Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie są robione na tej samej taśmie produkcyjnej tylko naklejki i kartoniki się różnią.

 

Też jestem takiego zdania. Ale wiem też jeszcze coś. To DOBRY "dupochron" . Zresztą pierwszy test opisany wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
youtube trochę skompresował, ale ogólnie widać co i jak.
Czyli np aby odczytać nr rejestracyjne to trzeba porządnie usiąść komuś na zderzaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo uderzyć do Horatio z csi miami... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli np aby odczytać nr rejestracyjne to trzeba porządnie usiąść komuś na zderzaku?

 

Tak, widoczne są z ok. 8-10m, spróbuję jeszcze na wyższej rozdzielczości. Dla mnie najważniejsze że widać że wjeżdżam na skrzyżowanie na zielonym :P poznańscy kierowcy traktują światła jako informację a nie nakaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też się przymierzam do kamery.

Po kilku próbach celuje w taką:

http://allegro.pl/kamera-full-hd-rejestrator-mobilny-samochodowy-i2267862549.html

 

Jedną z jej zalet jest obrotowy obiektyw. Dzięki temu kamerę można przymocować bezpośrednio do osłony czujnika zmierzchowego a zasilanie wziąć z pulpitu lamp w podsufitce zaraz obok. Przy takim zamocowaniu kamera jest prawie niewidoczna i nie trzeba jej demontować na każdym postoju w mieście. Kierowca też jej nie widzi, bo cała znajduje się za lusterkiem a i kabel nie wisi przez środek szyby.

Oświetlenie diodami można sobie podarować, bo po zmroku i tak zapalasz światła. Moc oświetleniowa montowanych w kamerki diod jest symboliczna.

Kwestia ceny.

Cena co pardwa duża, ale za to kamerę można wykorzystać w innych sytuacjach, np. na nartach. Poza tym cena jest niestety funkcją jakości. Należy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie. Czy lepiej wydąć 300 zeta i mieć barachło, które co prawda zazwyczaj pozwoli na wykazanie niewinności, ale już nie na namierzenie sprawcy, który uciekł. Może lepiej wydać 600 zeta na kamerę dającą na to większe szanse. W końcu po to właśnie kupujemy taką kamerę. Jednak oglądałem wiele filmów z kamer i tylko w kilku przypadkach dawało się odczytać numer rejestracyjny.

Dlatego chętnie poznam opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem jest połączenie funkcji nagrywania z telefonem tak jak wspomniano parę postów wcześniej.

 

Ja zrobiłem dziś mały test:

 

Trasa 10 minut

Waga: 554 Mb

Format: mp4

Rozdzielczość: 1280x720

 

Wiadomo można ustawić mniejszą rozdzielczość inny format zapisu itd. i całość zajmie o wiele mniej.

 

Co do jakości nagrania powiem tak:

 

Mam w telefonie 8mpx i wygląda to zacnie.

Tablice da rade odczytać, gorzej jak mija nas coś z większą szybkością - ale po stopklatce i jakiś zabiegach upiększających to by coś z tego wyciągnął.

 

Może jutro nagram mały kawałek aby pokazać jak to wygląda.

 

Ps. Zapisuje prędkość i śledzi trasę na mapie google'a według GPS'a.

 

Program jest darmowy na androida i nazywa się:

 

AutoBoy BlackBox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robiłem test smartfonem i nr rej. był czytelny z ok. 15-20m. I chyba bym poprzestał na telefonie gdyby nie jeden szczegół. A mianowicie pojemność pamięci. W Twojej(i chyba każdej) kamerce Ormowiec, nagrywa się na zasadzie nadpisania na najstarszym zapisie czyli na okrągło. W telefonie gdy braknie pamięci to koniec z nagrywaniem i stąd ograniczony "zasięg" telefonu. Ale na krótkie dystanse jak znalazł. Chyba, że ktoś ma możliwość zwiększyć pamięć kartą. Dla przykładu mam na chwilę obecną 8 GB wolnej pamięci, a 1 min nagrania zajmuje ok. 78 MB. czyli przy dostępnej pamięci mogę nagrać ok. 100 min filmu. Czyli na jazdę po mieście w zupełności wystarczy. Ale na dłuższą trasę trzeba sukcesywnie kasować zbędne zapisy.

Fajnie, że na Androida jest oprogramowanie. Ja niestety posługuję się iPhonem4 i nie mam żadnego programu do tego celu. Chyba, że źle szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się coś znajdzie. Przewaga aplikacji jest taka, że zrzucam ją do paska i chodzi w tle.

 

Więc mogę korzystać równocześnie np. z nawigacji i nie stanowi to żadnego problemu dla telefonu.

 

No, może prócz masakrycznego tempa rozładowywania się baterii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AutoBoy BlackBox.

Ja dzisiaj będe testował DailyRoads to zobacze ile miejsca zajmuje minuta filmu a będę nagrywał SE Xperia ArcS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem ładowarkę, zajęło mi to 10 min, zostawiłem oryginalny bezpiecznik i każdemu radzę żeby został :P

Wrzucę potem jeszcze filmiki z nocy.

DSC07208.JPG

DSC07206.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o jakiejś aplikacji na androida ? Jest coś takiego ? Można by wykorzystać smartfona i nie mówię tu o wbudowanej funkcji kamery

Tak Samsung i5700 Spica sprawuje się, jako monitoring jazdy:

 

 

Aplikacja to DailyRoads Voyager.

 

Jakość video nie jest rewelacyjna, ale to wina słabego sprzętu.

 

 

Pzdr, Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerobiłem ładowarkę, zajęło mi to 10 min, zostawiłem oryginalny bezpiecznik i każdemu radzę żeby został

Wrzucę potem jeszcze filmiki z nocy.

 

Coś więcej ormo. Może jakaś fotka? Chodzi mi o to czy przerobiłeś oryginalną wtyczkę - wyjąłeś z niej bebechy czy dałeś zupełnie inny układ. Bo mój rejestrator zasilany jest napięciem 5V i myślę że twój też.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taką fotkę mam. Korpus otwiera się po odkręceniu plastikowej nakrętki (tej obok opaski na zdjęciu)

DSC07204.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość editionone
youtube trochę skompresował, ale ogólnie widać co i jak.

Co jeszcze mogę dodać, na CB słychać ładowarkę ale tylko przez pierwsze 1-2min, potem cisza.

 

dobrze słysze Sepultura - Territory :D?

sory za OT

Edytowane przez editionone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem taką jak z postu nr 10(za 129 PLN + 34 PLN karta SDHC 8GB). Pierwsze wrażenia:

- jakość wykonania nie jest taka tragiczna i nawet przyzwoicie i stosunkowo solidnie wygląda

- jakość obrazu(słoneczna pogoda), no cóż szału nie ma, obraz przed(za) autem czytelny, ale możemy zapomnieć o odczytaniu nr rejestracyjnego z aut jadących przed nami nie wspominając jadących z przeciwka. Chyba, że podjedziemy na odległość ok. 10 m to wówczas tablice są czytelne. Opisywane 30 klatek/sek to bujda i tyle. Oko ludzkie jako płynny ruch odczytuje 24-25 kl/sek, a na zapisie tej kamery sygnalizacja świetlna działa w "trybie pulsującym". To samo jeżeli chodzi o banery na poboczu przy prędkości ok. 60 km/h nie do odczytania, Zresztą ostrość na krawędziach jest jakby zmniejszona.

Mój wniosek jest taki, że jako rejestrator i ewentualny dowód naszej niewinności(albo winy) w zupełności wystarczy, ale gdybyśmy wpadli na pomysł nakręcenia filmu z urodzin cioci to jednak zdecydowanie lepiej spisuje się aparat cyfrowy z możliwością filmowania. Zresztą Kodak to nie jest i czego spodziewać się od obiektywu wielkości łebka zapałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko co dostępne na portalu Allegro pochodzi z tej samej fabryki a różni się tylko naklejkami.

 

Na chwilę obecną najlepsza jakość (prawdziwą rozdzielczość 1280x720 lub 1920x1080p) oferują produkty firmy DOD.

Niestety ceny są wysokie. Osobiście rozważam F500LHD.

 

http://www.nais.net.pl/pl_PL/p/Kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-DOD-F500LHD-1080p/221?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-07&utm_content=221#nclid=2955bd5b2ffc457d372fec4af6be34d6

 

 

Update!

 

Panowie i Panie. Udało mi się znaleźć tańsza alternatywę, która nie ustępuje jakością nagrania od produktów firmy DOD. Prestigio RoadRunner 500 za kwotę ~430 zł bez karty (dodatkowo dokupiłem kartę 32GB Class10) i niebawem będą pierwsze testy. Jakość nagrań rewelacja (ustawić tryb 1080p)

 

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może doświadczenie z tym wynalazkiem:

 

Mio MiVue 358 ?

 

http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-358.htm

 

Z opisu wygląda nawet nieźle, cena około 450zł

 

Planuję sobie sprawić właśnie taki wynalazek na urodziny.

Chyba, że jest coś lepszego za około 450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opisu wygląda nawet nieźle

Jak słusznie zauważyłeś "z opisu". Moja też miała być HD. Ale na razie sprawdza się-jeden kretyn, który chciał mnie zabić (poszedł na czoło) już odebrał "lekcję" gdy policjanci pokazali mu filmik. Najlepiej przetestować osobiście. Spróbuj dogadać się ze sprzedawcą czy w razie niewystarczających parametrów będziesz mógł zwrócić towar. Ja kupując swoją nie nastawiałem się na cuda. Chodziło mi jedynie o udokumentowanie ewentualnego zdarzenia i posiadania tzw. dupochronu, więc zaatakowałem najniższą półkę cenową.

Niestety nadal szukam jakiegoś programu na iOS(iPhone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaa... W opisie zawsze ładnie to wygląda. Moje też miała być HD, mieć szeroki kąt widzenia, bla bla bla... Ale kupowałem z najniższej półki cenowej więc nauczony doświadczeniem byłem świadomy, że opis może być "lekko" naciągany ;) Rafał ja Ci powiem tak, najlepiej jakbyś znalazł sobie coś takiego w jakimś realnym sklepie abyś mógł wziąć to do ręki, włączyć, trochę ponagrywać (nawet nie wychodząc ze sklepu) i wtedy byś zobaczył jaka jest jakość nagrania, jaki kąt faktycznie łapie, jak działa wykrywanie ruchu etc.

Poniżej wrzucam nagranie z mojego rejestratora. Pomimo tego, że nocą gów***iano widać (za dnia jest w miarę oki) to i tak widać jak ok 1:20 jakaś A4 dostaje ode mnie drogowymi i mało nie zrobiłem sobie z niej garażu.

Zatem jak napisał Bogdan

Chodziło mi jedynie o udokumentowanie ewentualnego zdarzenia i posiadania tzw. dupochronu
I jako taki wystarczy nawet najtańszy sprzęt.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa102

Bywały na naszym technicznym kunciku wątki o instalacji kamerki rejestrującej wydarzenia na drodze. To taka trochę inwigilacja użyszkodników ruchu ale takie czasy nastały . Jak praktyka pokazuje zarejestrowane nagranie wideo może się przydać w przypadku stłuczki czy innego problemu drogowego. Jak na starego gadżeciaża przystało chodziło to za mną już od jakiegoś czasu. Jednak żaden z dostępnych u nas w handlu czy alledrogo rejestratorów nijak mi nie pasował : słaba jakość nagrania, za duże gabaryty lub gdy technicznie było ok to cena nie puszczała.

 

Pewnego razu wczytałem się w anglojęzyczne forum modelarzy, którzy stosują miniatutowe kamerki do modeli samolotów i trafiłem w sedno. W grudniu zeszłego roku chińczyki wypuścili nową wersję kamerki HD

Miniaturowa kamera - rejestrator drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności