Skocz do zawartości
arek74

Wypadanie zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich problem wypadnia zapłonu nie rozwiązany prosze o jaką kolwiek pomoc jak sie nagrzeje nie ma iskry na 4 tłoku czasami na zimnym cewki nowe swiece nowe jak niema iskry wyjme cewke chwilę poczekam i się pokazuje .Prosze o pomoc pozdr Arek

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na czwartym garze? W 1.8T ANB vag zwracał mi wypadanie zapłonu na trzech różnych garach, usterka szukana była po omacku, wymiana świec ani cewek również nie pomogła. Winowajcą okazał się przepływomierz (nie wiem czemu miał wpływ na zapłony, może coś z za bogatą mieszanką, nie wiem). Po wymianie przepływki auto śmigało jak należy a vag nie zwracał błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie wypadanie zapłonu na 1,2,3 silnik 2,0 azm,też nie wiem gdzie szukac przyczyny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , jak jest w silniku 2.0 , ale w moim 1.8t , jak wypadał mi zapłon na jednym cylindrze, to walnięty miałem moduł zapłonu, znajdujący się przy filtrze powietrza. Po wymianie autko wróciło do dawnej formy. modul-zaplonu-audi-seat-vw-4d0905351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim raczej nie ma tego modułu,chyba że nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wypadanie zapłonu może byc spowodowane uszkodzoną cewką?cholernie dużo roboty z jej wymianą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od nie dawna jestem posiadaczem vw passata 2.0 8v azm z 2001. Pewnego dnia odpalam auto i zaczeło telepać budą. a więc udałem się na kompa. Okazało się, że wypada zapłon na cylindrze 3 ne błędu 16687. Mechanik po tygodniu poddał się... twierdzi że sprawdził kable, świece, zamienił wtryski, podmienił cewkę, kompresja 13,7 i lipa

może sterownik padł ???

proszę o jaką kolwiek podpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tu masz link do Ross-tech wiki

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16687/P0303/000771

 

możliwe przyczyny:

 

Układ zapłonowy

Wtryskiwacze paliwa

Ciśnienie paliwa

Wyczerpaniu paliwa

Kanister EVAP purge zaworu

System emisji par

Niska kompresja

Problemy z silnikiem bazy

Douceur Moduł uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sporadyczne wypadanie zapłonów na kilku garach, objawiało się to nie telepaniem, ale dosyć mocnym przerywaniem w trakcie przyspieszania powyżej 4k obr/min. Winowajcą okazał się przepływomierz. Cały był zawalony syfem, a poza tym pokazywał kiepskie wartości, więc stwierdziłem, że wymiana na nowy będzie dobrym rozwiązaniem i to pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie że odgrzeje kotleta.

Mam AZM i wypada zapłon na 2 cylindrze. Moje pytanie czy ten silnik posiada moduł zapłonowy czy tylko cewka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AZM posiada moduł a fachowo trasformator zapłonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląd i gdzie to jest jak zdiagnozować niesprawność akurat transformatora zapłonowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich problem wypadnia zapłonu nie rozwiązany prosze o jaką kolwiek pomoc jak sie nagrzeje nie ma iskry na 4 tłoku czasami na zimnym cewki nowe swiece nowe jak niema iskry wyjme cewke chwilę poczekam i się pokazuje .Prosze o pomoc pozdr Arek

 

4 lata były potrzebne żeby usunąć przyczynę... i kilku właścicieli tego auta :) przyczyną ginącej iskry była jakaś wnętrzność komputera (rezystor czy coś) nie znam się ale mój elektryk ponoał temat, przelutowując element uszkodzony z drugiego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem post na nurtujacy mnie na forum b3(przez przypadek), wiec pisze jeszcze raz tu, a tam napisalem juz ze do usuniecia- sory za klopoty.

Potrzebuje odkupic od kogos fajke swiecy z 1.8 20v z ADR-a gdyz moja jest rozwalona u dolu(ta gumka jest rozerwana) i swieca zmienila kolor na pomaranczowy. Jesli ktos posiada stara cewke, ktora np byla uszkodzona i chcialby mi pomoc w taki sposob ze sprzedal by mi sama fajke z 3 cylindra to byl bym bardzo wdzieczny. Dodam ze dam powiedzmy 5 dych za sama ta fajke a po prostu szkoda mi kupywac cala cewke za te 300 zl bo to glupota i brak mi na to funduszy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego handel na forum jest zakazany wiec moze byc ciezko. Proponuje olx i szukanie dawcy na części i rozmowę ze sprzedawcą bo moze być ze da radę kupic wlasnie to co potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahha, aha to sory wielkie za ten post. Pozdrawiam.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Szukalem na olx i allegro i dopiero pozniej napisalem na forum. Dodaje zeby nie bylo. W kazdym razie sorki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba mam problem z opóźnionym zapłonem, autko ma mniej mocy i przy przegazowaniu potrafi strzelić w tłumik. Jak ustawić zapłon? Mam passata b5 97 1.6 AHL lpg. Ewentualnie ile wynosi cena tegóż u mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam budowy układu zapłonowego tego silnika ale wydaje mi się że zapłon jest w pelni elektroniczny więc sterownik sam określa co jak i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam nic nie zrobię? Bo mam jeszcze problem, autko czasem mi szarpie jak trzymam stały gaz np nie jakoś mocno ale czuć że szarpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sprawdz swiece I kable czy przypadkiem juz cewki sa??? robilem znajomemu tylko 1.8 z98 roku I byly cewki objaw ten sam a po zmianie autko hulalo I dostalo moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności