Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kriss555 heh ;) No ok :) jak nie macie duzego wyswietlacza ale ja np mam i interesuje mnie pełne podpiecie! Wyświetlacz nie ma 'cana' jest z serji xxx 919 xxx :) Co nie znaczy ze z navi nie bedzie chodzić ;) oczywiscie ma juz bursztynowe podswietlenie :) Wiec nawi sadze od D powinna śmigać swobodnie i to pewnie po can'ie bo pewnie ta kostka od kompa ma cana :) Mozesz dać jakieś wyprowadzenia jak RDS itd zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas76

Kupiłem paska z Niemiec 2002r, i w nim jest nawigacja MCD (ta bez mapy, tylko strzałki). Czy na niej będzie działać mapa Polski, bo różne opinie słyszałem :609:

Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Olej

W MCD płytki z mapą Polski będą działać bez problemu. MCD - tak jak MFD- czyta tylko płytki DX (nie czyta plyt E). Różnica pomiędzy MCD i MFD, poza wspomnianym brakiem mapy w MCD, jest taka, że MCD czyta także CD Audio (czyli plyty z muzyką - również piraciki). MFD takich płyt nie czyta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas76

Dzięki za pomoc Olej, będę rozglądał się za płytką DX. A CD czyta, to wiem i nawet kopiowane :) A czy masz może możlwość załatwić instrukcję po polsku lub angielsku - mam tylko niemiecką :(

Pzdr. Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzyś

Mam Navi montowana fabrycznie / auto przywiezione z niemiec / typ MCD. Gdzie dostac mapy Polski dzialajace bo wypalanych nie czyta, no i oczywiscie jakie to sa koszty. Pasowalo by mi dostac / kupic / Czechy Slowacja, Austria, Wlochy.

Dzieki za pomoc z gory :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy na allegro , albo w sklepie, cena od 400 zł za (1 cd) do góry ( w sklepie blaupunkta 599zł) , przepalone działają bez problemu , tylko trzeba wiedzieć jak to zrobic , a nie jest to łatwa sprawa. Mapa polski jest razem z czechami , o słowacji nie słyszałem żeby była , włochy austria bez problemu kupisz , jest tez taka mapa główne drogi europy zachodniej , jak nie jezdzisz po centrach miast to mapa jest zupelnie niezla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas76

Ja też próbwałem na przepalanych i kicha - nie czyta. :609 Więc jak skopiować z oryginału aby działało? Proszę, pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzyś
, przepalone działają bez problemu , tylko trzeba wiedzieć jak to zrobic , a nie jest to łatwa sprawa.

No to jak to się wypala? Nagrywarki są jednakowe, napiszcie proszę jak ktoś wie.

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tyle ze trzeba wypalać z predkoscia nie wieksza niz 2x , jak sie wypali szybciej to nie działaja, a do przepalenia poptrzeba dobrego informatyka, w kazdym badz razie pzrzepalenie kopi jest właściwie niemozliwe, natomiast orginały podobno ida spoko. Poszukajcie na forum elektroda tam ktos kiedys o tym pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie mam nawigację MCD. Płytę z mapą Polski/Czech niby na rok 2005/2006 ściągnięto z emule i nagrano programem Alcohol. Rzeczywiście lepiej nagrać takową płytę z mniejszą prędkością, ale wg mnie wystarcza w zupełności 8x. Podobnie należy nagrywać płyty audio. Najważniejsza jest jednak dobra płyta (warto zainwestować te kilkadziesiąt groszy więcej) i problem ze znalezieniem na emule właściwe mapy Polski. U mnie ściągnięto blisko 10 plików, które to podobno miały być mapami Polski Blaupunkta DX a w rzeczywistości były to mapy innych krajów czy też obrazy (fałszywe) płyt z jakimiś dziwnymi plikami. Dopiero za "entym" razem trafiłem na właściwą mapę. Niestety czekanie się zbytnio nie opłaciło gdyż mapa jest faktycznie dość miernej jakości w porównaniu z Automapą XL na PPC czy TPC.

A oryginalną płytę z nawigacją też chyba się da skopiować Alcoholem... tylko i wyłącznie na własny użytek oczywiście jako kopia zapasowa;) żeby nie było, że namawiam do piractwa. Pamiętaj, zawsze kupuj oryginał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzyś

jest faktycznie dość miernej jakości w porównaniu z Automapą XL na PPC czy TPC.

 

co to znaczy???

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiejnocy

Krzyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot poprzednicy pisali już o niewielkim pokryciu terenu kraju przez tą mapę. Przynajmniej w moim mieście opisane są tylko główne, przelotowe ulice (niby powinno starczyć, ale...) ale Automapa ma już większość ulic w moim mieście nie wspominając o większych miejscowościach. Chcę trafić pod wskazany adres i nie ma z tym problemu a przy DX'ie to raczej chyba jazda z miasta do miasta a w mieście do celu dojeżdżamy o własnych siłach. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

Najśmieszniejsze jest to de dostawcą mapy dla firmy Tele Atlas jest producent Automapy XL firma images czy jakoś tak, więc dopowiedzcie sobie sami dlaczego jest taka uboga ta mapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

Jak wyglada sprawa w passacie gdy nie masz duzego kompa w liczniku i wyswietlacz nie pokazuje ci tam strzalek?

Czy na dluzsza mete odrywanie oczu z drogi i spogladanie w dol na deske nie jest niewygodne/meczace?

 

 

odp. pp to są komunikaty głosowe żebyś nie musiał oczu odrywać

 

 

Jak sie ma sprawa z kontrastem wyswietlacza a padajacymi promieniami slonecznymi?

 

odp. mam nawigacje od Tuareqa jest tam czujnik, im jest jaśniej w samochodzie tyb podświetlanie jest jaśniejsze, nie ma problemu nawet jak promienie padają bezpośrednio na panel

 

Jak sie ma sprawa z obsluga takiej navi? Ja mam doswiadczenie tylko z i-drive (roznie sie o tym mowi ale dla mnie bylo wygodne) Czy obsluga jest prosta czy wymaga zatrzymania sie na poboczu?

 

odp. przed wyjazdem klikasz nazwe celu i to wszystko, potem już nic nie musisz robić

 

Rozumiem, ze navi jest rowniez twoim radiem - jak wyglada jakosc dzwieku wydobywajaca sie z tego pudla? Czyta wszystakie plyty audio, rowniez CD-R ?

 

odp. MDF nie czytaja płyt audio, moja S2 czyta audio ale w tym momencie nie masz navigacji bo bez mapy w czytniku nie prowadzi, zalecana zmieniarka, jakość dźwięku, podłączyłem w domu do stacjonarnego zestawu głośników i całkiem całkiem, a w autku czeka mnie wymiana głośników potem powiem jak to gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazlem ostatnio obraz plyty do nagrania w CloneCD:

 

Teleatlas Ceska Republika Polska Czech Republic Poland 2005 2006 Blaupunkt TravelPilot Navigation DX Version 12.04.05 cd1-2107 v5

 

 

Pasuje do:

 

- Blaupunkt : DX-V, DX-N, DX-R-5, DX-R52, DX-R70, DX-R4, RNS4

- Alfa Romeo (DX)

- Audi

- Plus RNS 4.X od12/1999

- Navigation BNS 4.X : A2, A3, TT od 7/2001,

A4 od. 11/2000, A6 od 5/2001, A8 od. 1/2001

- Fiat (DX)

- Ford (Travel Pilot od 3/2001 i MFD od 1/2001)

- Honda (Travel Pilot DX-N)

- Lancia (DX)

- Mercedes

- Comand DX i Comand APS w C, CL , CLK, E (Limousine , T-Modell ab ca. 9/1999), G, M,

S (od 9/1999) SL- (od. 10/2001)

-

- Peugeot (Travel Pilot DX RNS 4)

- Seat (DX )

- Skoda (DX)

- Volkswagen

- MCD.od 11/2000

- MFD od 01/2000

- MFD Touareg, T5 Multivan

 

Plik ktory tu udostepniam jest w formacie TORRENT (jezeli nie znasz tej technologi pobierania plikow wczesniej zapoznaj sie zeby bez problemowo pobrac docelowy plik z obrazem plyty)

 

Sciagnalem wlasnie ten obraz, bede udostepnial innym do sciagniecia przez najblizszy tydzień w systemie torrent. Wypakowalem bez problemu wypalilem w clone CD z wykozystaniem dolaczonego profilu SafeDisc (trzeba ten plik "SafeDisc 3.x.ccp" skopiowac najpierw do x:/program files/slysoft/clonecd/profiles) i pozniej przy wypalaniu wybrac ta opcje, zalecana predkosc x4. Wypalilo bez problemu, za pre dni napisze czy dziala w VW Passat 2003 z nawigacja MFD. Pozdrawiam.

 

//Link usuniety - Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blur

takich map jest na ośle dziesiątki, proponuje wystawiać tu tracki tylko do sprawdzonych map

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj przetestowalem ten obraz mapy, nie wiem w czym moze byc problem ale mape normlanie laduje bez zadnych problemow nastepnie pojawia sie ekran z informacja o tym ze dane zostaly zaladowane i trzeba czekac na pojawienie sie ekranu nawigacji. Po kilku minutach pojawia sie komunikat ze CD jest niekompatybilne lub incorrect (nie pamietam ktore to bylo slowo). W czym moze byc problem, czy wina lezy po stronie zle nagranego obrazu czy chodzi o wersje tej mapy ze poprostu ta nawigacja nie obsluguje tej mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowie o MFD ver C , D , G , A1. Tylko te wersje czyli od passata po liftingu czytaja mapy Polski.

 

nie zgodzę się z tym

 

ja mam paska 3B i wiem że on ma minimum wersję C :640: na elektrodzie można trszkę o tym poczytać...

 

od wersji C działają mapy polski

 

ma ktoś może taką mapke na zbyciu? albo instrukcję jak to wszystko zgrać i jakiś link z kąd ściągnąć mapkę?!

 

 

i jeszcze jedno pytanko, na NAVI jest naklejka i na tej naklejce jest napisana wersja NAVI, jak wyciągnąć NAVI z panelu żeby zobaczyć tą naklejkę? ale tak żeby niczego nie połamać i nie poodpinać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ceq

Posiadam taka mapke zajmuje 100MB moge podesłac ci w kawałkach na e-meila.

Do wyjęcia navi potrzebne sa kluczyki jak przy kazdym radiu znajdziesz je na allegro to link:http://www.allegro.pl/item114472813_klucze_wyjmaki_do_wyjmowania_nawgacji_mfd_mcd_inne.html

Ja osobiscie wyjmuje zwykła wsuwką do włosów mojej zony. A odnośnie wersji jezeli nie mozesz wyjąć nawigacji - na głównym panelu masz napis "Radio Navigation System MFD" to napewno jest to wersja od C wzwyz i bedzie czytac mapy polski w DX jezeli natomiast jest napis "Radio Navigation System" to jest to zapewne wersja A lub B i nie dostanie sie do niej mapy polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym był bardzo wdzięczny ced odedzwe się do ciebie niebawem na pw

 

wiem właśnie że mam minimum C ale nie wiem czy może coś więcej tam nie sieddzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności