Skocz do zawartości
tomno

brzęczenie lewe przednie koło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę o pomoc i ewentualne sugestie.

W moim passacie coś brzęczy i stuka metalicznie na nierównościach,

szczególnie na bruku. Przy zamkniętych oknach nie słychać ale gdy

otworzę szybę słychać wyraźne metaliczne brzęczenie.

Po wciśnięciu delikatnie hamulca wszystko ustaje. Co to może być?

Z góry dzięki i pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypadało by odkręcić koło i zerknąć, może coś się poluzowało, przednie koła??

jak tylnie koło to tam są takie metalowe osłony, może too ona brzęczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lewy przód. Odkręcałem koło i ruszałem wszystkim, nic się nie rusza.

Sprawdzałem metalową osłonę czy nie dotyka tarczy i nie dotyka.

Luzów też ta osłona nie ma. Klocki są nowe. Zastanawia mnie, że po naciśnięciu

pedału hamulca, nawet leciutko, dźwięk znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj przy hamulcach,może jarzmo masz poluzowane,popatrz też na drut jak jest założony na zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To szukaj przy hamulcach,może jarzmo masz poluzowane,popatrz też na drut jak jest założony na zacisku.

 

moim zdaniem jak bym sprawdzil to co kolega napisal itp czy czasem klocek hamulcowy nie jest za luzny bo jak w momencie nacisniecia hamulca cichnie to moze byc to to... czasem jak sie cos zle złozy czy tam podszlifuje klocek troszke za bardzo to bedzie latal w zacisku i postukiwal.... zagladnij tam koniecznie bo juz nic innego to byc nie bedzie napewno zwłaszcza ze miales nie dawno klocki wymieniane... pozdrawiam i napisz co bylo jak dojdziesz do tego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% hamulce czyli konkretne klocki .przerabialem to rozginalem druty od klocka przestawalo i po jakim czasie znowu .Klocki mam MS sport na ori zuzytych bosh bylo cicho do konca okladzin

Zmienilemi i ot taki efekt ,bralem wszystkopod uwage :wachacze przegub ew luzy itp : nic jak wcisne pedal hamulca cisza na jazmie zacisku zero luzu .

darowalem sobie to,wiadomo brzeczy ale prawdopodobnie bedzie to trwalo dopuki sie MS nie skonczy co ciekawe tylko lewe kolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem czas żeby na serio się tym brzęczeniem zająć. Koło sprawdzone bardzo dokładnie, zero luzów, zaciski i druty mocujące o.k.

Już nie wiedziałem co zrobić i zacząłem jeździć w koło po nierównościach z otwartą szybą. Dźwięk dalej doskonale słyszalny

ale już nie do końca z przodu. Znowu runda ale z otwartymi drzwiami i co się okazało?

TO TYŁ!!! Odkręciłem tylne koło, podniosłem auto i bez ręcznego oględziny.

Okazało się że mechanik źle zamocował wewnętrzny klocek, jest tam taki drucik dolny i górny, ten górny był

nie na swoim miejscu. Po wsadzeniu na miejsce runda próbna i nie brzęczy. A już miałem kupować nowe tarcze i klocki...

A obecne są jeszcze dobre. Pozdrawiam i chyba zamykam ten temat, mam nadzieję że na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przypuszczenia że to wina hamulców lub mocowania się sprawdziły.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności