Skocz do zawartości
pendegrast

Naprawa włącznika podgrzewania tylnej szyby w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś mając trochę czasu postanowiłem naprawić włącznik podgrzewania tylnej szyby w moim passacie B4. Dodam, że w passacie B3 środek włącznika wygląda zupełnie inaczej.

Jako ,że nie mogę zakładać tematów to podpinam się do tego pasującego do mojego przypadku.

 

Przy okazji starałem się robić zdjęcia.

 

Po rozłożeniu włącznika okazało się ,że za brak podgrzewania tylnej szyby odpowiada spalona żarówka podświetlenia przycisku.

 

Tak, to wygląda po rozłożeniu.

_DSC0008.jpg

 

Winna jest przezroczysta żaróweczka. Zielona dioda podświetla się razem z zegarami i resztą deski.

 

Kupiłem w sklepie elektronicznym diodę na 12V.

_DSC0006_ok.jpg

 

Koszt 1 zł, cena włącznika ok. 50 zł, aczkolwiek pewnie można kupić taniej.

 

Potrzebne nam będzie: lutownica, cyna, kalafonia, plecionka miedziana do rozlutowania albo odsysacz do cyny ( ja nie miałem a to ułatwia sporo lutowanie ) ja napiłem się kawy a lepszy byłby browar. Ręce się tak nie trzęsą podczas lutowania :jasne

 

_DSC0020.jpg

 

Na początek rozlutowujemy starą żaróweczkę ( te dwa luty poniżej )

 

_DSC0007.jpg

 

A oto winowajczyni.

 

_DSC0019_ok.jpg

 

Nową diodę należy umieścić w miejscu starej, choć elegancko pasuje w miejsce wyżej (działać będzie ale nie będzie podświetlenia klawisza ). Musiałem trochę powyginać nóżki diody aby wszystko zgrabnie pasowało.

 

_DSC0026_ok.jpg

 

A tutaj złe miejsce na diodę, człowiek uczy się całe życie :jasne

 

_DSC0021_ok.jpg

 

Próba w aucie

 

IMG_20120405_155728.jpg

 

Przy rozkładaniu / składaniu , włącznika należy szczególną uwagę poświęcić na sprężynkę znajdującą się w środku.

Opiera się ona w tym miejscu i zapewnia cofanie mechanizmu.

 

_DSC0009_ok.jpg

 

Złożenie prawidłowo włącznika zajęło mi kilka podejść. Na szczęście sprężynka nie zginęła i spełnia swoją rolę.

 

Wcześniej włącznik świecił na pomarańczowo, jest to uzależnione w głównej mierze od barwy żarówki. Dioda ma barwę zimną ( białą ) i wygląda to bardziej jak żółty.

 

IMG_20120405_161407.jpg

 

Oczywiście szyba sprawdzona i wszystko działa. Mam nadzieje , że komus pomogłem. Warto bo można oszczędzić a jak włącznik do wymiany to nie ma strachu, że się go popsuje. No i ta satysfakcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności