Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli wszytsko działa, wszytskie drzwi, oświetlenie itp ale po przekręceniu kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy, reszta drzwi otwiera się dopiero za drugim przekręceniem to co to może być? Czasem za pierwszym razem wraz z drzwiami kierowcy czasem się otworzą tylne drzwi pasażera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
le po przekręceniu kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy, reszta drzwi otwiera się dopiero za drugim przekręceniem to co to może być

Masz ustawione selektywne otwieranie drzwi w module komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w swoim Passacie 1.8t 99r. sedan

Gdy otwieram auto z pilota otwiera się tylko bagażnik. Przy otwieraniu drzwi kluczykiem otwierają się tylko te drzwi, które w tym momencie otwieram. Drzwi tylnie od strony pasażera otwierają się przy próbie otwarcia od środka, te za kierowcą są cały czas zamknięte (gdy ciągnę klamkę od środka rygiel się podnosi, lecz gdy klamkę puszczam rygiel chowa się na dół). W tym samym momencie przestało działać elektryczne otwieranie wlewu (z przycisku na tunelu) i elektryczne sterowanie lusterek.

Zaglądałem do modułu komfortu, trochę wody tam mam. Poprawiłem przyrdzewiałą masę, przeczyściłem zaśniedziały styk w kostce od modułu (właśnie ten masowy) i problem nie zniknął.

Cała reszta jak szyby, oświetlenie wnętrza i podświetlenie w drzwiach działa.

Ma ktoś może jakąś propozycję naprawy tych dolegliwości?

 

 

 

EDIT: Temat ogarnięty. Upaliła się blaszka na przewodach w progu od strony kierowcy. Połączyłem te przewody miedzianą rurką od instalacji gazowej i teraz na pewno jej nie upali ;)

Edytowane przez BigBossos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie. Czy siedząc w środku i naciskając na przycisk od zamka centralnego do zamykania drzwi powinny zamykać się wszystkie? Ostatnio nie mogę z kluczyka zamknąć wszystkich drzwi od auta i wymyśliłem, że zamontuje centralkę zdalnego sterowania, ale zastanawia mnie to, że będąc w środku nie wszystkie drzwi chcą się zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfen - u mnie w 3BG jak siedzę w aucie i zamykam czy z przycisku w drzwiach czy też z pilota to ryglują się wszystkie drzwi. Gdy kluczyk znajduje się w stacyjce, to przyciski na pilocie nie działają.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli muszę podążyć ścieżką moduł komfortu -> kable -> modlitwa :) bo u mnie naciskając na przycisk zamknięcia, nie zamykają się drzwi kierowcy i pasażera od strony kierowcy. Zabawne jest to, że kiedy auto stało "na zewnątrz" to tylko raz na jakiś czas centalny z kluczyka odmawiał posłuszeństwa (otwierał/zamykał tylko drzwi kierowcy), a kiedy pasek postał trzy dni w suchym garażu to z tym odmawianiem posłuszeństwa już mu tak zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczniki krancowe w zamkach odmowily poszluszenstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów. Mam problem z zamkiem przód pasażer. Czasami centralny otwiera a czasem nie, a jeszcze innym razem nie otworzy i naet od środka nie idzie otworzyć. Błędy związane z zamkiem na vag to 00931, 00933 i 00929. Co może być przyczyną? Miał ktoś podobny problem? Siłownik do wymiany czy może gdzieś na wiązce w harmonijce przewód się jakiś przeciera. Z góry dzięki za pomoc

 

Witam mam identyczny problem z zamkiem czy udało się go rozwiazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty w zamku albo przygnita wiązka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam trochę czasu i postanowiłem usunąć kilka usterek z którymi już chwile jeżdżę. Nie mogę uporać się z jedną.

Gdy zamykam drzwi kluczykiem i później otwieram to otwierają się wszystkie szyby. Gdy otwieram przez bagażnik otwiera się normalnie. Wcześniej wkładka zamka od strony pasażera wcale nie chodziła, tj. najpierw chodziła ciężko i zamykałem przez bagażnik. Nie używana całkiem się zastała. Ale rozebrałem, zrobiłem i jest ok. Wymieniłem też zamek w tylnych lewych drzwiach bo nie zamykał. Piszę o tym bo może pomoże to w zdiagnozowaniu przyczyny otwierania się szyb.

Moduł jest suchy, był zalany ale wymieniłem go jakiś rok temu. W ten sposób że nowy moduł i jakieś 10 cm wiązki zlutowałem ze starą wiązką.

Włożyłem do do góry, obok bezpieczników.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wygląda to tak jakby sterownik widział ciągle przekręcony kluczyk do oporu - w pozycji na otwieranie - wtedy spuszcza wszystkie szyby... A obojętnie z której strony otwierasz i tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie można tylko otworzyć kluczykiem drzwi kierowcy i bagażnik :), od strony pasażera nie ma wkładki do kluczyka (chyba fabrycznie)

Gdy otwieram przez bagażnik szyby się nie opuszczają.

Wcześniej nie napisałem - auto to passat b5 z 97 roku tdi.

 

Może to wina tej wkładki? Długo była nie używana... albo moze coś źle złożyłem jak rozebrałem i przesmarowałem, chociaż chyba nie bo zamyka i otwiera.

Tak sobie myślę że jeżeli bym przełożył wkładkę z klapy bagażnika i by było wiadomo :) O ile będzie pasowała.

Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dosyć dziwna sprawa. Mianowicie:

 

zamykanie samochodu z pilota - bez zarzautu.

 

automatyczne ryglowanie w czasie jazdy (powyżej 15 km/h) - zamyka wszystkie drzwi oprócz prawych tylnich ("dzyndzel" się chowa, po czym znowu się pojawia).

Próba zamknięcia guzikiem w drzwiach kierowcy również nie daje rady - tylnie prawe się ryglują, po czym się odryglowywują...

 

 

co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem kup i wymienić cały zamek w drzwiach nieduży koszt więcej roboty he ;) u mnie po wymianie 2 zamków z przodu wszystkie problemy się skończyły i zero błędów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z drzwiami kierowcy, kiedy zamykam samochód z pilota, to jako jedyne się nie zamykają. Muszę zamykać samochód z kluczyka albo przed zamknięciem lekko docisnąć rygiel i wtedy moge zamknąć z pilota, a alarm się uzbraja. Natomiast prawe tylne drzwi rygiel sam wyskakuje po zamknięciu samochodu przyciskiem wewnątrz. Co może być problemem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to uszkodzone mikro styki w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem to uszkodzone mikro styki w zamku.

 

Dziękuję kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Auto Passat B5 rocznik 2002 przestał działać centralny z pilota (na dwóch pilotach nie działa). Moduł comfortu sprawdzony, nie zalany, podświetlanie przycisków wewnątrz kabiny i inne sprawy związane z modułem comfortu działają. Centralny z kluczyka działa normalnie. Dodam jeszcze że aktywowane mam zamykanie centralnego sygnałem dźwiękowym. Teraz przy przekręceniu kluczyka zamki zamykają się lecz nie ma jednego piknięcia dźwiękowego, a przy otwieraniu są jak zawsze dwa sygnały. Możliwe jest żeby się dwa kluczyki rozprogramowały, jak przebiega procedura strojenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , po otwarciu samej klapy bagaznika z pilota otwieraja sie tylne prawe drzwi , po zamknieciu przyciskiem z panelu zamkniecia w drzwiach kierowcy raz sie zamkna tylne prawe drzwi a raz sie zamnkna i za chwile wyskoczy przycisk-cyngiel tych drzwi , gdzie szukac przyczyny /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności