Skocz do zawartości
bullet

demontaz drewna z deski rozdzielczej

Rekomendowane odpowiedzi

hej

wydaje mi sie ze przeszukalem wszystko co bylo przeszukania na forum ale nie znalazlem.

jesli ktos ma juz za soba wymiane lub demontaz listwy deski rozdzielczej w b6 to prosze o rady.

planuje wymienic drewno ciemne na szczotkowane alu w desce rozdzielczej. chodzi mi tylko o gorna czesc tzn zegary, łacznik i pasazer.

calosc mam alu a gora przy zegarach jest drewniana.

moze ktos z was ma na zbyciu aluminiowe wykonczenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obuowa zegarów wychodzi bez niczego, trzeba podważyć w kilku miescach delikatnie i wyjdzie. Najłatwiej wyjdzie łącznik na wysuwanymi półkami na srodku, pociagnij mocniej do siebie .

Ta długa listwa nad schowkiem jest najgorsza, trzyma ją jedna śruba mniej wiecej na wysokości srodka schowka, dostęp do niej jest od srodka schowka.

I naprawde trzeba uważać bo BARDZO łatwo wysczerbić to drewno przy wyjmowaniu, jak mocniej podważysz albo na siłe to krawedzie na pewno uszkodzisz a wyglada to potem nieciekawie. Naprawić sie tego praktycznie nie da a cena w serwisie to ponad 1700zł za komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak ci napisał kolega. Tu masz instrukcje może coś ci jeszcze pomoże.

Listwa po stronie kierowcy listwa1.pdf

Listwa środkowa listwa2.pdf

Listwa po stronie pasażera listwa3.pdf

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej

 

moze ktos z was ma na zbyciu aluminiowe wykonczenie??

 

Kolega Bimbasz miał takie listwy do sprzedania napisz do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze przeszukalem wszystko co bylo przeszukania na forum ale nie znalazlem.

 

na pewno było opisywane jak zdemontować te listwy

 

Ta długa listwa nad schowkiem jest najgorsza, trzyma ją jedna śruba mniej wiecej na wysokości srodka schowka, dostęp do niej jest od srodka schowka.

 

Ta śruba nie występuje zawsze, np w aluminium szczotkowanym nie ma elementu do przykręcenia tej listwy śrubą, tylko na wtrzask się montuję ta listwę.

Proponuje nie odkręcać na początek schowka tylko delikatnie próbować zdjąć tą drewnianą, jak będzie opór to prawdopodobnie jest śruba, ale tak jak pisałem może jej nie być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki super wielkie dzieki za pomoc. ULTRAfachową :)

Bimbasz czy posiadasz takie elementy w aluminium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz czy posiadasz takie elementy w aluminium??

 

już sprzedane, była dobra cena wiec poszły szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skolko??

na allegro po 300 za calosc (3 elementy) oddales taniej czy drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odgrzeje kotleta :) Mam pytanie w sprawie tego plastikowego drewienka,co ladnie wyglada, ale jakosciowo juz gorzej :)Od pewnego czasu bardzo trzeszczy mi te drewienko i w zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec czy u was tez tak jest? I co najlepiej z tym zrobic wymienic na alu listwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu bardzo trzeszczy mi te drewienko

Boazeria wysycha z czasem i zaczyna trzeszczeć. Zdemontuj listwy i wsadź na noc do wody. Drewno napęcznieje i nie będzie trzeszczeć.

 

Możesz też zdjąć dekory i podkleić pianką poliuretanową, żeby mniej trzeszczały

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boazeria wysycha z czasem i zaczyna trzeszczeć. Zdemontuj listwy i wsadź na noc do wody. Drewno napęcznieje i nie będzie trzeszczeć.

Heheheheee...

Leże i kwicze :lol

 

A co do wymiany z "drewna" na alu, to polecam. Sam to zrobiłem i wygląda o niebo lepiej!

 

Listwy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie drewno bardziej podoba. Ale ciezko dorwac dekor pod nowy licznik. A drewno z alu wyglada dostojnie jak caly passek. Szczególnie jak auto jest czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się oczywiście nie dyskutuje ale ja tez jestem fanem kombinacji drewno + alu w passacie b6 :)

 

Cieszmy się tez faktem zastosowania przez VW prawdziwego aluminium. W nowych autach klasy sredniej to juz rzadkośc - wszedzie srebrny plastik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie odstaje nie co listwa wokół zegarów dokładnie na dole przy łączeniu z tapicerką macie jakieś pomysły co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś ma do sprzedania?
chetnie kupiłbym
noszę z zamiarem sprzedania - a właściwie to wymiany

 

Nowy dział giełda? jeszcze jedno ogłoszenie i będzie płacz na priva o ostrzeżenia :wmorde posty w śmietniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blop bo dział giełda powinien wrócić z regulaminem który jasno mówi, że sprawy rozwiązuje policja i nie ma płaczu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blop bo dział giełda powinien wrócić z regulaminem który jasno mówi, że sprawy rozwiązuje policja i nie ma płaczu na forum.

 

Każdy ma swojego szefa (np. żonę :lol)

Właścicielami forum są Administratorzy - decyzja zapadła i dla mnie temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w CC demontuje się podobnie te listwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w CC demontuje się podobnie te listwy?

W ten sam sposób się je demontuje co w b6. Decha w obu paskach jest taka sama.

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności