Skocz do zawartości
ksys

Pompa paliwa B5 1.8 20v ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. przeczytałem szereg postów ale nie znalazłem nigdzie informacji jaką zakupić pompę paliwa do 1.8 adr. znalazłem tylko zamiennik boscha do 1.8T. mnie najbardziej interesuje jaka najlepsza by była pompa żeby nie wymieniać jej znowu za 25tys km. obecnie pompa ni z tego ni z owego odmówiła posłuszeństwa. auto jest na gazie więc prosiłbym również to uwzględnić. pompa na pewno nie padła z powodu braku paliwa bo wg. VAG jest go jeszcze 59l :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo wg. VAG jest go jeszcze 59l :)

 

A faktycznie ile jest? Pełny? I po co wozić ze sobą cały bak? Styknie 1/4 napełnienia. Podłączałeś pompę "na krótko", zeby wykluczyć uszkodzenie instalacji na przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę będę sprawdzał jeszcze dzisiaj, przekaźnik normalnie się załącza więc pozostaje sprawdzić jeszcze czy może w alarmie gdzieś się nie zepsuło. co do paliwa to wolę mieć pełny zbiornik tak od wypadku:) raz miałem taką przypadłość w B4 że niby było powyżej rezerwy a brakło, od tego czasu leje do pełna, a jak wyjeżdżę 40l to znów do pełna. na pewno mi nie zaszkodzi. a wiesz może na których pinach w kostce od pompy ma być napięcie?

co do pompy to nie sprawdziłem przede wszystkim bo zamiast klapki ktoś wstawił płytę jakby z ebonitu przynitowaną:) mają ludzie fantazję.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. przeczytałem szereg postów ale nie znalazłem nigdzie informacji jaką zakupić pompę paliwa do 1.8 adr. znalazłem tylko zamiennik boscha do 1.8T. mnie najbardziej interesuje jaka najlepsza by była pompa żeby nie wymieniać jej znowu za 25tys km. obecnie pompa ni z tego ni z owego odmówiła posłuszeństwa. auto jest na gazie więc prosiłbym również to uwzględnić. pompa na pewno nie padła z powodu braku paliwa bo wg. VAG jest go jeszcze 59l :)

pozdrawiam

 

oczywiście musisz dobrać sobie część pod Twoje konkretne auto, ale dobre pompy robi Meyle, wygląda to tak - pompa paliwa, chyba ze chodzi ci o cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre pompy robi Meyle

witam i o takie odpowiedzi proszę:)

chodzi mi dokładnie jaką dobrą pompę kupić, bo tanie chińskie zamienniki czytałem że przed montażem już są nie do końca sprawne.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem - zanim kupisz - sprawdź starą. No chyba że nie masz co z kasą robić, to od razu kup nówkę :D

A które piny - nie pamiętam, ale tam chyba tylko 4 przewody idą do wtyczki. Sciągasz wtykę i "podpinasz się z akumulatora albo prostownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdziłem i prąd ginie po drodze. w progu przy drzwiach kierowcy jeszcze jest, ale przy pompie już nie ma.

temat jednak dotyczy jaką pompę kupić jeśli normalna padnie. mój problem rozwiążę przez znalezienie przerwy w obwodzie.

pozdrawiam i jeśli ktoś może polecić pompę jakąś to bardzo proszę. niech będzie dla potomności:)

 

a tak na marginesie to wie ktoś jak idzie wiązka do tej pompy?nie chce mis się rozbierać całego auta żeby to poznać:) a może tylko sie przerwał gdzieś kabel i wystarczy polutować. byłbym wdzięczny bo nie mogę znaleźć nigdzie żadnego schematu czy opisu, albo to ja źle szukam:)

pozdrawiam

Edytowane przez ksys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie- czy pompe paliwa w passacie 1.8 adr wyciaga sie z calym koszykiem, czy wyciąga się sama pompe? Jeśli wyciaga się koszyk to proszę o naprowadzenie jak to zrobić bo szarpie i szarpie i nie chce wyjść..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie umnie slychać od niedawna pompe w zbiorniku nawet na zewnatrz ja slychać.Takie cienkie buczenie..popowie ktoś co może być przyczyną? Chyba,że pompe tak slychać ale wcześniej tego nie slyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy słychać u Ciebie tą pompę ? Jak załączasz zapłon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączenie zapłonu nie uruchamia pompy paliwa w ADR . Sprawnej pompki paliwa nie powinno być słychać na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim ADR po przekręceniu zapłonu zasysa paliwo z baku na rozruch i wtedy ją słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim ADR którego posiadalem poprzednio nie miałem takiej opcji,pompka dostawała napięcie dopiero podczas pracy rozrusznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przekręcę kluczyk nie słyszę pompy ale za to jak odpalę to lekko świszcze i słychać to na wolnych obrotach w środku jak i na zewnątrz. Czy pompa powinna pracować tak jakby jej nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności