Skocz do zawartości
farmer91

turbo BRD, słaby dół, co zrobić aby poprawić

Rekomendowane odpowiedzi

a więc jak w temacie, co zrobić aby poprawić wstawanie turbo BRD w silnikach 1.9? czy większe pompki/wtryski i podlanie paliwem z dołu coś da? zamiana koła kompresji od CAHA jednak nie jest podobno wykonalna, a więc co można zrobić innego? mile widziane wypowiedzi osób które mają turbinki BRD, moc i moment, przy jakich obr turbo wstaje...

 

u mnie turbo wstaje przy ok 2200obr, jest konkretny strzał, silnik AWX, 174KM i 386Nm (seryjne wtryski jakby co, mało wydajne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien wtryski na AL ,uwolnij wydech np downpipe 2.5 cala lub caly wydech. i napewno duzo da ;)

Ja mam brd i Al i mi wstaje od 2000 ale mam jeszcze katalizator :wmorde ale nie dlugo laduje wydech caly 2.5 cala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ktoś pisał że regulacja sztangi pomaga było nawet foto jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski polecą właśnie do Cowboya na wymiane końcówek na AL-ki lub mocniejsze, a wydech hmm... droga zabawa jednak zrobić cały... szkapek28, a jakieś szersze info o tym? chociaż wolałbym chyba jednak nie grzebać nic z gruszką i tą sztangą... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mój problem jest trochę inny rok temu czyściłem kierownicę turbiny przez rok było ok ale miesiąc temu auto zacinało się na 3000 obr i się dławiło na 4 i 5 biegu okazało się iż pękła rura pomiędzy EGR a sterownikiem n 18 wymieniona i było ok aż do momentu aż pękł mi pasek wielo-rowkowy i wkręcił się na rolkę mechanik wymienił sprawdził rozrząd i stwierdził iż jest wszysko oki nic nie przeskoczyło po wyjechaniu auto chodzi głośniej i brakuje mu mocy wykonałem test diody na przepływomierzu i okazało się ze to on nawalił wymieniłem na oryginał BOSCH ale ciągle mam wrażenie ze cos go dławi nie zawsze ale szczególnie na 2i 3 biegu doładowuje po 3000 wtedy przyśpiesza ale czasem chodzi poprawnie n 18 i n75 są sprawne gdyż zamieniałem je z innym pasatem i nic nie pomogło. EGR filtr powietrza zmieniony. teraz temperatura osiąga 90 stopni i zaraz spada o 1 kreskę ( zastanawiam się czy termostat może mieć wpływ na przyśpieszenie ) turbina działa prawidłowo sztanga też. aha jeszcze jedno przedtem jak wszystko było ok przy 2000 obr miałem małe pyknięcie i gdy ściągałem nogę z gazu też pykało teraz te pyknięcie załącza sie później przy 2500 a 3000 obr lub czasem wcale . szczerze mam już dość mechanik bo ten miesiąc był ciężki z awariami może ktoś mam pomysł cio to może być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtryski polecą właśnie do Cowboya na wymiane końcówek na AL-ki lub mocniejsze, a wydech hmm... droga zabawa jednak zrobić cały.
cowboya rowniesz polecam , mam od niego BA na AL-KI za kilka dni bedza montowane mysle ze 210-225 moze uzyskam ;).brd , fmic , wydech przelot 2,5 ,egr out, oct, filter viper pipercross ,czujnik gazu , i brd wstaje od 1600 . pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstaje od 1600

 

:hmm straszny optymista z Ciebie :lol

ja widze na wykresie 120nm no moze 130nm przy 1600 obrotow :P

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
straszny optymista z Ciebie

ja widze na wykresie 120nm no moze 130nm przy 1600 obrotow

mowa o wstawaniu ;)wiele razy sprawdzane na wskazniku boosta , oczywiscie kapa ma pow 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie dlugo laduje wydech caly 2.5 cala

 

Nie polecam testowałem w mk3 i doszedłem do wniosku, że przelot od początku do końca to zły pomysł nie warty tych paru koni. Jednym słowem za głośno.. Lepiej mieć trochę komfortu.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam testowałem w mk3 i doszedłem do wniosku, że przelot od początku do końca to zły pomysł nie warty tych paru koni. Jednym słowem za głośno.. Lepiej mieć trochę komfortu..

 

tak ale przelot na 2 tlumikach jest cicho juz a na trzech 3 tlumikach przelotowych jest jak seria cichutki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtryski polecą właśnie do Cowboya na wymiane końcówek na AL-ki lub mocniejsze, a wydech hmm... droga zabawa jednak zrobić cały... szkapek28, a jakieś szersze info o tym? chociaż wolałbym chyba jednak nie grzebać nic z gruszką i tą sztangą... :P

olek_wroc kiedyś takie foto zapodał z optymalnymi ustawieniami sztangi...poszukam go .....o już mam

 

nastawsztangibrd.jpg

 

podobno takie ustawienie poprawia dół tak twierdzi użytkownik "Chrzaniu"

 

Ostatnio nudziło mi się:

od momentu instalacji BRD mam w swoim AVB dolot z AVF (czyli kolektor,EGR, ta długą wygiętą rurę z czujnikiem ciśnienia). Podmieniłem na stary dolot z AVB tak na jakis czas......turbo wcześniej wstaje z dołu ale górę ma jakby gorszą.

Edytowane przez szkapek28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś te ustawienia testował!

Sam się zastanawiam czy zdadzą egzamin i nie będzie przeładowania ciśnienia.

Jak się kiedyś nudziłem to podniosłem podstawę mocowania gruszki o jakieś dwa milimetry,efekt zamierzony bardzo odczuwalny ale powyżej 2500 obrotów.Jeżeli chodzi o dół to strasznie przeładowywało ciśnienie ,spadek mocy i chmura czarnego dymu.

Jak będę miał chwile czasu to może przetestuje ustawienia podane powyżej - ciekawe..........

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś te ustawienia testował!

Sam się zastanawiam czy zdadzą egzamin i nie będzie przeładowania ciśnienia.

Jak się kiedyś nudziłem to podniosłem podstawę mocowania gruszki o jakieś dwa milimetry,efekt zamierzony bardzo odczuwalny ale powyżej 2500 obrotów.Jeżeli chodzi o dół to strasznie przeładowywało ciśnienie ,spadek mocy i chmura czarnego dymu.

Jak będę miał chwile czasu to może przetestuje ustawienia podane powyżej - ciekawe..........

 

Pozdrawiam

 

tak ja mam tak ustawione jak na zdjęciu powyżej ... i zdaje mi się że jest to standardowe ustawienie dla BRD ( tak jak powinno być) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olek_wroc kiedyś takie foto zapodał z optymalnymi ustawieniami sztangi...poszukam go .....o już mam

 

nastawsztangibrd.jpg

 

podobno takie ustawienie poprawia dół tak twierdzi użytkownik "Chrzaniu"

 

Ostatnio nudziło mi się:

od momentu instalacji BRD mam w swoim AVB dolot z AVF (czyli kolektor,EGR, ta długą wygiętą rurę z czujnikiem ciśnienia). Podmieniłem na stary dolot z AVB tak na jakis czas......turbo wcześniej wstaje z dołu ale górę ma jakby gorszą.

 

To jest seryjne ustawienie sztangi a nie żadne "szybsze wstawanie" Olek mi pomógł tym zdjeciem bo mi się sztanga podczas jazdy rozkrecila i nakretki poszły na asfalt , później ustawiłem na "oko" i po śladach nakretek i efekty były straszne , auto strzelało , prychało i wydawało straszliwe dźwieki ale stało sie to tez po zmianie pompy na hybryde i każdy z Nas myslał ze to wina pompy, zmienilismy na druga hybryde i to samo, wkoncu zaczołem Sam grzebac i wpadlem na pomysl ustawienia sztangi na Fabryke, Olek wysłal mi fote ustawilem i po dzis dzien niema zadnych akcji ze strzelaniem i prychaniem - wiec nie mylcie Seryjnego ustawienia Patrz FOTO z jakims szybszym wstawaniem , Mój soft napisal tutejszy Forumowicz i wiem ze BRD może szybko wstawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kwestia jak się trafi z tym BRD. U mnie na takim ustawieniu ładuje mniej niż 1.4 przy 2800. Turbina też od kolegi Olka. Sztanga ustawiona +/- jak na fotce powyżej.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile konkretnie barów ładuje przy konkretnych obrotach bo gdzieś mi wcięło wykresy, ale jadąc na 2 biegu z małych obrotów wciskając gaz do oporu auto zaczyna konkretnie jechać przy ok. 2150-2200rpm, tak że wciska w fotel lekko, a dla porównania u kolegi który ma Audi A4 2.0 TDI BRD jest tak samo, nie wstaje wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś się wypowie ze znawców co może się stać! Jeśli podniesiemy mocowanie gruszki o 2 mm tzn. pod mocowanie ,chodzi o te dwie małe śrubki pod klusz 10 pod korpus wsawimy dwie podkładki o grubości 2 mm, czy wpłynie to negatywnie na samą gruszkę lub na turbo? Sam testowałem ,na pewno wzrasta ciśnienie doładowania - samochód dużo lepiej przyśpiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wie jakie ciśnienie ma BRD przy tych 2100-2200 RPM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś się wypowie ze znawców co może się stać! Jeśli podniesiemy mocowanie gruszki o 2 mm tzn. pod mocowanie ,chodzi o te dwie małe śrubki pod klusz 10 pod korpus wsawimy dwie podkładki o grubości 2 mm, czy wpłynie to negatywnie na samą gruszkę lub na turbo? Sam testowałem ,na pewno wzrasta ciśnienie doładowania - samochód dużo lepiej przyśpiesza.

 

 

ja tam znawca nie jestem ale miałem ta śrubkę ustawiona o 4mm wyżej niż standard i powiem szczerze że z dołu żadnej różnicy nie odczułem od ori ustawienia ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam znawca nie jestem ale miałem ta śrubkę ustawiona o 4mm wyżej niż standard i powiem szczerze że z dołu żadnej różnicy nie odczułem od ori ustawienia ... .

 

Arku koledze chodzilo o srubi ktorymi gruszka jest przymocowana do turbo , zeby tam podkladki podlozyc i czy to cos zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności