - klucz, śrubokręt

myślę że w obydwu przypadkach to może być to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych, moje boje z klimą

 

Po wymianie rozrządu i pompy wody przestała działać klima, wiatrak tez się nie kręcił. Przed wymianą rozrządu wszystko było ok.

Mechanik powiedział ze nie działa bo słabe ciśnienie w układzie, wiec brak czynnika chłodzącego. Nabiłem klimę, układ szczelny, a wentylator nie kręci i sprezarka nie działa. Posprawdzałem bezpieczniki i przekaźniki, wszystkie sprawne.

Podpiąłem sprężarkę bezpośrednio do aku, chodzi pięknie i chłodzi, podpiąłem bezpośrednio wentyl do aku i pięknie chodzi.

Zacząłem czytać wszystko na forum co dotyczyło awarii klimy - i strzał w 10 tkę!!!

 

Mechanik przykręcając zderzak docisnął przewody z czujnika klimatyzacji do podłużnicy, tak niefortunnie że zostały przecięte ( okazało się to dopiero jak odkręciłem zderzak).

Przewody połączyłem szybkozłączką, puściłem je gorą z prawej strony wentyla, na takim małym zaczepie, teraz wszystko pięknie śmiga.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za okazana pomoc w moim problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać wszystko na forum co dotyczyło awarii klimy - i strzał w 10 tkę!!!

 

Mechanik przykręcając zderzak docisnął przewody z czujnika klimatyzacji do podłużnicy, tak niefortunnie że zostały przecięte

 

Ale to już nie pierwszy taki przypadek :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być samo sprzęgło. A ściślej - łożysko się zatarło.

Poczytaj sobie temat o wymianie łożyska sprzęgła sprężarki :D

 

Jakby sie łozysko zatarło to koło pasowe by sie nie obracało luzno, prawdopodobnie kompresor jest przytarty i sie blokuje w pewnym momencie jak obracasz tarcza sprzegła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaobserwowałem takie zjawisko a mianowicie jak przyspieszam dmucha na maxa z kratek wentylacji przy wyłączonym climatroniku wczesniej bylo cicho co to może byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grześ79

witam mam pytanko jak odpalam auto to panel od klimy mi zaczyna migać chwile po miga i jest ok co to znaczy.

Edytowane przez grześ79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko jak odpalam auto to panel od klimy mi zaczyna migać chwile po miga i jest ok co to znaczy.

 

Prawdopodobnie brak czynnika , zrób test i podaj nr błędu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakies dwa tygodnie temu nabijalem klimatyzacje/dobijalem w sumie i wymienialem olejek w niej ....

Dzisiaj jadac autem wlaczylem klime i zaczelo cos dziwnie huczec, nie jest to bardzo glosne lecz majac radio wlaczone lecz ustawione na "cicho" uslyszalem owe huczenie, czy mozecie powiedziec od czego to moze byc i czy bardzo to grozne ?

Podejzewam, ze moze to byc pewnie lozysko w klimce....

Wybaczcie, ze nie czytalem wszystkich 11 stron, ale jest tego troszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności