Skocz do zawartości
ROMEO80

blokowanie drzwi podczas ruszania b6

Rekomendowane odpowiedzi

tak, niczego nie zmieniałem. Przypomniały mi się czasy gdy byłem szczęśliwym posiadaczem B5tki i spotkała mnie podobna sytuacja. Wtedy po rozebraniu mechanizmu klamki okazało się że przyczyną był mikrostyk (który reaguje w momencie otwierania lub zamykania drzwi) a raczej jego mocowanie. Owo mocowanie się poluzowało i nie działał on prawidłowo. Pamiętam też że zabawy było co niemiara z wyciągnięciem mechanizmu z drzwi i rozbieraniem całości zamka. Nie wiem czy przy tej pogodzie nie zlecę tego komuś bo podejrzewam powtórkę z rozrywki :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem "odroczenie wyroku" i póki co nie muszę rozbierać mechanizmu klamki. Po dłuższej trasie - 200km i mocniejszym nagrzaniu wnętrza auta- drzwi z zewnątrz zaczęły się otwierać. Nie grzebałem naprawdę nic, po prostu działa i już. Jednak w pierwszy wolny termin chyba trzeba będzie się tym zająć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie mam pytanie odnośnie otwierania z kluczyka tylnej klapy. Dzisiaj rano zauważyłem że podczas otwarcia tylnej klapy z kluczyka kiedy samochód jest zamknięty mam taka sytuację że podczas zamknięcia klapy bagażnika automatycznie zamyka się zamek ale dioda na drzwiach świeci przez 5 sekund i zaraz zaczyna mrugac normalnie tak jak powinna kiedy auto jest zamknięte ale  najlepsze jest to że auto jest otwarte i kiedy otworzę to włącza się syrena alarmowa ... to chyba nie jest normalne co? Samochód  passat cc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zamkniesz auto to wszystkie drzwi się zamykają? Szarpałeś za klamki żeby to sprawdzić? Zdarza się że w autach niekiedy zamek się skończy i nie widać czy są zamknięte czy otwarte, cycków już nie montują w tapicerkach w większości aut. Zdarzało się ze ludzie przyjeżdżali różnymi markami aut i np. od kilku dni lub tygodni auto stało nocami z otwartymi jednymi drzwiami , właściciele jak już to sprawdzają drzwi kierowcy zaraz po zamknięciu pilotem. Raz na kilka tygodni dobrze przejść się wokół auta i sprawdzić tak na zaś. U mnie w aucie działa to tak... Zamknięte auto, alarm włączony dioda miga. Podchodzę do auta i przytrzymuję przycisk od tylnej klapy, alarm się wyłącza, zamki drzwi słyszę że się też odbezpieczają i zamek klapy puszcza rygiel. Klapa się unosi. Wkładam towar do bagażnika, zamykam klapę i auto samoczynnie się zabezpiecza, włącza się alarm i słyszę ryglowanie wszystkich zamków w drzwiach. Auto jest zamknięte ciągnąc za wszystkie klamki. Myślę ze tak to powinno działać. Dodam tylko że mam aktywny single door czy jakoś tak, czyli otwieranie tylko drzwi kierowcy po jednorazowym naciśnięciu na pilocie otwierania. Nie powinno mieć to wpływu. Sprawdzałeś auto kompem?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak auto zamykam z kluczyka to wszystkie drzwi są zamknięte oraz bagażnik ale kiedy auto jest zamknięte i otworzę bagażnik z kluczyka to też są zamknięte wszystkie drzwi dopiero jak zamknę klapę to automatycznie otwiera się lewa strona i tak jak powiedziałem dioda przez ok 5sekund świeci stale i zaraz zaczyna mrugac normalnie jak przy zamkniętych drzwiach ... nie podłączyłem jeszcze komputera bo nie miałem okazji więc nie wiem czy jakieś błędy regeneruje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz byłem przy aucie i tak jak napisałeś że jak otworzę bagażnik z kluczyka to wyłącza się alarm i otwierają się drzwi tylko że u mnie to tylko otwiera się lewa strona a prawa jest zamknięta i jak zamknę klapę to słyszę ryglowanie się zamków z lewej strony i dioda świeci ciągle po czym zaraz mruga no i lewą jest otwarta a prawa strona jest zamknięta i bagażnik też a jak otworzę drzwi z tej lewej strony to włącza mi się alarm tak jak wspominałem .... coś czuję że bez podłączenia pod komputer to ja tu nic nie zrobię niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz coś z lewą stroną, tą która była najczęściej używana? Auto Europa czy może coś przerabiane? Najlepiej podłączyć kompa. Z tego co pamiętam to przedni moduł współpracuje z tylnym. Może masz problem w drzwiach kierowcy? Są najczęściej otwierane, może zamek... wiązka w gumie między słupkiem a drzwiami.. i tył też wariuje, opcji kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto Europa . Wszystko działa normalnie czyli zamyka się i otwiera normalnie,jedynie co zauważyłem to to że klamka chodzi ciężej kiedy chce otworzyć drzwi przy tylnych lewych drzwiach .No nic będę działał z tym i dam znać co było przyczyną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jestem po diagnozie i okazało się że coś się dzieje z zamkiem  TL . I mam pytanie czy podejdzie do passata cc z 2008r zamek z lf 2016r ? Wie ktoś może ?

IMAG0229.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności